reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam :)
Ja właśnie zjadłam śniadanko, wypiłam kakao i zaraz ide cos zrobic, bo przez weekend rozleniwiłam sie strasznie:)
Musze sie Wam pochwalic, ze brzusio mi już urósł, ludzie w sklepie sie usmiechali do mnie i koleżanka stwierdziła, że mi brzuszek urósł i już go widać:)
Jejku jestem taka dumna z mojego brzuszka:) Moze dlatego tak wariuje, bo to pierwsza ciaza:)
Witam nowa mamusie:) ja od 13tyg biore Materne Centrum i magnez.
Miłego i słonecznego dnia kochane:)
 
reklama
Witam mamusie.
Mnie też lekarz zostawił jeszcze kwas foliowy i dodatkowo żelazo Tardyferon. Poza tym nic więcej.
Zresztą jest bardzo ostrożny przy jakichkolwiek lekarstwach. Np dziewczyny piszecie że na ból bierzecie apap a mnie z kolei powiedział że tylko paracetamol. Na szczęście nic mnie nie boli.
A tak a propo płci sama nie wiem czy chcę wiedzieć? Mieszane uczucia. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam zresztą i technika nie była taka. Jedno usg w czasie całej ciąży. W porównaniu teraz super.
 
Cześć brzuchatki!
Noc mi mineła paskudnie a to dlatego że wieczorem pożarłam sie z Moim. Przewracałam sie z boku na bok i miejsca sobie znaleść nie mogłam. Teraz siedze przy kawie i myśle sobie jak tu może sie jeszcze kimnąć.
Jutro wreszcie zobacze maleństwo. Ciekawe co tam w brzuszku słychać.
Na obiadek robie pieczeń rzymską z ziemniaczkami i korniszonkiem.
Na zgage dobre jest: siemie lniane zaparzone do konsystencji kisielu albo migdały w ostateczności reni ( można brać spokojnie w ciąży)

 
Ja też myślałam, że za wcześnie ale jako sobie pooglądałam ceny w sklepach to mi szczęka opadła i chcąc nie chcąc zaczęłam chodzić na bazary, które zdarzają się raz na jakiś czas i trzeba korzystać z okazji póki jest. Jeden z lepszych bazarów jest w tutejszej szkole tylko dwa razy do roku - jeden już był w marcu a następny dopiero we wrześniu... a mówię Wam tam można dostać wszystko! - Wózki, wanienki, siodełka do auta, pościele, ubranka, popki do mleka, elektroniczne nianie, podgrzewacze i tak dalej, i tak dalej.....
Jakbym to wszystko miała kupić w sklepie to wyszłoby strasznie drogo :-(
 
Witajcie:-) u nas cos sie chmurzy, a tu pani doktor zaleciła spacerki w ramach rekonwalescencji poprzeziębieniowej...ale i tak troche wyjdziemy, Mała cały tydzień jeszcze w domku, bo za wczesnie by poszla do przedszkola. Więc cos tam pomału dłubię świątecznie, najwazniejsze ze okna zrobione i firany i cala szafa w przedpokoju i garderoba na wiosne przygotowana. Święta i tak spedzamy sami, bo rodzice wyjeżdzają, nie mam cisnienia ze musze wszystko przygotowywać, naszym założeniem jest odpocząć.

Ciuszków tez na razie nie kupujępóki nie znam płci, po przeglądnięciu szaf okazało sie dodatkowo, że jest ich full po Małej nawet niektóre nie odpakowane z metkami, bo tyle było prezentów. Teraz tylo kocyków mi brakuje, śpiworka , wanienki, no jednak parę rzeczy oddałam innym dzieciom , więc teraz trzeba bedzie dokupic, ale jeszcze jest czas na to.
pozdrawiam i życze udanego dnia:-)
 
cześć kochane :-) ale dziś pospałam.... wiecie.. wczoraj przez cały dzień robiłam nic :-D i dziś już jakby tych plamień nie było :-) ale jestem zadowolona :-) oczywiście łykam leki, ale już jestem troszkę spokojniejsza... wizyta w czwartek... co do witaminek.. ja brałam falvit, ale lekarka kazała mi odstawić i z kwasu foliowego po I trymestrze też zrezygnować... nie wiem, pewnie to kwestia indywidualna.. ale co mnie zastanowiło.. kazała mi pić herbatki z pokrzywy i skrzypu... a z tego co czytałam pokrzywy nie zaleca się w ciąży, bo do końca nie są znane skutki dla Dzidzi.. i bądź tu mądry.. Dobrego dnia i pamiętajmy dziś mocno kciuki trzymamy za Dorotkę i wszystkie laski, które mają dziś wizyty... Musi być dobrze!!! całuję Was :happy2:
 
