reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidzi do szpitala i domu

dokładnie, uwazam tak jak Misiówka, z maleństwami róznie bywa i czasami dwie zmiany poscieli moga nie starczyc...
 
reklama
Ja mam 4 komplety pościeli po chłopakach i dokupiłam 1 komplecik nowy, ale przy chłopakach miałam po 2 komplety i wystarczało, kocyków miałam po chłopakach 6 szt, ale 3 oddałam i myślę, ze w zupelności mi wystarczy, rożki mam 2, prześcieradełka 3 szt i myślę, ze wystarczy, dokupię tylko jakis podkład.
 
Macie rację-nie pomyślałam z tą pidżamą-jak to dobrze że mam się kogo zapytać:-) Ewelw bardzo dobrze, że podałaś, bo ja nic nie wiedziałam i napewno w najbliższym czasie zamówie sobie-bo do porodu będzie dobra prawda?No i ile ich bierzecie do szpitala???

Co do torby to ja tak pod koniec października chciałbym aby już była gotowa-tak żebym była już spokojna-ostatnio zamówiłam sobie nawet taką torbę za 40 zł w którą zapakuje odzielnie do szpitala dokumenty i takie podręczne rzeczy, a później też się przyda.
Torba dla mamy Canpol Babies zielona

A prania ciuszków też jeszcze nie zaczęłam-dopiero jak kupie komodę to wtedy-tak żeby to już miało ręcę i nogi:-)
 
Ja mam 3 prześcieradła z gumką, trzy podkłady takie z frotką na wierzchu, bo wtedy się nie ślizga nic, ale je też trzeba prać, no i zwykłych flanelowych prześcieradeł mam chyba z 5 ale to jest w razie kataklizmu i "spadkowe" po dziecku siostry
 
Paola - ja też czekam na zakup komody z praniem.

Torbę muszę sobie kupić i do szpitala i taką do wózka - w tej mniejszej będę miała rzeczy dla dziecka, a w tej większej swojei dokumenty. Potem sobie wykorzystam mniejszą jako podręczną przy wózku.
 
Dziewczyny:-) a kupujecie przewijak :confused:, pytam bo mam kilka koleżanek które nie miały i twierdzą, że można sobie i bez niego poradzic:confused: a jak Wy myślicie:confused:
 
Ja kupuje przewijak bo to są żadne pieniądze. A dopiero się przekonam gdzie mi wygodniej małego przewijać. Czy na przewijaczku czy np. na łóżku. Siostra rodzi miesiąc później więc najwyżej dostanie przewijak w spadku jak mi się nie sprawdzi :-)
 
Ja też jak Myszqa kupuje-bo rzeczywiście jest to wydatek nie za duży:happy2: ale już na dzień dzisiejszy mogę stwierdzi, że raczej będę wolała przebierać Dzidzie na łóżku, niż na przewijaku zampntowanym w łózeczku-będę miała pewność, że Dzidzia mi nie spadnie z duuużego łóżka:-)
 
Ja mam porównanie... Przy córce nie miałam przewijaka, przy młodszym synku miałam... Pewnie, że można się obejść, ale wygoda z przewijakiem niesamowita :-) Teraz też kupuję :-)
 
reklama
Macie rację-nie pomyślałam z tą pidżamą-jak to dobrze że mam się kogo zapytać:-) Ewelw bardzo dobrze, że podałaś, bo ja nic nie wiedziałam i napewno w najbliższym czasie zamówie sobie-bo do porodu będzie dobra prawda?No i ile ich bierzecie do szpitala???

Co do torby to ja tak pod koniec października chciałbym aby już była gotowa-tak żebym była już spokojna-ostatnio zamówiłam sobie nawet taką torbę za 40 zł w którą zapakuje odzielnie do szpitala dokumenty i takie podręczne rzeczy, a później też się przyda.
Torba dla mamy Canpol Babies zielona

A prania ciuszków też jeszcze nie zaczęłam-dopiero jak kupie komodę to wtedy-tak żeby to już miało ręcę i nogi:-)
Paola27 - ja już wcześniej pisałam - że najlepiej wziąć do samego porodu luźną, obszerną koszulkę lub starą koszulę nocną. Tak akurat piszą w książce "MATKA I DZIECKO. Vademecum" Elizabeth Fenwick (super książka polecam!) A to dlatego - że w czasie porodu poplami się krwią i może się okazać do wyrzucenia... Natomiast te do karmienia (przyładowo - te na mojej stronce;-)) są takie bardziej eleganckie - więc one się przydają conajmniej na kilka miesięcy po porodzie w czsie karmienia (np. w czasie nocnego karmienia) - ale nie tylko - bo to przecież też zwykłe - z tym że na guziczki.... więc będą służyć dłuuugo...
 
Do góry