reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Gdybym była na Twoim miejscu to bym pojechała do szpitala - po opisaniu sytuacji i zaznaczeniu, że szyjka się skróciła, powinni zostawić Cię w szpitalu i podać magnez w kroplówce. Już pierwsza kroplowka dobrze rozkurcza taki twardy brzuch. Już tu wspominałam, że opinie co do brania no spy są podzielone. Ponoc dobrze rozkurcza, ale również szyjkę macicy. Jeśli jest ona miękka to tabletki nie mają dobrego wpływu.

Twarda, zamknieta. Wiesz z 1 strony to moze racja, ale z 2 lekarza panikuja i maja przedpotopowe myslenie. Moja szyjka ma 2.7 mm, wiec to jest dalej normalna szyjka.
 
reklama
Gdybym była na Twoim miejscu to bym pojechała do szpitala - po opisaniu sytuacji i zaznaczeniu, że szyjka się skróciła, powinni zostawić Cię w szpitalu i podać magnez w kroplówce. Już pierwsza kroplowka dobrze rozkurcza taki twardy brzuch. Już tu wspominałam, że opinie co do brania no spy są podzielone. Ponoc dobrze rozkurcza, ale również szyjkę macicy. Jeśli jest ona miękka to tabletki nie mają dobrego wpływu.

A i chce zaznaczyc, ze ja nie bede brac nospy codziennie to po 1. Po 2 puscilo, ale tylko troche. A po 3 jesli jutro bedzie podobnie to pojade do szpitala.
 
Gdybym była na Twoim miejscu to bym pojechała do szpitala - po opisaniu sytuacji i zaznaczeniu, że szyjka się skróciła, powinni zostawić Cię w szpitalu i podać magnez w kroplówce. Już pierwsza kroplowka dobrze rozkurcza taki twardy brzuch. Już tu wspominałam, że opinie co do brania no spy są podzielone. Ponoc dobrze rozkurcza, ale również szyjkę macicy. Jeśli jest ona miękka to tabletki nie mają dobrego wpływu.
Gorzej jak trafi na lekarza, który i tak wpompuje relanium i no spę. Spotkałam się z jedną panią doktor na dyżurze, która nie chciała mi podać magnezu, tłumacząc że jest szkodliwy. Mój lekarz autentycznie się z tego śmiał. Za to zleciła spasmolinę, której nie powinnam kategorycznie przyjmować ze względu na właściwości rozluźniające szyjkę, co potwierdził ordynator i docent który mnie prowadzi. No, ale weź z taką dyskutuj - to jak kopanie się z koniem.
 
Też generalnie jestem przeciwna przyjmowaniu no spy, np. 3 x 1.

Zobaczymy jutro. Przy skracaniu szyjki jedni zalecaja lezenie, drudzy nie.
Jesli szyjka w polowie ciazy ma powyzej 2,5 cm to jest dobrze.
Moja miala 3,0 cm potem 3.2, 3.4 a ponoc nie moze sie wydluzyc.
Teraz ma 2.7 i co? Niby krotsza, choc dalej ok. Teraz mysle, a moze zle mi mierzyla?
 
Zobaczymy jutro. Przy skracaniu szyjki jedni zalecaja lezenie, drudzy nie.
Jesli szyjka w polowie ciazy ma powyzej 2,5 cm to jest dobrze.
Moja miala 3,0 cm potem 3.2, 3.4 a ponoc nie moze sie wydluzyc.
Teraz ma 2.7 i co? Niby krotsza, choc dalej ok. Teraz mysle, a moze zle mi mierzyla?
Z moich obserwacji to różnice ok. 0.3 cm to często po prostu błędy pomiaru czy inne zmienne warunki, np. w momencie pomiaru napięła się macica - tak tłumaczył też mój lekarz.
 
Jesli chodzi o nospe to sa rozne szkoly jak to sie mówi. Po 32 tyg moj doktor kazal juz odstawić np. I brac doraźnie.
Ale wcześniej biorac konskie dawki magnezu dopiero po nospie poczulam ulgę na twardy brzuch :)
Pamiętasz może jaką największą dawkę magnezu przyjmowałaś?
 
reklama
Do góry