reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha napisz tez prosze jak Ty stosowalas dokladnie sylk w swoich staraniach,bo ja tez mam zamiar go zastosowac tylko nie wiem jak :)
Wiem ze uzywa sie go przed staraniami ale po tez czy cos innego juz np.rephresh?
Pozdrawiam
 
reklama
Maciur-ka ja juz mam dwoch synkow i teraz tez marzy mi sie corcia :-) tylko mam teraz coraz to wiecej obaw co do tej metody czy sie nam uda.czy nie lepiej dolozyc tez staranka przed owu?
 
Hey dziewczyny,ja rownież mam dwuch synków i staram sie o trzecia dzidzie! Bardzo cieżko było mi zajść w dwie poprzednie ciąże wiec nie sadze ze tym razem będzie łatwiej?!? Mam bardzo nieregularne miesiączki :/
 
Miciur-ka, tak, córcię mam z 24h przed owulacją :tak:, zadziałałam z premedytacją w dniu piku LH około 24 godziny przed pęknięciem pęcherzyka, poczytałam trochę in-gender i nie wierzyłam w magiczną moc odstępu, wg mnie odstęp tylko dlatego ma wpływ, że wraz z odstępem zmieniają się pewne czynniki, które mają wpływ na płeć, gdy te czynniki spełnimy nawet 24h przed owulacją to odstęp nie ma znaczenia - takie jest moje prywatne zdanie. Zresztą prowadziłam forumowe statystyki dotyczące metody Shettlesa, sama zobacz jak to wygląda :-)

Zobacz załącznik 671924

Według mnie najważniejsza jest dieta, pH, minerały i hormony (tak jak jest to opisane w wytycznych), trzeba też przyjmować zalecane suplementy. Ja spełniłam tylko 5,5 czynnika gdyż nie zastosowałam odstępu i nie obniżałam pH bezpośrednio po staraniach, pH jednak już kilkanaście godzin przed owulacją było niskie i sprzyjające, reszta czynników mi sprzyjała ale mi w pewnym momencie zależało już bardziej na rodzeństwie dla synka z małym odstępem wiekowym niż na córci :-)

Marzycielka
, pH miałam cały czas niskie w okolicy 4,5 (dieta i suplementy bardzo mnie zakwasiły i wysuszyły, zanikł całkowicie EWCM), zastosowałam jednak Sylk bezpośrednio przed staraniami, po staraniach odpuściłam (a jednak pilnowanie by pH nie wzrosło powyżej 5 jest bardzo ważne, podobno niskie pH unieruchamia ogonki plemnikom Y, mi jednak już bardzo wtedy zależało by zajść w ciążę). Dziewczyny z in-gender po staraniach używają Replens i Rephresh, dla niektórych Sylk jest za słaby a niektórym wystarczy, trzeba jednak najpierw przetestować te zakwaszacze gdyż sporadycznie u niektórych kobiet zdarza się efekt odwrotny - podniesienie pH zamiast obniżenia). Replens bardzo silnie obniża pH ale w bezpośrednim zetknięciu z nasieniem może zabić plemniki (giną one w pH < 4), stąd Replens należy aplikować płytko by pH spadło drogą wyrównywania odczynu. Rephresh z kolei działa jak bufor - podnosi lub obniża pH do 4,5, niektóre dziewczyny jednak pisały, że jest gęstszy jak Replens i plemniki mogą w nim utknąć, jednak jest na in-gender wiele ciąż i z Rephreshem i z Replensem po działaniach :-) Poniżej opis, który kiedyś tłumaczyłam z in-gender:

Zaleca zakupić oba preparaty i przetestować. Pisze, że cały aplikator Rephresh utrzymuje jej pH około 4 przez 3 dni. Ona używa cały aplikator Rephresh co 3 dni od okresu do owulacji. 12 godzin przed staraniami używa pół aplikatora Rephresh, godzinę przed staraniami używa Rephresh na palcu i 5 minut po stosunku Replens na palcu. Potem monitoruje swoje pH co pół godziny przez 4 godziny, jeśli pH wzrośnie to używa Replens na palcu.
Melody (ta od metody O+12) też zaleca przetestować oba preparaty, pisze, że np. u niej Replens podnosił pH aż do 7, dla niej najlepszy był Sylk.
Babydust pisze by używać od okresu cały aplikator Rephresh co 3 dni. 12 godzin przed staraniami zaleca użyć 1/2 aplikatora (lub 1/4 aplikatora gdy dzień wcześniej użyty był cały aplikator) Rephresh. 5 minut po staraniach zaleca sprawdzić pH, jeśli jest wyższe jak 4,5-5 to zaleca użyć Replens na palcu. Należy sprawdzać pH przez 4 godziny co 30 minut i w razie co używać małą ilość Replens na palcu. Na koniec smaruje płytko małą ilością Rephresh i idzie spać.

klauduska
, a jakiego rodzaju problem miałaś? Jaki miałaś poziom podstawowych hormonów?
 
