reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

No u mnie w bloku też dziewczyna urodziła się niedotleniona i też na poczatku było z nią źle a dzisiaj ukończyła studia wyszła za mąż nic po niej nie widać
Nimfii jeżeli chodzi o posiłki to ja nie patrze na normy tylko jak Nikola chce jesć to jej daje tyle ile chce.
 
reklama
Rozne sa przypadki zamartwicy oraz jej nastepstw ;-) Te dzieciaczki ktore wyszly z niej bez wiekszych problemow zdrowotnych maja naprawde wielkie szczescie :tak: Ja teraz chodze caly czas do patologa, rehabilitanta i poradni szczepien. Tam nieraz przychodza takie biedne dzieciaczki ze az sie smutno robi jak sie na nie patrzy :zawstydzona/y: Sa dzieci ktore jezdza na wozkach, ktore nie potrafia chodzic w pelni wyprostowane, takie co nie mowia i nie slysza, albo takie ktore wygladaja jak male niemowlaki mimo iz maja juz 2-3 latka :no:

Jak tak patrze na Macka i porownuje z nimi to zupelnie nic po nim nie widac z oznak zamartwicy. Cieszy mnie to, ze tak sie cala sprawa zakonczyla, bo na poczatku sie najadłam troche strachu :confused2:
 
najgorsze jest to że matka rodzi zdrowe dziecko z 10 punktami a potem po paru latach wychodza jakies nieuleczalne choroby. i tego tak naprawde się boję.

nimfii a powiedz jak miałaś te wesela to Maćka zostawiałaś z babcia? Bo ja mam w te sobote i tak się boję ze szok. nie wiem czy ona nie będzie płakała z babcia bo nigdy nie zostawała.
 
u nas nie bylo problemu, poniewaz mieszkam z moja mama i Maciek jest do niej przezwyczajony, wiec gdy gdzies wychodze on sie z nia świetnie bawi :tak: Nawet nieraz lepiej sie z nia czuje niz ze mna :-p

Mysle ze twoja corcia jest jeszcze w takim okresie ze jej nie zrobi to wiekszej roznicy. Zazwyczaj dzieci przechodza przez lek separacyjny dopiero od 7-8msc zycia i wtedy chca byc tylko przy mamie. Ale jesli masz taka mozliwosc to zrobcie maly tes i zostaw corke z babcia - najpierw posiedz z nimi a potem zostaw je same i wyjdz do sasiedniego pokoju albo na chwile na zakupy i zobaczycie co bedzie sie dzialo:tak:
 
Powiem ci ze ja bardzo balam sie po raz pierwszy zostawic Macka z babcia, a mial wtedy 2 tygodnia a ja poszlam tylko na 20min spacer. Ale u nas jakos tak sie przyjelo ze z mezem wychodzimy gdzies przynajmniej raz w tygodniu zostawiac Macka z babcia :-) No a gdy pierwszy raz poszlam sama na impreze calonocna, to maly zostal z tata i tez ciezko mi wtedy bylo, bo caly wieczor myslalam tylko o maluszku:cool: Teraz juz jest latwiej zostawic go i pobawic sie ze znajomymi :tak:
 
moja mama przyjedzie juz o 7 rano do mnie i będzie z Nikolą cały dzien sama bo ja musze do fryzjera i małe zakupy zrobic. ale już postanowiłam żeby i ją karmiła i wszystko przy niej robiła. zobaczymy jak to wyjdzie.
 
spokojnie ;-) na pewno wam sie uda impreza, a córeczka grzecznie zniesie obecnosc babci:-) bo dzieci tak naprawde uwielbiaja spedzac czas z dziadkami :tak:
 
Rechabilitantka byla pod wrazeniem tego ze maluszek niespełna ośmiomiesieczny sam siada i wstaje chwytajac sie szczebelków :-) Uznala ze maly prawidłowo sie rozwija, wiec juz sie nie denerwujemy słabym napięciem mięśniowym.

Szczepienia mamy nadal opuźnione :cool: ale przynajmniej udalo nam sie załapać na darmowe pneumokoki :-D

Maluszek zaczyna jeść posilki z grudkami, a także dobrze przyswoil gluten, mięso i zółtko. Nadal przed nami próba podania zupki z ryba :tak: No i nie jada kaszek bo ma po nich zaparcia, choć i tu już coraz swobodniej :tak:
 
Moja siostra urodzila sie w zamartwicy i w pierwszej minucie miala tylko 1pkt i tez byla reanimowana i pod tlenem + inkubator 2 dni .. Dzis ma 8lat jest zupelnie zdrowa i czasem sie smiejemy ze nikt w zyciu by nie powiedzial ze miala 1 apgara hihi..
Ciesze sie ze i twoj maluszek rosnie zdrowo:)
 
reklama
Maciek wyszedl obronną ręką z niedotlenienia:tak: Majac 10 msc nauczyl sie chodzic, wymawia coraz więcej sylab i stara się łączyć je w slowa. Ma juz 4 ząbki. Jutro idziemy na kontrole do rechabilitanta i na pewno bedzie on pod wrazeniem nowych umiejetnosci ;-)
 
Do góry