reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

ja wczoraj zaczęłam robić pranie rzeczy dla malucha... muszę zrobić miejsce w sypialni na łóżeczko... torbę mam ale jeszcze nie spakowaną, myślę na razie nad tym... czuję się dobrze, czas mi leci a myślałam że jak będę siedzieć w domu to będzie się dłużyc... przygotowuje się psychicznie :-) ale powiem wam że poród mniej mnie przeraża niż karmienie piersią :szok: po szkole rodzenia mam wizję że pierwsze dwa tygodnie będę siedzieć lub leżeć i tylko karmić... a spać jak mały...
 
reklama
Hej dziewczyny. Bardzo proszę Was o kilka informacji. Jestem mamą Lenki która w grudniu skonczyla 2 latka. Udało się w 2gim cyklu:) Ciąża idealna, mala zdrowa jak rybka. Miesiac temu niestety poronilam 2ga ciążę. Przeżyłam to strasznie mimo że był to początek (4/5 tydzien) Tak samo zaszłam w ciążę w 2gim cyklu. Po miesiącu poszlam na kontrole do lekarza ktory prowadzil pierwszą ciążę. Powiedział mi że wątpi w to że byłam w ciąży, że wynik beta hcg wyszedl mi za niski nawet jak na to ze poronilam dzien przed badaniem (wynik 5,33) a to że na obu testach ktore zrobilam mialam 2 krechy tlumaczy tym że mam zaburzone hormony. Zrobil mi usg dopochwowe i moje jajniki sa jak ser szwajcarski. Stwierdzil ze moze to byc zespol policystycznych jajnikow. Poza USG nie mam objawów. Miesiaczka regularnie co 28 dni. Jak sie spoźnila to max 2 dni. Nie mam nadmiernego owlosienia, nie wypadaja mi włosy z głowy. Jedynie co to mam mocno przetłuszczajaca sie twarz i zanieczyszczoną ale nie ropne pryszcze mam moze ze 2 na twarzy. Nie wiem sama co mam myslec. Dał mi teraz 3 miesiace na zajscie w ciaze a jesli sie nie uda to będziemy "coś z tym robić"
Nic z tego nie rozumiem. Czy jest możliwe że mimo braku objawów mam PCO?? Dostałam teraz lek na obniżenie prolaktyny o nazwie castagnus. Bralam bromergon ale tylko kilka dni bo skutki uboczne mnie pokonały. Dodam że od półtora roku nie karmie a pokarm zalega mi nadal. Doradzcie mi co to może byc. I co ciekawe czytalam ze przy pco sie tyje a ja mam 49 kg przy wzroscie 164 cm. Nie tyję wręcz przeciwnie kilka miesiecy temu schudlam 3 kg.
 
magda ja pierwsze slysze ze przy pco sie tyje ja cale zycie mialam niedowage a te paszkwile sie juz za mna ciagna dlugo:confused2: ja na pocz\atku tez nie wiedzialam ze to pco dopiero jak wyladowalam z cysta ktora pekla w szpitalu to bylo wiadomo i wyszlo tez ze mam endometrioze. czasem mialam bokesne miesiaczki z wiekiem byly co raz bardziej bolesne na tyle ze mdlalam z bolu i faszerowalam sie tonami tabletek przeciwbolowych:zawstydzona/y:jesli zalega ci pokarm powinnas dostac od gina tableki na zatrzymanie laktacji tak mysle. moze lekarz ma racje i ciazy wogole nie bylo? czasem sie zdarza ze torbiele daja pozytywny wynik ciazowy -sfalszowany i wtedy organizm wytwarza male jednostki hormonu ciazowego. z tym nie pomoge bo ja takich nigdy nie mialam to doswaidczenia nie mam. i czasem sie zdaza tzw puste jajo plodowe czyli falszywa owulacja puste jajo ktore moze sie rozwijac na poczatku jak coaza ale jest bez zarodka w srodku wtedy beta szybko spada albo wolno przyrasta. wiem ze przykre pytanie zadam ale jak wygladalo twoje poronienie? ile czasu kwawilas? ja juz to przechodzilam pierwsza ciaze stracilam w ok 5-6 tyg znam bol zarowno fizyczny jak i psychiczny z tym zwiazany:(
 
Ostatnia edycja:
generalnie psco występuje u osób otyłych... ale to nie jest reguła... jak mi się zaczynały problemy z okresem to mimo że nie zmieniałam jedzenia trochę przybrałam, nawet tego nie zauważyłam... ja miałam okres rozregulowany... co miesiąc dłuższy... myślę że musisz spróbować a jak się nie uda to wtedy działać... w ciążę zaszłaś więc myślę że jest duża szansa... a miałaś badane hormony??
 
