reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

ja z rota zupełnie zrezygnowałam a pneumo chyba zaszczepie na wiosnę bo mała chyba do żłobka pójdzie. moja coś ostatnio za wcześnie mi wstaje. zasypia tak o 20;30 a wstaje już o 6;30 rano. Boje sie żeby mi wcale nie przestawiła się.
 
reklama
w krakowie szczepienia na pneumokoki dla dzieci ze zlobka sa za darmo ;-) ale moj sie do zlobka nie wybiera wiec nas nie dotyczy...

no a maly zaczol dlozej spac bo juz nie o 5 wstaje na sniadanie tylko wlasnie ok 6.30 :-) oby mu tak zostalo :-D
 
Kurcze to zazdroszcze mamom darmowych szczepionek bo to bardzo duży koszt. z czasem może twemu synkowi wydłuży sie sen jeszcze o 30 minut:-):-)Dla nas rodziców to bardzo dużo:-):-)
 
:tak::tak: dla mnie kazde 30 min dluzszego snu w tej chwili to jak zbawienie;-) w ostatnim czasie w niektore noce udaje mi sie wyspac :-D to pod warunkiem ze wstaje do malego ok 3 razy w nocy a nie 10 razy :-p a na to nie ma reguly to raz budzi sie czesto a kolejnej nocy spi spokojnie :sorry2:


Jutro znow mnie czeka wizyta u patologa i rehabilitanta... Wiem ze Mackowi slabe napiecie miesniowe jakos minelo, bo robi ogromne postepy i ma juz silne raczki :tak: mam nadzieje ze ta asymetria tez sie juz cofnie bo nie ma sposobu aby z nia walczyc :no: teraz juz nic mi nie da ukladanie malego prosto, by sie nie krzywil, bo on i tak w sekunde zmienia pozycje i wyczynia niesamowite wygibasy :rofl2:
 
No takie miesiące sa fajne. moja Nikola też wyczynia niesamowite figury. napisz co Ci lekarz mówił. ostanio gadałam z dziewczyną której córeczka dostała 1 punkt przy urodzeniu a teraz jakos jest wszystko ok z nią. tez miała niedotlenienie tylko dziwne że z nia nic nie jest przy takiej punktacji.
 
Dostala tylko 1 pkt Apgar :szok::szok: to juz stan ciezkiej zamartwicy, trudne do odratowania :no:

Rehabilitantka byla pod wrazeinem tego ze maly juz sztywno siedzi jak sie go posadzi :-) stwierdzila ze slabe napiecie miesniowe mu sie cofnelo i jest naprawde silnym chlopakiem. O asymetri nie wspomniala, wiec chyba juz nie jest tak zauwazalna. Kontrola za miesiac, ale sama nie wiem po co ona skoro dziecko sie rozwija dobrym tempem ;-) No ale kto to wie jakie moze miec nastepstwa w przyszlosci po niedotlenieniu :dry:

Pataolog zwazyl - juz 8,5kg, no i zmierzyl - 69cm. Maly nadal ma nieco wieksza glowke w proporcjach do calego cicla i ciemiaczko wolno sie zrasta. Mam podawac teraz po dwie krople wit D, zamiast jednej kropli. Lekarz pozwolil mi wprowadzac pokarmy w kolejnosci i nie robil zadnych uwag odnosnie podawanego jedzenia wiec chyba dobrze go karmie :-D Maly jad juz zupki wielowarzywne, zupke z mieskiem, mus owocowy, kaszki no a teraz przedemna wprowadzanie glutenu:tak:
 
o widzisz to super. a kontrala niestet musi byc do roku czasu nawet jak jest dobrze, tak mi lekarz powiedział. No moja juz też wszystko wcina, bez opamiętania ciekawe ile jej przybyło. 10 mam szczepienie to sie okaże. a ta znajoma mówiła że jej dziecko dostalo 1 punk a już w 3 minucie 8.
 
a ta znajoma mówiła że jej dziecko dostalo 1 punk a już w 3 minucie 8.


ciekawy przypadek :blink: w kazdym razie w 10 minucie musiala miec juz 10pkt i na niczym nie stracic zeby jej malenstwu nic sie nie dzialo:tak: no ale nastepstwa zamartwicy czasem pokazuja sie po jakims czasie, czego jej oczywiscie nie zycze :no::-)
 
jesli chodzi o wage to nie wiem jak z tym jest, bo niby 8,5kg w przypadku Macka to jest dolna granica normy :baffled: a on wciana mnustwo jedzenie i nadal trzyma sie 6 posilkow dziennie choc powinien zjadac juz 5 :-p Nie wiem kiedy nam sie to unormuje
 
reklama
Moja siostra urodziła się z zamrtwica - 0 punktów, reanimacja prawie 15 minutowa. To było 22 lata temu. Aga kończy studia, jest inteligentna, złośliwa, świetnie się rozwinęła pod względem podkradania mi ciuchów:p. Naprawdę już w przedszkolu nie było śladu po tym, żeby coś z nią było nie halo.
 
Do góry