reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej 😊 jakiś czas temu pisałam tutaj o moich marzeniach o córce. I wiecie co? Będzie jednak synek 😄 kiedy na prenatalnych usłyszałam, że wszystko jest ok, to byłam przeszczęśliwa i już nie była ważna płeć. Bardzo się cieszę że w końcu wiem, kogo kocham - synka. Mąż dumny jak paw. A co do reszty? Oczywiście zawiedzeni. Szwagierka nie mogła uwierzyć, tak bardzo chciała u nas dziewczynkę. Babcia niby szczęśliwa a jednak żal, że nie dziewczyna. W końcu stwierdziłam, że jak tak bardzo chcą wszyscy córkę, to mogą się o nią sami postarać 😂
Ja się bardzo cieszę, choć pierwsza chwila, kiedy usłyszałam o synku, była ciosem, nie powiem. Ale po minucie to uczucie zniknęło całkowicie.
 
reklama
Hej 😊 jakiś czas temu pisałam tutaj o moich marzeniach o córce. I wiecie co? Będzie jednak synek 😄 kiedy na prenatalnych usłyszałam, że wszystko jest ok, to byłam przeszczęśliwa i już nie była ważna płeć. Bardzo się cieszę że w końcu wiem, kogo kocham - synka. Mąż dumny jak paw. A co do reszty? Oczywiście zawiedzeni. Szwagierka nie mogła uwierzyć, tak bardzo chciała u nas dziewczynkę. Babcia niby szczęśliwa a jednak żal, że nie dziewczyna. W końcu stwierdziłam, że jak tak bardzo chcą wszyscy córkę, to mogą się o nią sami postarać 😂
Ja się bardzo cieszę, choć pierwsza chwila, kiedy usłyszałam o synku, była ciosem, nie powiem. Ale po minucie to uczucie zniknęło całkowicie.
U mnie identycznie 😊 na poczatku myślałam o córce, nawet próbowałam stosować się do metody alby stosunek byl tylko przed owulacją. Przez kilka miesiecy nie zachodziłam w ciąże w ogóle... Za każdym razem przesuwałam o 1 dzień i w końcu wyszło 1-1.5 dnia przed owulacja (robiłam testy i mam ból jajnika). No i nareszcie udało sie zajść w ciąże, teraz już jestem w 20 tc i od 12 tc mam już potwierdzenie płci - synek. Jest taki śliczny jak patrze na niego na usg nic mi wiecej do szczęścia nie potrzeba 😊 widziałam lekkie rozczarowanie w rodzinie, mamy już jednego synka i większość liczyła teraz na córkę.. No ale co zrobić? 😊 Synek przeszczęśliwy że będzie miał braciszka, już się go nie może doczekac 👍
 
U mnie identycznie 😊 na poczatku myślałam o córce, nawet próbowałam stosować się do metody alby stosunek byl tylko przed owulacją. Przez kilka miesiecy nie zachodziłam w ciąże w ogóle... Za każdym razem przesuwałam o 1 dzień i w końcu wyszło 1-1.5 dnia przed owulacja (robiłam testy i mam ból jajnika). No i nareszcie udało sie zajść w ciąże, teraz już jestem w 20 tc i od 12 tc mam już potwierdzenie płci - synek. Jest taki śliczny jak patrze na niego na usg nic mi wiecej do szczęścia nie potrzeba 😊 widziałam lekkie rozczarowanie w rodzinie, mamy już jednego synka i większość liczyła teraz na córkę.. No ale co zrobić? 😊 Synek przeszczęśliwy że będzie miał braciszka, już się go nie może doczekac 👍
My też staraliśmy się stosować do metody przed owulacja. Aplikacja wskazywała owulacje na czwartek, testy owulacyjne to w ogóle nic mi nie pokazały, więc starania były ostatnie w niedzielę. Byłam pewna że owulacja wypadnie mi we wtorek lub środę. A wiesz co się okazało? Że synek jest 3 dni starszy niż według Om, więc wychodzi na to, że owulacja była w poniedziałek, dzień po staraniach i to w 10 dniu cyklu. Taki psikus 😂 mimo wszystko bardzo się cieszę, może łatwiej złapie kontakt ze swoimi kuzynami. Też ciągle patrzę na usg, na ten śliczny nosek i już się zakochałam 😍
P. S. Prześlicznego masz synka, fajnie że będzie miał młodszego braciszka
 
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca? Czytam Wasze wpisy regularnie. Z ostatnich wynika że wszyscy mają odwrotnie niz planowali🙈 my mamy 2 córki bez planowania płci. Od dawna marzymy o synku. Bardzo kocham moje dziewczynki ale czuje sie nie spełnioną matką. Wiem że mąż tez chciałby synka. Mieliśmy zacząć działać juz dawno ale zawsze zwlekalam.
 