Dzięki za szybką odpowiedz. Moje poronienie... więc tak. W dniu spodziewanej miesiączki zaczelam lekko plamic. Bylo tego tyle że ledwo na bieliznie zauwazylam. Nic mnie nie bolalo, troche czulam nacisk na krzyż. Generalnie tak plamilam przez 5 dni. W piątym dniu zaczelam nagle krwawic. Testy robilam w dniu spodziewanej miesiaczki i 2 dni później. Na początku lekarz mnie uspokajał że w dniach kiedy miala pojawic sie miesiaczka lekkie plamienie moze sie zdarzać i że na razie mam sie nie martwic. Nie dostalam zadnych leków. Z biegiem czasu przypominam soie że przy Lenie też pojawilo się na poczatku ciąży plamienie ale szybko sie skonczylo.
Co do okresu- Zawsze trwa tyle samo czyli 5 dni, jak się spóźni to max 2 dni ale to malo kiedy. Przed okresem nie jestem nerwowa, nic mnie nie boli, jedynie ten krzyz zawsze odczuwam. Przy porodzie również mialam bole krzyzowe.
 
Ostatnia edycja:
lekarz powinien ci zrobic komplet badan:tak: pelen posiem z hormonami i do tego pozbyc sie tych paszkwili zjajnikow:sorry:zapewne przepisze hormony anty bo pomagaja wchlonac torbiele ale to juz lekarz oceni.i moze przejdz sie do innego gina po druga diagnoze bo jesli mowil ze watpi w ciaze to jakis lipny doktorek chyba.skonsultuj sie jeszcze z innym lekarzem i zycze powodzenia:tak:trzynam kciuki za pozytywne rozwiazanie twoich problemow:tak:
 
witaj Magda :-) myślę że na tym etapie nie da się już stwierdzić czy ciąża była czy nie bo tak niska beta nie daje żadnej odpowiedzi; co do PCO to objawy są różne i mogą ale nie muszą występować, sama z resztą widzisz że każda dziewczyna tutaj ma/miała inaczej, jeśli chodzi o mnie to całe życie z niedowagą a cykle bez anty przeróżne z tendencją do wydłużania się
najważniejsze to powinnaś zrobić badania! hormony!
azorku a jak tam u ciebie? jak się czujesz? jakie masz objawy?
abed pakuj tą torbę bo nie ma na co czekać :tak: lepiej niech sobie stoi w kącie i czeka
 
kasia.natka dzwonilam dos zpitala jutro ide na skan szybciej bo mam klucia w jajniku lewym i boja sei ze albo cycta albo pozamaciczna. ale nie krwawie nie plamie wiec predzej infekcja drog moczowych. ale na skan udalo mi sie szybciej wkrecic:-) bo tak to pierwszy bym miala dopiero 28 marca:tak:a tak jutro o 12 zobacze sie z fasolinkiem:-D
 
reklama
dziewczęta tak do dyskusji o PCO
są tak zwane przeze mnie choroby worki "pco" jak u kobiet są problemy z jajnikami, hormonami a u dzieci ostatnio lekarze chętnie każdą zmianę na skórze nazywają "atopowe zapalenia skóry" tak że część z nas może mieć inne objawy
a jeśli chodzi o plamienie w ciąży, po drugim tygodniu zajścia w ciąże zagnieżdza się zarodek w macicy i wtedy można plamić, ja plamiłam w ciąży bo miałam 2 zarodkki a jeden się nie "przyjął" tak że ja byłam pewna że miesiączkę miałm i nawet o ciąży nie pomyślałam ;-)

azorek84 i jak tam po wizycie?
 
Do góry