reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Mi pierwsza moja gin zaleciła branie kwasu foliowego przez 6 miesięcy przed planowaną ciążą. Potem zmieniłam lekarza i usłyszałam, że wystarczy miesiąc wcześniej no bo chodzi o to, żeby brać go w ciąży, a nie przed, więc ten miesięc to tak jakby się szybciej udało...Ja jednak brałam pół roku. Po zafasolkowaniu brałam feminatal. Takie miałam zalecenie. choć podobno wielu lekarzy już odchodzi od polecania suplementów witaminowych ciężarnym. Wg lekarza nie musiałam rezygnować z aktywności sportowej, ale jednak odpuściłam sobie bo męczyły mnie potworne skurcze w pierwszym trymestrze. Zrezygnowałam z kawy i rzeczy typu zupki z proszku, chipsy itp
 
reklama
trzeba brac kwas foliowy, bo tabletki anty go wyplukuja z organizmu. Po odstawieniu tabletek zaleca sie branie kwadu foliowego nawet kobietom, ktore wcale nie chca po odstawieniu starac sie o dziecko.
 
Dziewczyny, czyzby watek podupadal????????? Wracajcie, ale juz! :-) Ja tez chce wrocic, ale sama ze soba pisac przeciez nie bede, nie? :-)
kwiatuszek testowalas? @ przyszla? Pisz szybko co u Ciebie. &&&&&&&& trzymam mocno.
Czekam na pozostale mamuski. Wracajcie szybko ;-)
 
Hej Kobitki, ja cały czas Was podczytuję. Ja miałam przeprowadzkę do teściów, a teraz jestem nad morzem na urlopiku. Czuję się ok, nawet jajnik mnie nie bolał. Ciekawa jestem ile dni będzie trwał ten cykl? Dzisiaj mam 21 dc. Pozdrawiam
 
jestem lazurko dzis juz u mnie po staremu praca ciagle jestem wykonczona mam nadz ze na poczatku miesiaca bede miala kilka dni wolnego a dzis juz 3dc a jak ty sie czujesz?
dokładnie gdzie wszystkie
 
Witam Wszystkie forumowiczki.
Dawno nie odwiedzałam babyboom :) ale to już przeszłość, bo znów się zacznie hi hi :)
Mam prośbę do tych mam, które starać się będą lub już się starają o drugiego dzidziusia. Moja córeczka ma 2 latka i dwa miesiące. Jest strasznie samotna, więc postanowiliśmy się postarać o braciszka lub siostrzyczkę :) W piątek mam mieć usuwaną wkładkę... Czy jest ktoś na forum kto może pomóc przezwyciężyć mój strach i obawy związane z drugą dzidzią? Mój mąż się boi, że nie pokocha drugiego dziecka tak jak pierwszego... Bo córcię kocha ponad wszystko! Również pragnie drugiego dziecka, ale boi się... Szerze mówiąc - podzielam jego obawy... Proszę o wsparcie i rady. Czy któraś/któryś z Was miał takie same odczucia? Czy zmieniły się one po pojawieniu się drugiego dzidziusia? Jakie były reakcje Waszych dzieci? No i oczywiście czy jest "tu" jakaś mama która tak jak ja postanowiła usunąć wkładkę antykoncepcyjną, po to by móc zajść w drugą ciążę?
 
witam ma pytanie czy mogły byście podzielić się swoim doświadczeniem jeśli chodzi o ciąże po antykoncepcji hormonalnej?? bardzo bym chciała za dwa lata postarac sie o dziecko do tego czasu chciała bym brać tabletki . mój lekarz twierdzi ze będę miała sie starać o dziecko zaraz po odstawieniu tych tabletek bo w tedy wraca płodność ze zwiększoną siłą ...napiszcie proszę jak to było z wami no i może zażywałyście tabletki "godne polecenia" ;))
 
Ja zazywałam tabletki Logest, byłam bardzo zadowolona, ale tak na prawde to lekarz powinien wykonac u Ciebie badania hormonalne i na tej podstawie dobrac najlepsze dla Ciebie tabletki, niestety lekarze takie badania wykonuja sporadycznie i dobieraja tabletki "na oko". Ja odstawilam tabletki zanim tak na prawde zdecydowalismy sie ostatecznie na dziecko ale to dluzsza historia, w kazdym razie tabletki nie wplyneły negatywnie na moja plodność. Wiem ze po odstawieniu tabletek przez około 3-4 miesiace kobieta jest bardziej plodna i z duzo wiekszą latwoscia zachodzi w ciążę.
 
reklama
Ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek, ciąża przebiegała prawidłowo, urodziłam zdrowego chłopca.
Polecam wątek o podobnej tematyce:https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/ciaza-tabletki-antykoncepcyjne-49677/

Nie ma czegoś takiego jak ”tabletki godne polecenia”. Antykoncepcję hormonalną dobiera się indywidualnie. Lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad a przede wszystkim zlecić badania – tak jak napisała martaik - by ocenić czy w ogóle możesz stosować ten rodzaj antykoncepcji.

Pozdrawiam
 
Do góry