reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Mamusia, rozumiem Cie i wspolczuje. Tez mam tak:( niestety jak juz zaczelo bolec, to bedziesz musiala stawic temu czola... [emoji16]


ckai3e3knlg02eze.png
 
reklama
Wczoraj byłam na warsztatach dla kobiet w ciąży zorganizowany przez "Mamo to ja " i muszę przyznać że mimo że jestem już mamą dwóch córek i powinnam być doświadczona we wszystkich dziedzinach związanych z nimi wiele kwestii poruszanych na wykładach było dla mnie nowych :unsure:
Byliśmy podzieleni na 3 grupy...wykłady trwały od 17.00 do 20.30 z tym że o 16.30 rozpoczęła się rejestracja więc trzeba było być wcześniej...co godzinę każda grupa przemieszczała się do innych pokoi bo tyle trwały wykład składający się z dwóch tematów....
Początkowe tematy:
1. Szczepić czy leczyć?
Znaczenie szczepienia na pneumokoki i meningokoki...skutki zachorowania i powikłania po nich.
2. Ustalenie rytmu dnia dziecka. Maleństwa nie lubią być zaskakiwane.
Kolejne:
3. Karmienie maleństwa :piersią (pozycje przystawiania dziecka do piersi by mogło prawidłowo chwycić brodawkę..zalety takiego karmienia ) a mlekiem modyfikowanym i tu druga pani zachwalała mleko enfamil że jak już zachcemy zakończyć karmienie to to mleko jest "super extra"
Oczywiście przechodzenie z karmienia naturalnego na modyfikowane powinno odbywać się stopniowo .
4. Bezpieczeństwo mamy i dziecka w czasie podróży :prezentacja adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży Be Safe...skutki złego zapinania pasów tradycyjnych
Foteliki samochodowe...i tu przytoczę pytanie odnośnie fotelików które są dołączone do wózków w zestawy 3w1:
Czy są bezpieczne na co pan: " proszę tego nie nazywać fotelikiem to jest nosidełko przypominające foteli które zazwyczaj nie ma żadnych testów bezpieczeństwa":unsure:
Ostatnie:
3.Kąpiel to nie tylko mycie...stymulacja wzrokowa i dotykowa
4.Pielęgnacja pępuszka...(jak urodziłam pierworodną to były wytyczne żeby kikut pępowiny obmywać spirytusem przy drugiej już nie wolno było korzystać ze spirytusu tylko psikać octaniseptem a teraz podobno nic nie należy stosować tylko przemyć przegotowaną wodę i wysuszyć.)
 
Mi szwagier tak ma z dentysta:) kilo razy z nim bylam bo taki przerażony byl a moja siostra akurat nie mogla jechac i musiałam pilnować czy nie ucieknie:) w ciazy lepiej nie bagatelizujcie bólów zęba bo to stan zapalny i jest niekorzystne w ciazy. W pon siup do dentysty na przegląd.
 
