reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć Dziewczyny 😊 badanie krzywej już za mną, na szczęście mogłam sobie pójść do auta(mąż zaparkował pod przychodnia). Trochę siedziałam a jeszcze leżałam na siedzeniu i nie było źle. Tylko w domu już potem trochę brzuch bolał i mały cis nisko się ułożył, bo jak czuje ruchy to bardzo nisko...i znów się martwię 😟

Mam pytanie do Was jak lezycie przy tych szyjkach? Bo ja tyle się naczytałam że zgłupiałam 🙈 większość leżę na lewym albo prawym boku...to jest ok? W Was nadzieja na spokoj😉
Ja też od 2 dni czuje ruchy bardzo nisko a leżę cały czas jutro mam lekarza zobaczymy czy mała jest naprawdę nisko czy znów zaczynam panikowac niepotrzebnie 🤔 ja leżę na boku prawym lewym ale ostatnio zauważyłam że więcej czasu spędzam na plecach , wydaje mi się że mała woli na plecach bo jak leze na bokach to strasznie kopie a na plecach się uspokaja.
 
reklama
Długą masz szyjke w którym tyg jesteś? Jeśli chodzi o ten posiew wydaje mi się że powinnaś mieć robiony przed założeniem. Mi założył dopiero po tym jak sprawdziliśmy że jest czysto bo podobno mogą być bakterie które właśnie skracają szyjke. A jeśli chodzi o lejek nie mam pojęcia ja miałam cały czas ładnie a jak zrobił się lejek to i szyjka już nic prawie nie miała.
27+1. Jeszcze daleko do końca. Ja też myślałam, że posiew musi być, ale teraz już zglupialam. Chyba zna się na tym co robi. Zobaczymy za 2 tyg, czy coś się zmieni czy nie. Przez ostatnie 2 tyg szyjka się nie skrocila.
 
27+1. Jeszcze daleko do końca. Ja też myślałam, że posiew musi być, ale teraz już zglupialam. Chyba zna się na tym co robi. Zobaczymy za 2 tyg, czy coś się zmieni czy nie. Przez ostatnie 2 tyg szyjka się nie skrocila.
Mi robili posiew ale zakładali pessar nawet nie czekając na wynik.. Też odrazu sterydy były podawane. Może spieszyli się z pessarem z racji tego że szyjka już była krótka.... . A wyszła jakąś infekcja grzybicza do pod leczenia po wyjściu ze szpitala
 
Dziewczyny z jeszcze jedno pytanie, czy jak już się pojawił ten lejek od wewnątrz to on będzie coraz bardziej się rozszerzal, czy może już tak zostanie? Co to oznacza, że jest lejek a szyjka się nie skrocila. Kurczę, z tego wszystkiego zapomniałam zapytać na wizycie a teraz siedzę i czytam jak głupia wszystkie fora:/ moj gin poki co nie kazal mi lezec ani nawet sie oszczędzać.
 
Lejek robi się od środka ujścia szyjki. Jak normalnie szyjka jest zamknięta, to wygląda jak rurka, a gdy jest lejek to w kształcie litery ,,v". Rozejście jest od wewnątrz, a część węższa od zewnątrz. U Ciebie chyba nie ma tak źle, skoro nie musisz się tak oszczędzać i lejek musi być minimalny.

Dziewczyny z jeszcze jedno pytanie, czy jak już się pojawił ten lejek od wewnątrz to on będzie coraz bardziej się rozszerzal, czy może już tak zostanie? Co to oznacza, że jest lejek a szyjka się nie skrocila. Kurczę, z tego wszystkiego zapomniałam zapytać na wizycie a teraz siedzę i czytam jak głupia wszystkie fora:/ moj gin poki co nie kazal mi lezec ani nawet sie oszczędzać.
 
I może się powiększać pod naporem rosnącego maluszka ale nie musi, u mnie w poprzedniej ciąży był od 31tyg. Potem to już tylko rozwarcie hehe ale nie martw się, ja urodziłam w 41tyg mimo krótkiej szyjki, lejka, a potem już tylko rozwarcia. A chodziłam już normalnie od 37tyg 🙂
 
Dziewczyny z jeszcze jedno pytanie, czy jak już się pojawił ten lejek od wewnątrz to on będzie coraz bardziej się rozszerzal, czy może już tak zostanie? Co to oznacza, że jest lejek a szyjka się nie skrocila. Kurczę, z tego wszystkiego zapomniałam zapytać na wizycie a teraz siedzę i czytam jak głupia wszystkie fora:/ moj gin poki co nie kazal mi lezec ani nawet sie oszczędzać.
Lejek robi się od środka ujścia szyjki. Jak normalnie szyjka jest zamknięta, to wygląda jak rurka, a gdy jest lejek to w kształcie litery ,,v". Rozejście jest od wewnątrz, a część węższa od zewnątrz. U Ciebie chyba nie ma tak źle, skoro nie musisz się tak oszczędzać i lejek musi być minimalny.
No właśnie zaczyna się robić "v", ale też szyjka jest dalej tak samo długa i twarda jak była. W badaniu ginekologicznym bylo ok, na usg wyszedl ten lejek i tak sie zastanawiam, czy przez te 2 tyg to się może znacznie powiększyć, czy zostanie tak jak jest.
 
I może się powiększać pod naporem rosnącego maluszka ale nie musi, u mnie w poprzedniej ciąży był od 31tyg. Potem to już tylko rozwarcie hehe ale nie martw się, ja urodziłam w 41tyg mimo krótkiej szyjki, lejka, a potem już tylko rozwarcia. A chodziłam już normalnie od 37tyg 🙂
To chyba nie jest normalne, ze ten lejek robi się na tak wczesnym etapie. Ja wczoraj zaczęłam 28tc.
 
reklama
Do góry