reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do Szpitala

Wiecie u nas takie zestawy dla tatusow do porodu kosztuja 5zl i sa do kupienia w szpitalu u portiera o kazdej godzinie ..... sa tam spodenki fizelinowe i taka koszulka fizelinowa i kapciuszki fizelinowe .... i jeszce do wyboru niebieskie albo zielone..... a tak to mamy maja juz coraz lepiej podklady i wkladki sa na kazdej sali poporodowej dla mam ciagle dostepnie i uzupelniane przez salowe dowoli.... chociaz dobre to .... troche wiecej higieny ciekawa jestem jeszce kiedy nie trzeba bedzie brac nakladek na toalete swoich .... bo ja nie wyobrazlam sobie w 9tym miesiacy siusiac na "narciaza" albo tuz po porodzie.... moja siostra wlasnie tak nabawila sie HPV..... a oni nic sobie z tego nie robia i sa trzy tolaety i dwa pryszniec na oddzial i jeszce odwiedzjacy z nich kozystaja fuj.... :crazy:
 
reklama
Wiecie ja takie nakladki to znam z hoteli ale kupilam w superpharmie za 5szt /12zl dla mnie to fajnie rozwiazanie bo strasznie bujana wyobraznie mam......:baffled:
 
Ja u siebie w szpitalu dostałam takie wytyczne:

PRZYGOTOWANIE DO PORODU FIZJOLOGICZNEGO


1. Co należy ze sobą zabrać:
  • Dowód osobisty (PESEL),
  • Ważną legitymację ubezpieczeniową (pieczątka ważna 3 miesiące) lub kserokopię ostatniego dowodu wpłaty składki ubezpieczeniowej,
  • Kartę ciąży,
  • Wyniki USG, wyniki badań, karty informacyjne z pobytu w szpitalu, ostatnia morfologia, elektrolity (sód, potas), zapis KTG,
  • Oznaczoną grupę krwi,
  • Skierowanie do szpitala,
  • Jeżeli nie mamy zmienionych dokumentów z nazwiskiem potrzebny jest skrócony odpis aktu małżeństwa.
2. Przygotowanie niezbędnych przyborów:
  • Osobiste przybory toaletowe (szczoteczka do zębów, pasta, szampon, mydło, klapki pod prysznic itp.),
  • 2 ręczniki, szlafrok, kapcie 2 koszule bawełniane z rozpięciem z przodu,
  • majtki bawełniane,
  • biustonosz do karmienia piersią z odpinanymi miseczkami.
3. Przygotowanie dietetyczne:
  • Na kilka dni przed zbliżającym się terminem porodu należy zastosować dietę lekkostrawną, wyeliminować potrawy smażone, tłuste, ciężkostrawne: groch, kapusta, fasola, bub, gazowane napoje, potrawy bardzo słone itp.),
  • W dniu wyznaczonym do cesarskiego cięcia co najmniej 6 godzin przed zabiegiem nie jeść i 4 godziny nie pić.
4. Przygotowanie fizyczne:
Przed porodem należy wykonać następujące czynności:
· Dokładną kąpiel całego ciała,
· Ogolić pole operacyjne jednorazową maszynką (podbrzusze pod spojeniem łonowym oraz spojenie łonowe),
· Zastosować doodbytniczo 1-2 czopki glicerynowe w celu oczyszczenia dolnego odcinka przewodu pokarmowego,
· Zdjąć biżuterię: kolczyki, bransoletki, pierścionki i łańcuszki,
· Zmyć lakier z paznokci i skrócić paznokcie.

Podobno dla maluszka mam dostać wszystkie ubranka, ale i tak zabiorę coś na wyjście, kombinezon i ciepłą czapeczkę.
Oczywiście też fotelik, żeby bezpiecznie przewieźć maleństwo do domku.
No i aparat fotograficzny też chyba się przyda :-)
 
AMIE7 - dziwi mnie pare punktow z Twojej listy :sorry2: - a juz tym bardziej ze takie wytyczne dostalas w szpitalu:
- pieczatka w legitymacji ubezpieczeniowej wazna jest tylko 1 miesiac - na 100% (potwierdzone u mojego pracodawcy i w NFZ)
- do porodu nie trzeba miec skierowania
- o diecie na kilka dni przed porodem tez pierwszy raz slysze - choc zapewne nie zaszkodzi :tak:....tyle ze w terminie rodzi sie tylko 5 % dzieci
- aaaa i pod spojeniem lonowym nie ma podbrzusza....ale to zapewne przejezyczenie :-p....
Do porodu sn nie trzeba golic spojenia....tylko okolice wejscia do pochwy...;-)
 
Ostatnia edycja:
A jak mam sie ogolic skoro wlasnych kolan nie widze.. :sorry2: To chyba polozna robi ??
A jak nie mam zmienionej karty chipowej to musze miec skrocony akt malzenstwa ??
Nie no ja oszaleje... gdzie ja mam to wszystko pomiescic...
 
Z ważnością legitymacji ubezpieczeniowej jest różnie - u mnie (Podkarpacie) legitymacja jest ważna pół roku (potwierdzone u położnej, która pracuje w szpitalu) - mam nadzieję, że mnie nie oszukała.
 
u mnie w wawie legitymacja jest ważna tylko 1 miesiąc a do tego trzeba miec jeszcze odcinek RMUA za ostatni miesiąc potwierdzający zapłacenie składek.
Ale kobieta do porodu nawet jak tego nie będzie miała i tak musi zostac przyjęta. Ewentualnie później dostarczy się brakujący dokument.
A co do skierowania, to tylko formalnośc ponieważ jak zaczniemy rodzic to i bez skierowania nas przyjmą. Ja jeszcze nie mam skierowania, i nie wyobrażam sobie aby mi powiedzieli o 12 w nocy abym podjechała do gin prowadzącego po świstek :baffled: A tego wszystkiego dowiedzialam się na szkole rodzenia i wg mnie sporo z tego jest logicznych rzeczy.
 
reklama
Hmmmm.....z tego co mi wiadomo przepisy dot. tych pieczatek sa jednolite dla calego kraju.....Wynika to z konkretnej ustawy....(artykułu 67, ust. 4, ustawy z dn. 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U.Nr 210, poz. 2135 z póź. zm.)
Zdaje sie ze niektorzy stosuja sie do starych zasad....kiedys pieczatka byla wazna pol roku, potem 3 miesiace...a teraz tylko 1 miesiac....
http://www.nfz-wroclaw.pl/faq/index.php?faq_kat=&dzien=18&miesiac=12&rok=2006&idpytania=3269o

W sumie to lepiej dla Was jesli w szpitalu zaakceptuja pieczatke starsza niz 1 m-c, bo mniej do zalatwiania wczesniej.....Gorzej jesli ktos bedzie sie znal na przepisach i powie ze wpis jest nieaktualny :sorry2:
Swoja droga wkurzajace sa te pieczatki......ja zeby podbic legitymacje musze wysylac ja do Warszawy do kadr :baffled:......wysylka, podbicie, odeslanie.....troche to trwa...i moze sie zdarzyc tak ze bede bez legitymacji jesli zacznie sie cos dziac :wściekła/y: Na szczescie mozna dosniesc do szpitala do 7 dni zdaje sie....
 
Do góry