Marzycielka, wszystkie te preparaty (Sylk, Rephresh i Replens) można użyć zarówno przed jak i po staraniach tyle że Replens w ilości na koniuszku palca a Sylk po działaniach bywa dla niektórych kobiet za słaby (sam w sobie ma pH około 4,7 a pH nasienia jest znacznie wyższe), trzeba to najpierw na sobie przetestować :-)
 
Marzycielka - ja planowałam zacząć starania od O+12 potem jak coś przybliżyć do 8 - 10 h po owulacji kilka cykli (plus dieta itp) a dopiero potem jakby nie wyszło to bym myślała jaka taktykę obrać :) , i wtedy może się zabrać za przed owu hmmm

Może ktoś kto ma córkę zaplanowaną się wypowie jak to było :D hyhy ;)

Piranha- to paski pH i zakwasic 1 h przed i potem po stosunku tak ? A na czym głównie się opierała twoja dieta? i ile przed staraniami dietowalas? Oraz rozumiem ze partner nie był wtajemniczony i nie miał diety ?tak ? Bo napisałaś ze potem już chciałaś po prostu rodzeństwo dla synka to wnioskuję tak ;) ,masz może spis diety itp na daną płeć ?? był taki fajny tu kiedyś na forum - tu uprzejmie mi zaczarowana wkleiła ostatnio ale wiem ze jeszcze był taki fajny wszystko dosłownie było tam , fajnie rozpisane
 
Ostatnia edycja:
Ilaczek pogłaskaj brzuszek ode mnie i jeśli będziesz miała wolną chwilą, odzywaj się do nas częściej - Ania, bardzo ładne imię
Madzia25 u mnie 30 tydzień ciąży rozpoczęty i jeszcze nie mogę uwierzyć do końca że córcia jest córcią ;) podrzucam ci nasze zdjęcia z 15 i 18 tc ;)
Macy Katriina słyszałam że jest raczej mała wykrywalność pasożytów w badaniach kału...ale żaden z lekarzy u których byliśmy nie chce nam wypisać recepty na leki na odrobaczenie - jakie środki wy stosowałyście? katriina widzisz jakieś zmiany, efekty po odrobaczaniu?
Piranhiu co u dzieci? jak się czujecie? jak znajdziesz chwilę i internet będzie łaskawy - wrzuć nam aktualne zdjęcia dzieciaczków
Matik córcia ma jeszcze sporo czasu by dobrze ułożyć się do porodu. Powiem ci że ja coraz częściej myślę o porodzie i mam cholernego stracha przed nim. Chciałabym urodzić teraz róœnież naturalnie tak jak rodziłam chłopców, ale jak pomyślę o bólach krzyżowych z końcówki porodu...:) Ja będę pakowała torbę do szpitala dopiero za kilka tygodni, raczej po 35, 36 tc. Jak funkcjonujesz teraz? mnie w ciągu dnia dopada mega senność i zmęczenie. Muszę się zdrzemnąć po południu, wczoraj moja mama miała wolne, zajeła się chłopcami, dzięki temu pospałam 3 godziny, budziłam się na siłę :)

witam nowe staraczki i trzymam kciuki za wymarzone kochane bobasy

Sezon urodzinowy i u nas ;) - mój najstarszy synek skończył 2 tygodnie temu 5 lat, a jutro świeczki dmucha mój m., z tej okazji zrobiłam mu dzisiaj czekoladowy tort, z chłopcami oblizywaliśmy miskę po kremie, mniam
...dziś mój 5latek wymyślił nazwę na szósty dzień tygodnia - pytaliśmy się chłopców żeby wyliczyli pory roku które znają, Alek wyliczył trzy, a ponieważ nie mógł sobie przypomnieć czwartej pory roku, zaczął się chwalić nazwami dni tygodnia które zna i nie wiem czy wiecie, ale po piątku jest SZÓSTEK :) w sumie bardziej logiczna nazwa niż sobota
miłej niedzieli

Zobacz załącznik 671949 PC300212.jpg
 

Załączniki

  • PC300212.jpg
    PC300212.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 92
Ostatnia edycja:
reklama
Małe liski - gratuluje corci , bardzo logicznie synek pomyślał z tym dniem tyg hihi, :) najlepsze życzenia solenizantom, a ty się starałaś czy ze tak powiem samo wyszło ze córcia ;) ? Może masz jakąś rade dla staraczek :) ?

A co do porodu to miałaś w obu bóle krzyżowe? Ja miałam takie problemy z plecami przed ciążą ze byłam pewna że na poród będzie masakra a jak byłam w ciąży ból pleców ustał synka rodziłam to się spodziewałam i bałam cholernie tych boli krzyżowych bo ponoć masakra ale nic takiego nie miałam wiec ufff, wiesz no nie koniecznie możesz mieć jak to mówią każdy poród jest inny :)
 
Do góry