reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny. Pisalam już kiedyś jak pierwszy raz trafiłam do szpitala z zagrożeniem poronieniem. Na szczecie wtedy skonczylo się dobrze. Znowu jestem w szpitalu😭 Dostałam kolki nerkowej, wyciekal mi jakiś płyn i dostałam skurczy w 25tc. Leżę tu 3 dzień idzie kroplówka za kroplówka, prawie nic mi nie mówią.. Na wejscie lekarz powiedział, że jak to wody to dziecko i tak nie przeżyje. Mierzyli wody mam 12afi, przez skurcze szyjka z 3.7 skróciła się do 1cm. Bardzo bolą mnie pachwiny, aż do krocza. Nikt nie może mnie odwiedzić i zaczynam już wariować. Martwię się o dziecko, boję się tak strasznie, że nie donoszę tej ciazy. Wiem, że to moja jedyna szansa na dziecko, mam 30lat i wcześniej spore problemy z hormonami. Ryczę jak wół i nie mogę się uspokoić. Czuję, że mnie już to wszytko przerasta.
Ci lekarze to powinny miec jakis obowiazkowy kurs z empatii, jak mozna tak dolowac czlowieka. Niejedną ciążę juz spisali na straty a dziewczyny dawały radę także bądź dobrej mysli i zrob im na przekor. Glowa do gory, jak wyciszą skurcze to szyjka moze stanie Ci w miejscu i dacie radę wytrwać do bezpiecznego terminu 🙏💪
 
reklama
Część dziewczyny, jestem tu nowa.
Szukam wszędzie jakis informacji, które podniosą mnie na duchu lub opowiedzą swoją historię, a mianowicie
To moja pierwsza ciąża i obecnie 22+5tc, tydzień temu na wizycie badanie szyjki, która ma 1cm 🥺 założony pessar, luteina dopochwowo i oszczędny tryb życia... Jestem załamana 😟 Kontrolna wizyta w czwartek za tydzień.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak to u was wyglądało przy tak krótkiej szyjce we wczesnej ciąży 😓 Czy udało się nie stracić dzieciątka? 😭 Lekarz nie karze absolutnie cały czas leżeć, poprostu każe się oszczędzać, a ja nie wiem co robić,...
Część dziewczyny, jestem tu nowa.
Szukam wszędzie jakis informacji, które podniosą mnie na duchu lub opowiedzą swoją historię, a mianowicie
To moja pierwsza ciąża i obecnie 22+5tc, tydzień temu na wizycie badanie szyjki, która ma 1cm 🥺 założony pessar, luteina dopochwowo i oszczędny tryb życia... Jestem załamana 😟 Kontrolna wizyta w czwartek za tydzień.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak to u was wyglądało przy tak krótkiej szyjce we wczesnej ciąży 😓 Czy udało się nie stracić dzieciątka? 😭 Lekarz nie karze absolutnie cały czas leżeć, poprostu każe się oszczędzać, a ja nie wiem co robić,...
Myslę ze przy takiej szyjce to jednak powinnaś leżeć a nie tylko się oszczędzać, wiele dziewczyn tutaj lezy caly czas, wstajac tylko do lazienki i daje to efekty. Przynajmniej do kolejnej wizyty zeby zobaczyć jak sytuacja sie przedstawia
 
Leżę, bardzo się boję co będzie jak wrócę że szpitala. Mieszkam z partnerem, ale on jest tylko w weekendy. Muszę wstawać żeby zrobić sobie jedzenie i na toaletę. Nikt mi nie mówi czy na tą szyjkę można założyć jakiś szew albo coś co mnie chociaż trochę uspokoi. Tu w szpitalu powiedzieli, że nie wiedzą czy mi sacza się wody. Sprawdzają to afi, ale pamiętam że w 23tyg miałam chyba 17. Czyli w 2tyg jakby ubylo sporo. Chciałam zamówić wkładki sprawdzające ph, są niestety niedostępne w internecie😭
Nie powinni Cię wypuscic ze szpitala bez jakiegos zabezpieczenia typu szew czy pessar, zapytaj sama jesli nic nie mowią
 
Myslę ze przy takiej szyjce to jednak powinnaś leżeć a nie tylko się oszczędzać, wiele dziewczyn tutaj lezy caly czas, wstajac tylko do lazienki i daje to efekty. Przynajmniej do kolejnej wizyty zeby zobaczyć jak sytuacja sie przedstawia
Tak robię, wstaję jedynie podgrzać jeść, do toalety czy coś sobie przynieść, boję się cokolwiek robić.. zobaczę w czwartek na wizycie co się dzieje z szyjką.. bo będzie to pierwsza kontrolna wizyta po założeniu pessara
 
Dostawałam magnez ale teraz już się nie zatrzymuje porodu bo za późny etap ciazy. Jestem w domu, jutro 36+0
Ale magnez w kroplówce?
Tzn. ja biorę no-spe na wyciszenie skurczów i luteinę na szyjkę co najmniej do 37tc (13 dni) + mam pessar. Jestem kilka dni za Tobą i miałam wyciszaną akcję porodową. Wg mnie dopóki ciąża nie jest donoszona akcję się wycisza, o ile nie doszło do odejścia wód - tak na logikę mi się wydaje, 36 tc to nadal wcześniak, a są przecież dużo silniejsze leki niż nospa na wstrzymanie skurczów.
A masz zalecone jakieś ktg kontrolne żeby monitorować czynność skurczową? Co na to lekarz prowadzący?
 
Cześć dziewczyny[emoji4] od wczoraj jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką pessara. Samo założenie było czymś gorszym niż 'lekki dyskomfort' obiecywany przez lekarza [emoji17] naiwnie myślałam też że usłyszę że teraz jestem bezpieczna i mogę być bardziej aktywna niż leżącą plackiem non stop. Tzn jeśli jest to konieczne to oczywiście będę leżeć i postaram sie nie narzekać ale powiedzcie jak to było u Was? Pozwalałyscie sobie na jakikolwiek ruch?

Dziewczyny o czym powinnam wiedzieć mając ten cały pessar? I czy to normalne że aplikujac Luteinę czuję to dosyć nisko?

Aaaa i dzisiaj mamy 25+6, szyjka wczoraj 29mm.
 
reklama
Cześć Dziewczyny 😊 jestem po wizycie, szyjka skróciła się do 1,62 cm(dwa tygodnie temu było 2 cm). Lejek od wewnątrz sie na szczęście nie powiększa. Wg lekarza nie jest tak źle patrząc ile mam tych twardnien/napiania się brzucha.
Mały waży 2146 g ❤ a u nas ten 34+0 tc, co mnie cieszy jak dziecko 😁może uda nam się jeszcze wytrwać minimum do tego 36 tc ...🙏
Luteinę mam brać do 37 tc.

Ale po tej wyprawie do lekarza kręgosłup boli okropnie, tylko leże i chyba pójdę spać, bo z nerwów spalam tylko 5 godzin...
 
Do góry