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca?
Też odnoszę wrażenie, podczytując forum od kilku miesięcy, że może pojedyncze trafienia się udały. A celowe zaplanowanie chłopca - nie rzuciło mi się w oczy w ogóle :) Samych chłopców na tym forum widzę często - ale raczej bez starań w tym kierunku. Ostatnia historia starań o chłopca to chyba Miś i Minnie, z tego co wiem, pisali, ze będzie druga córcia. Wiec nie wiem, jak to z ta skutecznością planowania, chyba jednak 50/50. Na fb jest grupa o bdm i tam co i rusz są wpisy o „efektach”. Ale też mam wrażenie, że tyle samo razy czytam o udanych planowaniach płci, jak i tych które wyszły na odwrót. Ostatnio pisała pani, która po 2 córkach starała się o chłopca. Wszystko zgodnie z metoda bdm. Wyszły bliźniaki. Dziewczynki :)
 
Wg mnie też uważam że nie da się zaplanować płci dziecka, to jest zależne tylko od Tego z góry.
Ja po dwóch córach niby planowałam syna, ale jak pół roku nie wychodziło nic to odpusciłam i wtedy się udało. Więc nie mogę powiedzieć że zaplanowałam ( mąż uważa, że wymodliłam syna ).

Mamy tu przykłady @Oleandris, że czas współżycia nie działa, @Elenaa która robiła wszystko jak przy córce a będzie syn, przykłady bdm że też nie działa.

Ale znam to pragnienie posiadania syna.
Naprawdę pozostaje nam modlitwa.
 
@Dwa+Trzy miałaś usg połówkowe ?
@Szczęśliwa3 tak u nas starania były bardzo podobne do tych z córką, róznica 0,5 dnia odstępu, bo z córką było 3,5 dnia a teraz 3 dni przed jeśli chodzi o ostatni sex przed owulacją :-)
ale ogólnie co będzie to okaże się już niedługo na 100% bo już ostatnia prosta przede mną :p
 
A czy udało sie komuś skutecznie zaplanować chłopca? Czytam Wasze wpisy regularnie. Z ostatnich wynika że wszyscy mają odwrotnie niz planowali🙈 my mamy 2 córki bez planowania płci. Od dawna marzymy o synku. Bardzo kocham moje dziewczynki ale czuje sie nie spełnioną matką. Wiem że mąż tez chciałby synka. Mieliśmy zacząć działać juz dawno ale zawsze zwlekalam.
Ja mam dwóch synów z dnia owulacji. Młodszy z monitoringiem,więc na pewno w sama owu
 
@Dwa+Trzy miałaś usg połówkowe ?
@Szczęśliwa3 tak u nas starania były bardzo podobne do tych z córką, róznica 0,5 dnia odstępu, bo z córką było 3,5 dnia a teraz 3 dni przed jeśli chodzi o ostatni sex przed owulacją :-)
ale ogólnie co będzie to okaże się już niedługo na 100% bo już ostatnia prosta przede mną :p
Tak :D Nareszcie uslyszyłam, że wszystko w porządku :D 453g (21t4d) zdrowego Synka <3

Co do starań to już kilka razy tu pisałam o Naszej Trójce ;) Każdy "powstał" inaczej a ostatni to taka 100% dziewczynka, dla mojego męża np do tej pory hahaha Bo nawet ciąża zupełnie inna od poprzednich, wszelkie mity miteczki wskazują na córę ;)

@Elenaa na kiedy termin przypomnij?
 
reklama
Tak :D Nareszcie uslyszyłam, że wszystko w porządku :D 453g (21t4d) zdrowego Synka <3

Co do starań to już kilka razy tu pisałam o Naszej Trójce ;) Każdy "powstał" inaczej a ostatni to taka 100% dziewczynka, dla mojego męża np do tej pory hahaha Bo nawet ciąża zupełnie inna od poprzednich, wszelkie mity miteczki wskazują na córę ;)

@Elenaa na kiedy termin przypomnij?
Gratuluję 😍
Czyli że te metody przed owulacją nie działają jednak? Bo myślałam że może za krótki odstęp zachowałam albo źle obliczyłam moment owulacji.
To chyba od faceta zależy, niektórzy maja z 90 % plemnikow 1 plci 😉 no i ostatecznie to też komórka jajowa decyduje którego wpuści a dobijają się do niej setki 💚
 
Do góry