reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

leżysz czy możesz chodzić ile chcesz?
no właśnie trochę się boję że lekarka lekko podchodzi do tematu, sama się upomniałam o magnez, w nospę słabo wierzę a lekarka nic nie wspomniała o luteinie, dopiero tutaj się dowiedziałam. Staram się nie gmerać ale szyjka dzisiaj znowu miękka.. Panikuję troszkę, nawet kawę przestałam pić taka grzeczna jestem :D
Witaj Pszczoła2020.
Nospa skuteczna jest, ale musi być brana regularnie. Z doskoku, gdy coś zaboli owszem zneutralizuje ból, ale działa lepiej brana np. przez jakiś czas 2x dziennie. Tak mówił mój lekarz i gdy łapały mnie jakies skurcze to tak doradził ją brać.
Mój wysyłał mnie na zwolnienie po założeniu pessara, ale że dobrze się czułam to nie widziałam podstaw do L4. Poszłam dopiero jak skurcze zaczęły pojawiać się coraz częściej. Wiadomo w pracy nie szalałam i po niej w domu więcej leżałam.
Teraz coraz częściej mam bóle jak na @ i wtedy najczęściej prysznic mi pomaga. Jeszcze trochę i koniec 😉
 
reklama
Hej. Pomóżcie mi proszę zrozumieć jak liczyc te tyg ciazy. Ostatnia miesiączka 4 sierpień. Według obliczeń w niedziele zaczynam nowy tydzień. Dziś jest 25tc. Ale czy to znaczy ze mam skończony 25 i jestem w 26 czy dopiero zaczynam 25.wg lekarza to jestem 25/26tc.
 
Ja w pierwszej ciąży miałam krótka szyjkę do max 2.6 cm a w tym czasie gdzie byłam 2 razy w szpitalu to miała 1.6 cm ale nikt mi na nią nic nie założył, bo magicznie się wydłużała do tych 2.5 cm a dla lekarzy to norma. Kazali mi tylko leżeć. W obecnej ciąży szyjkę mam dłuższa bo ma 3.8 cm cm od początku ciąży do chyba teraz, obecnie 32t5d a ja funkcjonuje w.miare.normalnir. chodzę z synkiem po dworze trochę, robię wszystko w domu i go noszę i szyjka się trzyma. Także jest nadzieja ;) w poniedziałek mam wizytę więc się okaże co z moją szyjka
Super, trzymam kciuki żeby tak zostało do końca;) jest nadzieja, że i u mnie tym razem będzie lepiej.
Hej. Pomóżcie mi proszę zrozumieć jak liczyc te tyg ciazy. Ostatnia miesiączka 4 sierpień. Według obliczeń w niedziele zaczynam nowy tydzień. Dziś jest 25tc. Ale czy to znaczy ze mam skończony 25 i jestem w 26 czy dopiero zaczynam 25.wg lekarza to jestem 25/26tc.
Mój lekarz zawsze liczy skończone. Pomimo tego, że teoretycznie zaczęłam 12tc, to mam 11.
 
Jak masz minimum 25 +1 to liczy się, że masz 25 tc skończony i leci 26 i analogicznie dalej. Bo masz pełnych 25 tyg a dodatkowe dni lecą z nowego tygodnia 😉
U mnie jutro 37+0 czyli we wtorek zaczynam 38 tc a 37 mam już pełny, skonczony.
Fajnie pokazuję to aplikacja Preglife.
 
Ostatnia edycja:
Jak masz minimum 25 +1 to liczy się, że masz 25 tc skończony i leci 26 i analogicznie dalej. Bo masz pełnych 25 tyg a dodatkowe dni lecą z nowego tygodnia 😉
U mnie jutro 37+0 czyli we wtorek zaczynam 38 tc a 37 mam już pełny, skonczony.
Fajnie pokazuję to aplikacja Preglife.
Dziękuję za odpowiedź ☺ dzisiaj mam dokładnie 25 +0 tc. U mnie lekarze wywodzi na to ze inaczej liczy. Do tego jak pA trzy na wagę i pomiary z usg to dzidziuś jest o tydzień do przodu i wagowo tez spory. Ale może to w związku z tą nieszczęsną cukrzyca. Cookies zazdroszczę Ci tego tygodnia 😊😊😊
 
Podepnę się pod pytanie odnośnie liczenia tygodni. Czyli noworodek nie jest już wvzesniakiem, kiedy ma 38+0, czy 37+0?
Teoretycznie nie, chyba że posiada cechy wczesniactwa, niską wagę urodzeniowa to nie raz dzieci z 37 tc są uznawane za wcześniaka. Ale wówczas neonatolog określa czy własnie dziecko ma cechy wczesniactwa czy nie. Jak nie to uznawane jest za dziecko donoszone. Jest to szereg wytycznych, które są zaznaczane w książeczce zdrowia dziecka. Mój ur w 36+0 był wcześniakiem i wg wieku ciąży i wg kryteriów "parametrowych" że tak je nazwę.
Ciąża donoszota to ta po skończonym 37 tc
 
Dziękuję za odpowiedź ☺ dzisiaj mam dokładnie 25 +0 tc. U mnie lekarze wywodzi na to ze inaczej liczy. Do tego jak pA trzy na wagę i pomiary z usg to dzidziuś jest o tydzień do przodu i wagowo tez spory. Ale może to w związku z tą nieszczęsną cukrzyca. Cookies zazdroszczę Ci tego tygodnia 😊😊😊
U mnie mimo cukrzycy mała odwrotnie drobna i młodsza wymiarami, ale przybiera regularnie i wg lekarza prawidłowo.
Zresztą ja szczuplak i starszak też w brzuchu był zawsze mniejszy niżby wskazywał na to tc. Po prostu "nie hoduje" wielkich dzieci 😂
 
Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie pessara... Czy zdarza się Wam że on jest raz niżej raz wyżej 🤔na początku miałam go znacznie niżej, już myślałam że się zsunal, pognałam od razu do lekarza ale powiedział że dobrze trzyma szyjke i jest ok, teraz po 2 tygodniach jest jakby wyżej, pod tym samym kątem ale trudniej go dosięgnac... Wracając do problemów z pessarem to ja przy sikaniu nie mam problemów ale z tym drugim jest gorzej... Raz idzie bez problemu a czasami czuje ból, jakbym rodziła i zaraz wszyysko miałoby się rozejść, masakra...
P. S. Dajcie znać jak po Waszych wizytach, moja dopiero w czwartek.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie pessara... Czy zdarza się Wam że on jest raz niżej raz wyżej 🤔na początku miałam go znacznie niżej, już myślałam że się zsunal, pognałam od razu do lekarza ale powiedział że dobrze trzyma szyjke i jest ok, teraz po 2 tygodniach jest jakby wyżej, pod tym samym kątem ale trudniej go dosięgnac... Wracając do problemów z pessarem to ja przy sikaniu nie mam problemów ale z tym drugim jest gorzej... Raz idzie bez problemu a czasami czuje ból, jakbym rodziła i zaraz wszyysko miałoby się rozejść, masakra...
P. S. Dajcie znać jak po Waszych wizytach, moja dopiero w czwartek.
Ja nie aplikuje żadnych globulek dopochwowo wiec nie pomogę. Ale dziewczyny pisały na forum ze raz pessar jest wyżej a raz niżej. Skoro twój lekarz mówi ze trzyma to chyba jest ok. Ja się dowiem jutro... mam takiego stracha ze szok.
 
Do góry