reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam niani

Dżasta887

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2015
Postów
17
Miasto
Kalisz
Witam,
Mam pytanie do mam, które zatrudniają opiekunki. Myślę, że niedługo będę potrzebowała takowej pomocy i chciałabym zorientować się w cenach. Ile płacicie nianiom? I kogo najlepiej zatrudnić- studentkę pedagogiki czy raczej starszą, doświadczoną osobę?
 
reklama
Trudne pytanie. Ja osobiście "przyjechałam" się i na jednej i na drugiej (starsza doświadczona pani z wychowaną 4 swoich juz dorosłych dzieci, z kursami, które niezbędne są aby oficjalnie pilnować na umowę i młoda energiczna dziewczyna, która dorywczo chciała sobie dorobić bo i tak siedziała w domu w poszukiwaniu pracy).
 
Ja raczej jestem skłonna zdecydować się na kogoś starszego, doświadczonego. Mimo, że młoda dziewczyna z pewnością miałaby więcej kreatywnych pomysłów na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem, jednak najbardziej zależy mi na jego bezpieczeństwie. Wydaje mi się, że komuś kto wychował już swoje dzieci łatwiej zaufać.
 
Ja miałam same młode nianie ;-) Zawiodłam się raz.
Wydaje mi się, że młodsze osoby są bardziej energiczne, bardziej kreatywne itp. itd. Oczywiście nie mówię, że starsze są gorsze, zwłaszcza że porównania nie mam. I wcale to nie musi być studentka pedagogiki...
Młodej osobie łatwiej jest mi zwrócić uwagę, że ma robić tak jak ja chcę. Młode osoby z reguły są bardziej dyspozycyjne. Nie sprawia im problemu znoszenie wózka.

A jeśli chodzi o cenę, to musisz się zorientować w swoim mieście, bo ceny są bardzo zróżnicowane. Ja płaciłam/płacę 200-250zł/tydz (8h dziennie przez 5 dni w tygodniu)
 
Ja osobiście wolałam młodsza osobę z uwagi na mobilnoc dziecka. Pamiętaj ze dziecko rośnie. Nie mowie ze starszą sobie nie poradzi ale patrze na babcie synka i im już jest ciężko non stop go nosić biegać itd. Koleżanka ma starsza panią i gdy mała zaczęła być energiczna zaczęły się problemy bo dziecko się zwyczajne zaczęło się nudzić z nianią która nie nadążala za nią. Uwaga to nie reguła.
Ja mam studentkę pedagogiki. Może to ciut pomaga jej w opiece ale nie demonizowalabym tego kierunku.
Teraz najważniejsze co ja i znajome bralysmy pod uwagę. Jak dziecko się z nią czuję. Od pierwszej wizyty. Później daj druga szanse na próbny dzień i obseewuj. Czy dziecko czuje się swobodnie. Czy niania jest czuła. To ważne bo po tym poznasz serce do dzieci. Dalej to ugodowosc niani. Nie oczekuj poddanstwa ale niania musi byc dla dziecka i dla Ciebie nie odwrotnie. Musisz być w stanie z nią pogadać szczerze i mieć kontakt od początku. Ona przestrzega Twoich zasad typu kiedy ile i co ale też ma Tobie mówić o wszystkim co jej zdaniem źle działa na dziecko. Bez fochow. I najważniejsze szacunek. Jeśli poszanujesz nianie ona uszanuje Twoje dziecko.
Cena różnie w Warszawie od 10 do nawet 30 za godzinę.
 
reklama
Do góry