Cześć brzuchatki!
Noc mi mineła paskudnie a to dlatego że wieczorem pożarłam sie z Moim. Przewracałam sie z boku na bok i miejsca sobie znaleść nie mogłam. Teraz siedze przy kawie i myśle sobie jak tu może sie jeszcze kimnąć.
Jutro wreszcie zobacze maleństwo. Ciekawe co tam w brzuszku słychać.
Na obiadek robie pieczeń rzymską z ziemniaczkami i korniszonkiem.
Na zgage dobre jest: siemie lniane zaparzone do konsystencji kisielu albo migdały w ostateczności reni ( można brać spokojnie w ciąży)

A nie wiem czy wiesz, ze surowe migdaly sa trujace.

Ja też myślałam, że za wcześnie ale jako sobie pooglądałam ceny w sklepach to mi szczęka opadła i chcąc nie chcąc zaczęłam chodzić na bazary, które zdarzają się raz na jakiś czas i trzeba korzystać z okazji póki jest. Jeden z lepszych bazarów jest w tutejszej szkole tylko dwa razy do roku - jeden już był w marcu a następny dopiero we wrześniu... a mówię Wam tam można dostać wszystko! - Wózki, wanienki, siodełka do auta, pościele, ubranka, popki do mleka, elektroniczne nianie, podgrzewacze i tak dalej, i tak dalej.....
Jakbym to wszystko miała kupić w sklepie to wyszłoby strasznie drogo :-(
No drogo jest ale jak kupujesz na wyprzedazach to nowe rzeczy tez mozesz kupic w cenie uzywanych. Ja dzis kupilam w C&A spiworki zimowe przecenione z 25 euro na 5 €. Sa poprostu cudowne.
 
reklama
dziewczynki mam pytanko?? czy wy bierzecie juz jakies witaminy?? bo ja narazie tylko kwas ale lekarka mówila ze juz czas wprowadzic cos wiecej...

witam mamusię :-) ja biorę żelazo i falvit mama...mam troszkę słabe wyniki...

dzień doberek kochane
nie odzywałam sie wczoraj bo byłam tak padnięta że tylko poczytałam i padłam....o 6 rano już mała przywlekła się nam do wyra i marudziła że nie może zasnąć bo tata tak głośno chrapie :szok: no i taka była prawda:no: no i tak żeśmy wstały po 6 ja oczy na zapoałki a mała żeśka :-)....no i tak jak po 8 rano wybyłam to wróciliśmy o 21.30 bo jak zwykle dziecko nie chciało wracać do mamy i tak siedziała z moimi siostrzenicami do 20 i sie bawiły :tak:ciekawe jak dziś wstała do szkoły bo pewnie szybko nie poszła spać znając życie....tylko jak jest u nas to ma przezemnie wyznaczone godziny snu :-D.....taka padnieta byłam że właśnie obudziłam sie po 12 godz snu :-D:-D:szok::szok::szok:;-);-);-)...u nas dziś miało ponoc padać ale jak narazie swieci słonko i lepiej jak tk zostanie :-)........ja chyba dziś nie będę sprzątać na swieta bo mam lenia..nie lubię poniedziałków zacznę od jutra :tak: zaraz mykne chyba do sklepu po bułki bo mam straszną ochotę na bułkę z serkiem :tak:............
co do ruchów ja tez sieschizuję bo nic a nic nie czuję :-( a wizyta dopiero za 2 tyg :-( i znowu się filmuje czy jest ok ...................


dziewczynki mam pytanko co do jedzonka...powiecie mi czy jecie nabiał??? ponoc jest bardzo wazny a mnie wcale nie wchodzą żadne jogurty ani nic...tylko nieraz do obiadu wypije szklankę mleka.....i tak myślę czy dziecko jest zdrowe skoro ja nie dostarczam mu wapna a nabiału......i mam filma ze znowu zle robię może powinnam zjeść jogurt dziennie choćby się zmusić........ale wcale nie mam na niego ochoty :no::no::no:
 
Do góry