reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie do porodu a cewnik

reklama
Czasami tak robią, jak poród jest zbyt zaawansowany na pójście siku albo parcia już na to nie pozwalają, a pęcherz jest zbyt pełny i przytrzymuje dziecko. Ale nie jest to standard.

Ja próbuję wykminić, jak było u mnie, bo z racji leżenia z nogami w górę miałam 2 dni cewnik przed porodem i wiem, że na pewno przed samym porodem odpięli mi rurki, ale nie poczułam wyjmowania, więc nie wiem, kkedy to zrobili. Pamiętam tylko, że miałam łyżeczkowanie i po nim obudziłam się już bez cewnika.
 
Ale moim zdaniem to nie jest standardowe postępowanie. A już na pewno nie powinno nim być. Rzeczywiście jest to niekiedy stosowane ale nie jest w ogóle związane z tym czy ktoś otrzymał znieczulenie czy nie.
 
A dlaczego nie powinno ?
Bo nie pozwala działać naturze. Jeżeli jest taka konieczność i ma to pomóc to ok. Ale na pewno nie powinno być to standardem bo od razu przychodzi mi na myśl wygoda położnych. Żeby nie musiały za dużo sprzątać. To tak jak z robieniem lewatywy przed porodem. Nadal są szpitale gdzie jest to standard.
 
reklama
Bo nie pozwala działać naturze. Jeżeli jest taka konieczność i ma to pomóc to ok. Ale na pewno nie powinno być to standardem bo od razu przychodzi mi na myśl wygoda położnych. Żeby nie musiały za dużo sprzątać. To tak jak z robieniem lewatywy przed porodem. Nadal są szpitale gdzie jest to standard.
Nie przekonują mnie te argumenty ale ok 🙂
 
Do góry