reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka u dziecka

U

użytkownik an

Gość
Hej potrzebuje porady , mój synek ma 19 miesięcy , w piątek został szczepiony szczepionka 6w1 , wszystko było oki oprócz bólu nóżek i lekko podwyższonej temperatury, w sobotę wieczorem podałam mu ibum dla dzieci i w niedzielę rano dostał biegunki (5wodnistych kupek z bolem brzuszka ) , w poniedziałek 4 kupki pół na pół , dwie wodniste jedna niestrawiona i dziś gdy myślałam że juz jest oki a lekarze już nie przyjmują zrobił nam 3 kupke na koniec dnia w tym że przez cały dzień były trzy kupki nie wodniste tylko takie bardziej niestrawione , dziecko czuje się dobrze od poniedziałku nie ma bólu brzuszka , dużo pije około 0.7 l wody dziennie +saszetkę elektrolitów , pół saszetki smecty (dziś) i probiotyki , oprócz tego dużo je , zupkę marchwianke , ryż z jabłkami , banany , kisle
I teraz pytanie czy wizyta u lekarza jest niezbędna ? Jak na złość jutro nie ma pediatry w naszym ośrodku i trochę się martwię tym , boje się też że dziecko w poczekalni zalapie jeszcze więcej infekcji ... I sama niewiem co mam zrobić szukać innego lekarza czy obserwowac i poczekać do czwartku kiedy będzie nasza doktorka ? To moje pierwsze dziecko i troszkę się martwię poradzicie coś ?
 
reklama
Rozwiązanie
Podajesz to, co zaleciłby lekarz, co i ja podaję swoim dzieciom w takiej sytuacji. Skoro maluch chętnie pije, je i nie wykazuje wzmożonych oznak chorobowych, to myślę, że obejdzie sie bez wizyty lekarskiej - ja z moim dzieckiem tak bym postąpiła :)
Jeśli dziecko czuje się dobrze, nie ma objawów odwodnienia, stan się nie pogarsza to JA bym czekała :)
Tak myślę że czuje się dobrze bo bawi się w najlepsze , biega i ciągle podajemu mu wodę i elektrolity przez co ciągle siusia , no i jak coś wymusza to płacze z łzami jak grochy więc może nie jest tak źle ;) dziękuję za odpowiedź
 
Podajesz to, co zaleciłby lekarz, co i ja podaję swoim dzieciom w takiej sytuacji. Skoro maluch chętnie pije, je i nie wykazuje wzmożonych oznak chorobowych, to myślę, że obejdzie sie bez wizyty lekarskiej - ja z moim dzieckiem tak bym postąpiła :)
 
Rozwiązanie
Do góry