reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ja też jestem na acardzie 75, w pierwszej ciąży zatrucie ciążowe, druga stracona, a ta na dopalaczu ;) ja od jednego usłyszałam że mam nie przytyć i tyle, teraz nic na temat wagi nie słyszałam a przeżywam jak stonka wykopki, ważę się co tydzień, a każde spojrzenie na wagę jest dla mnie okropne, w ogóle brzuch mi już zaczyna się pokazywać, to za szybko dla mnie [emoji23][emoji23]
Indziorka na jakim dopalaczu??? Jeśli mogę spytać??? I w ogóle na co ten akard??

Ja jak rodzilam córkę cc to miałam wysokie ciśnienie i właśnie na 3dni przed cc pojawiło mi się białko w moczu i bali się tego zatrucia i dlatego szybciej zrobili cc, w ogóle cukrzyca ciążowa też mnie dopadła ale nie było dużych skoków więc tylko dieta
 
reklama
@bigmom mnie wcisnęli acard 150 w 12 tygodniu, jakoś niedługo będę mogła przestać brać. Wielu go zalecają profilaktycznie, żeby zapobiec zakrzepicy, poprawić przepływy, a niby my jesteśmy bardziej narażone...
 
@bigmom mnie wcisnęli acard 150 w 12 tygodniu, jakoś niedługo będę mogła przestać brać. Wielu go zalecają profilaktycznie, żeby zapobiec zakrzepicy, poprawić przepływy, a niby my jesteśmy bardziej narażone...
Dokładnie. Ja tez go dostalam od samego początku. Dopiero koło 30 tc mam przestać.
 
Dziś wizyta, dlatego zważyłam się na czczo (bo jaki sens miałoby to po 16), a tu surprajs, 2 kilo w 2 tygodnie :o Ciekawe co miłego usłyszę...
 
Ostatnia edycja:
@bigmom dokładnie jak dziewczyny pisały-profilaktycznie :) ogólnie acard bądź inny lek rozrzedzający krew dostaje się jeśli wystąpiły wskazania, typu poronienie nieznanej przyczyny, zatrucie ciążowe w poprzednich ciążach, zakrzepica i takie tam, ostatnio zaczęło się uważać, że wczesne zatrzymania rozwoju ciąży są przez mikrozakrzepy, w sumie to dosyć logiczne. Jak było wysokie ciśnienie i białkomocz to zatrucie już było ;) tylko po prostu w delikatniejszym wydaniu, mi walnęło na grandę od razu, ale to ja ciśnienie w domu kontrolowałam i miałam nakazane jak skoczy w domu to mam się w szpitalu zjawić od razu ;) to jest dosyć nowe w medycynie położniczej (ale spokojnie badania trwają już dekadę;) i nie wszyscy lekarze to uznają, bo przez lata było wpajane, że żadnych aspiryno podobnych leków nie wolno, a są wręcz zabronione.

@Ika88 no co usłyszysz że dwa na dwa i tyle ;p

A i duphaston miałam ale lekarz stwierdził że już nie ma sensu, bo wszystko git, plamienie się skończyło i nie ma sensu ;) i oczywiście zaczęłam już prowadzić dzienniczek pomiarów ciśnienia :)
 
Dzieczyny ja niedość że już będe startować z insuliną [koszmarne wyniki mi wyszły] to hepryna i luteina..
Niewiem co moja endo wymyśli, chce mi odebrać glucophage.. a ja chce brac dalej bo się boję odstawiać.
 
Dzieczyny ja niedość że już będe startować z insuliną [koszmarne wyniki mi wyszły] to hepryna i luteina..
Niewiem co moja endo wymyśli, chce mi odebrać glucophage.. a ja chce brac dalej bo się boję odstawiać.
Glucophage odstawiałam stopniowo, bo trzeba być czystym :p około tydzień przed zrobieniem krzywej. Chyba do zera zeszłam w 11tc. Ale też bałam się porządnie. A próbowałaś zbić cukry najpierw dietą czy od razu insulina?
 
Jak to zrobiłaś!??! Co mówił lekarz na wagę??? Ja się tak stresuje że głowa mała Wstydzę się tego okrutnie
No właśnie nic nie robiłam waga sama spadała A jadłam wszystko i pizze i pierogi i ogromne ilości słodyczy no i ciasta z krememi .A przed ciążą jadłam slodycze tylko przy okresie a ciasta 2 razy w roku na święta. Lekarz się śmiał, że mam w sobie małego pasożyta i mnie zjada A lekarz był fantastyczny i zakręcony dopiero po miesiącu zapytał o wagę a już wtedy miałam-5kg
 
Ile masz tsh? Na szczęście zbija się je bardzo szybko przy dobrze dobranej dawce :)
Tsh 3,473 Dostałam leki może dlatego że parę lat temu moja siostra również chodziła do tego lekarza i on bardzo dobrze ja pamięta Straciła dziecko przez tarczyce bo nie wiedziała że choruje Wydaje mi się że lekarz po prostu boi się że sytuacja może się powtórzyć
 
reklama
Tsh 3,473 Dostałam leki może dlatego że parę lat temu moja siostra również chodziła do tego lekarza i on bardzo dobrze ja pamięta Straciła dziecko przez tarczyce bo nie wiedziała że choruje Wydaje mi się że lekarz po prostu boi się że sytuacja może się powtórzyć
Dobrze, że dostałaś leki, szczególnie, że w ciąży norma jest w okolicach 2,5, a nie 4, jak można w internecie przeczytać.
 
Do góry