Wczoraj byłam na warsztatach dla kobiet w ciąży zorganizowany przez "Mamo to ja " i muszę przyznać że mimo że jestem już mamą dwóch córek i powinnam być doświadczona we wszystkich dziedzinach związanych z nimi wiele kwestii poruszanych na wykładach było dla mnie nowych :unsure:
Byliśmy podzieleni na 3 grupy...wykłady trwały od 17.00 do 20.30 z tym że o 16.30 rozpoczęła się rejestracja więc trzeba było być wcześniej...co godzinę każda grupa przemieszczała się do innych pokoi bo tyle trwały wykład składający się z dwóch tematów....
Początkowe tematy:
1. Szczepić czy leczyć?
Znaczenie szczepienia na pneumokoki i meningokoki...skutki zachorowania i powikłania po nich.
2. Ustalenie rytmu dnia dziecka. Maleństwa nie lubią być zaskakiwane.
Kolejne:
3. Karmienie maleństwa :piersią (pozycje przystawiania dziecka do piersi by mogło prawidłowo chwycić brodawkę..zalety takiego karmienia ) a mlekiem modyfikowanym i tu druga pani zachwalała mleko enfamil że jak już zachcemy zakończyć karmienie to to mleko jest "super extra"
Oczywiście przechodzenie z karmienia naturalnego na modyfikowane powinno odbywać się stopniowo .
4. Bezpieczeństwo mamy i dziecka w czasie podróży :prezentacja adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży Be Safe...skutki złego zapinania pasów tradycyjnych
Foteliki samochodowe...i tu przytoczę pytanie odnośnie fotelików które są dołączone do wózków w zestawy 3w1:
Czy są bezpieczne na co pan: " proszę tego nie nazywać fotelikiem to jest nosidełko przypominające foteli które zazwyczaj nie ma żadnych testów bezpieczeństwa":unsure:
Ostatnie:
3.Kąpiel to nie tylko mycie...stymulacja wzrokowa i dotykowa
4.Pielęgnacja pępuszka...(jak urodziłam pierworodną to były wytyczne żeby kikut pępowiny obmywać spirytusem przy drugiej już nie wolno było korzystać ze spirytusu tylko psikać octaniseptem a teraz podobno nic nie należy stosować tylko przemyć przegotowaną wodę i wysuszyć.)
To prawda w szpitalu miałam zalecenie suchej pielęgnacji pepuszka,ale u nas zaczął sie babrac wiec poszedl w ruch i fiolet i octenisept. W ogole byla masakra z tym kikutem bo odpadl po 8 czy 9 tyg dopiero u synka. Zrobila sie ziarnina i mieliśmy to przymrazane u chirurga dziecięcego na chodzki. Chyba 5 razy musieliśmy jeździć a wszystko przez to,ze studentka zostawila mega dlugi ten kikut.
 
Mamusia, współczuje Tobie bólu. Lepiej idź sprawdzić jak nadal będzie boleć. Przyznam Ci się do tego, że też się boje dentysty.

Aluśka, wydają się ciekawe te warsztaty :)
 
Malusiolka a u cb juz 18 tydzien wow! Czujesz juz ruchy ?
Ja tez mam zeby do leczenia ale rowniez boje sie dentysty jak ognia (uraz z dziecinstwa) i narazie nigdzie sie nie wybieram. Moj syn chodzi do dentysty systematycznie i dzieki super podejsciu dentystki wszystko da sobie zrobic i uwielbia chodzic do dentysty. Mial juz wyrywanego zeba plus jednego plombowanego i dalej chce chodzic i co jakis czas pyta kiedy znowu pojdziemy:)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 
Też prawda :-)

Nie powinno się głaskać brzucha, bo to może stymulować skurcze :-)

Nie jest to zabobon :-)


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie jeśli masz ciążę zagrożona i skurcze to w ogóle nie można dotykać brzucha w szpitalu jak położnej mówiłam gdzie mnie boli i dotykalam w tym miejscu to od razu krzyczała żeby nie dotykać bo skurcze to wywołuje większe..
 
Happy, tak czuje i to od jakiegoś czasu, ale jeszcze lekkie :)

mloda zona, to trochę w bład Ciebie wprowadzili w szpitalu. Mi wczoraj położna powiedziała, że masować nie, a tylko kłaść rękę można.
 
Happy, tak czuje i to od jakiegoś czasu, ale jeszcze lekkie :)

mloda zona, to trochę w bład Ciebie wprowadzili w szpitalu. Mi wczoraj położna powiedziała, że masować nie, a tylko kłaść rękę można.
Wiesz pani profesor jak zobaczyla że mam leginsy trochę opinajace brzuch to też krzyczała i że bielizna też powinna być luźna i bawełniana.. Bo każdy dotyk stymuluje macice oczywiście chodzi o ciążę zagrożone w normalnej prawidłowej nic się nie stanie..
 
reklama
Happy, tak czuje i to od jakiegoś czasu, ale jeszcze lekkie :)

mloda zona, to trochę w bład Ciebie wprowadzili w szpitalu. Mi wczoraj położna powiedziała, że masować nie, a tylko kłaść rękę można.
Można kłaść rękę :-)
Ale żadnego masowania :-) żadnych ruchów okreznych :-)

A i tak każda z nas będzie głaskać brzuch :-) :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry