reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

drugi trymestr- zanik objawów?!

K

katarzyna.p

Gość
Witam wszystkie ciężaróweczki :) jestem w 15 tygodniu ciąży. Po ponad półtorej roku starania w końcu się udało. Zacznę od tego, że nie miałam od początku prawie żadnych objawów ciąży, tylko lekko wrażliwe piersi, na początku troszkę bolały ale później były tylko wrażliwe sutki. Kiedy zaczęłam 14sty tydzień zauważyłam, że sutki już nie są prawie wcale wrażliwe ! Wczoraj byłam u lekarza i było wszystko w porządku, miałam wyniki badania prenatalnego, badań krwi i lekarz powiedział, że wszystkie wyniki są bardzo dobre i nie mam się czym martwić. Co prawda obniżone łożysko przednie ale mnie uspokoił, że to się zdarza i może się jeszcze podnieść. Nie chciałam odkopywać tematu z 2007 r. dotyczącego bólu piersi, ale czy mimo wszystko to, że przestały być wrażliwe może być powodem do niepokoju? Strasznie panikuję, czasem potrzebuję solidnego "kopa" na opamiętanie żeby przestać martwić się o dzidzie, ale tak bardzo chcieliśmy z mężem zaciążyć w końcu się udało a tutaj się zamartwiam czy wszystko będzie dobrze ! Z tego wszystkiego wczoraj na wizycie zapomniałam zapytać o te piersi, byłam tak podekscytowana wynikami, dzidzią i tym że widzieliśmy siusiaka :-) Proszę o waszę spostrzeżenia, doświadczenia i słowa otuchy !
 
reklama
Drugi trymestr to najlepszy czas ciąży wg mnie. Właśnie dlatego, że ustają (zazwyczaj) dolegliwości. Niedługo zaczniesz czuć ruchy maluszka (pewnie około 20tc)! Skoro po wizycie wszystko ok, to nie zamartwiaj się!
 
Katarzyna powiem Ci tak. Obie z koleżanką zaszłyśmy w ciążę mniej więcej w tym samym czasie. Ja wymiotowałam przez 9 miesięcy, przez 5 miesięcy jak kot. Miałam w ciąży wszystkie możliwe dolegliwości, które minęły dopiero na 3 dni przed porodem :-) Natomiast moja koleżanka "skakała", "biegała" i mówiła, że ma ciążę bezobjawową i się zastanawiała czy w ogóle jest w ciąży :-D Przedstawiłam Ci dwa skrajne przypadki, bo każda ciąża jest inna. Otóż u Ciebie na pewno wszystko jest w porządku :) Jesteś książkowym przypadkiem, bo generalnie wszelkie dolegliwości w II trym mijają więc głowa do góry. Kiedyś musiały Cię przestać boleć te piersi :)
 
ja miałam tak samo jak Ty, katarzyna, tylko lekka wrażliwość piersi. i też przeszła mniej więcej wtedy co Tobie:-) my się jeszcze nie rozpakowaliśmy, ale już 39 tydzień i pani dr mówi, że wszystko ok, więc myślę, że i Ty nie masz się zupełnie czym przejmować, jeśli tylko lekarz Cię ogląda i badania masz w normie:-)
 
dziękuje wam bardzo :-) od siedzenia w domu schizuje, masakra strasznie! gdy piekę mięso czy rybkę milion razy sprawdzam czy nie jest surowa itp, wkręcam sobie jakąś salmonelle jestem po prostu okropna i marudna, w dodatku chce mi się płakać strasznie (w sumie to dobrze bo to objaw ciążowy) latam dzisiaj po domu nie wiem co zjeść nic mi nie smakuje a jestem głodna , chyba skoczę do sklepu po kabanosy :-)
 
U mie było tak samo nawet nie wiedziałam że w ciąży jestem a jak juz się dowiedziałam to szukałam objawów ciązy które mialam przy 1 synu ciagle dotykłam piersi które czasem bolały a czasem nie ale bardziej bolały od mojego mietolenia i sprawdzania czy mnie bolą ciagle się bałam że poroniłam bo przy 3 poronieniach zanikały mi napięcia piersi ale co wizyta wszystko było w porządku i lekarz zabronił mi takiego sprawdzania miałam się cieszyć że wszystko ok i tak też zrobiłam dzidzia ma dziś rok :) nie każda kobieta ciążę przechodzi tak samo czasem bezobjawowo i to jest superrr :)

Powodzenia
 
czesc ,
ja tez z Czestochowy i tez przewrażliwiona :) Mąż juz sie na mnie denerwuje:) jestem po badaniu prenatalnym ale przed testem Prisca-4, pojutrze pojade na pobranie. Trzymam kciuki! p.s. też nie miałam prawie żadnych objawów od poczatku ...
 
reklama
wiecie co ja prowadze dziennik ciązy na bellybestfriend (patrz: sygnaturka:) i tam zapisuje m.in. moje objawy, zachcianki, aktywności, nastrój itd. i czasem jak patrze to aż jestem przerażona :D:D mam chyba wszystkie możliwe objawy, a humorki mam jak baba w ciąży :D
 
Do góry