reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

krewetka - dawaj ;>
dobrze wiedzieć jakie ćwiczenia na co można wykonywać.

Ja już dziś po szczepieniu. Mały płakał ale szybko doszedł do siebie - teraz dzielnie po kąpieli walczy na macie. Waga 6kg :szok: dł. 62cm choć coś mi się wydaje, że więcej - bo w ubranka to my 62 się już nie mieścimy i 68 teraz rządzi :eek: (Przy okazji zakładacie już pieluszki 3??)
Zwróciłam uwagę na preferencje co do jednej ręki.
Ponoć minimalne wzmożone napięcie mięśniowe.
Mam nie kłaść za często na brzuszku (bobas wtedy automatycznie się wygina a tego mamy unikać). Nosić na rękach odwróconego pleckami do nas, z mocno przygiętymi nóżkami do swojego brzuszka (taka pseudo kołyska).

I kilka ćwiczeń jak najczęściej w ciągu dnia.
ćwiczenie nr1
ściskanie delikatne obu ramionek powyżej i poniżej łokcia (obejmujemy np przedramię w swoją dłoń i ściskamy, lewe i prawe jednocześnie)
ćwiczenie nr2
rozkładamy szeroko rączki dziciaczka i kierujemy je do klatki piersiowej na przemiennie raz lewa dłoń dziecka będzie bliżej bródki a raz prawa
ćwiczenie nr3
rączki układamy wzdłuż ciałka, lewa rączka do góry (180st ;>) i teraz już na przemiennie, jak lewa w dół to prawa do góry ;>

Mam nadzieję, że wiecie jak mają wyglądać te ćwiczenia czytając moje wypociny :confused:
 
reklama
a my ciągle na 1 :)
dobrze ,że teraz zużywamy ich parę dziennie a nie np 12 :)
ale mój Synuś jest z tych drobnych
waży około 3600 ( urodził się 2800 i wrócił dopiero po 4 tyg do wagi urodzeniowej jak zadecydowałam o podaniu mleka mod)
 
My trójki już jakieś 2-3 tygodnie:) I ubranka na 68...dziś robiłam porządki w szafce Wojtusia i mam pełną siatkę rzeczy za małych...To dowód na to ze czas tak szybko płynie a mój syn rośnie...troszkę to smutne...:-(Bo dopiero co był taki maleńki:-)
 
My dopiero dzisiaj zaczeliśmy pampersy 3 i są ok.Mam jeszcze 2 paczki 2 ale moja siostra rodzi we wrześniu więc będzie jak znalazł:-)

Ubranka ubieram różne niektóre na 62 a niektóre bodziaki na 74 bo musze pieluszkować na noc. Jutro zamierzam spakować te za małe ale na szczęśćie nie muszę ich wynosić na strych tylko w torbę i dla siostry:-) tylko na razie nie wiemy jaka płeć:-(

to prawda co piszecie,czas szybko leci,przy pierwszym dziecku wolniej mi leciał

zabkamala czyli te ćwicz co opisałaś są na wzmożone napięcie mięśniowe?
 
reklama
mam pytanko do lekarza neurologa to same prosiłyscie pediatre czy on wam dał sam
czy najpierw pediatra stwierdził ze cos nie tak i wysła do innego lekarza
bo nie wiem czy ja tez powinnam sie przejsc z maym
dzieki za odpowiedz :)_
 
Do góry