reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk ciążowy 7.7mm 6 tydzien.

Karolina1805

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2020
Postów
67
Hej.
Tydzień temu w czwatek, 30.07 zrobilam test ciążowy-2 kreseczki. Ostatnia miesiączka 29.06 więc książkowo powinnam być aktualnie w 6 tygodniu ciąży. Od dnia spodziewanej miesiączki mocno boli mnie brzuch jak na okres stąd wczorajsza wizyta u Pani ginekolog która potwierdziła ciążę, jednak stwierdzila że jest ona malutka jak na swoj wiek bo pęcherzyk ciążowy ma wielkość 7.7mm .
Na wieść o moich bólach przepisała mi Duphaston i Luteine x2 dziennie i kazała przyjść za 2 tygodnie.
Czy według Waszych doświadczeń jest jeszcze szansa że z ciążą będzie wszystko ok, czy raczej nastawiać się na najgorsze ze względu na słaby rozwój i dolegliwości bólowe? To moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Rozwiązanie
Bardzo mi przykro [emoji22] Miałam nadzieję, że wszystko u Was ok..
Myślę, że ta lekarka nie przeciągała tego celowo. Skoro na jednej wizycie widać było zarodek, a na kolejnej pulsujące serduszko, to były podstawy, żeby wierzyć, że wszystko będzie dobrze.
Trzymaj się i nie poddawaj! [emoji8]
Gratuluję i trzymam mocno kciuki. ❤
Odstawiłaś z dnia na dzień czy robilas jakies "schodki" typu ostatnie dni brania po jednej tabletce?
Myślę, że zrobię jak Ty- dam zdecydować naturze po zakonczeniu opakowania.
Dziękuję ❤️
Mi lekarz powiedział że normalnie mam brać dwa razy dziennie i jak się skończą to odstawić. Szczerze mówiąc nie wiedziałam nawet o tym że odstawienie nagłe może powodować negatywne skutki.
Zaufałam po prostu temu co radził lekarz i odstawiłam internet, bo wg niego już setki razy straciłam dziecko, a stres dopiero wpływa na malucha.
 
reklama
@oliweczkaa Oo to super. Widać zależy od lekarza. Moja mnie troche nastraszyła i nie wiem czy nie spróbować iśx następnym razem do kogoś innego.. Choć z drugiej strony staram się zrozumieć jej ocenę, bo poszłam bez badań krwi, komunikowałam na wizycie ból podbrzusza , więc celowała troche w ciemno.
Dzielą nas 2 dni. ;) a jak dlugie masz cykle?
No z Tego co napisałaś to faktycznie nie miała podstaw pomyśleć inaczej..
ja poszłam bez żadnych boli ale ze zmartwieniem ze tu na grupie bety w 6tygodni maja dziecwzyny w tysiącach a ja niby tez zaraz 6ty i 240... No ale pocieszył ta możliwie przesunięta owulacja i czekam.. jutro ide na bete i będzie wiadomo :) ale są tu dzieciaczki z Beta hcg i 5 i 9 zdrowe duże także nie ma co się na zapas martwić..❣️
 
Gratuluję i trzymam mocno kciuki. ❤
Odstawiłaś z dnia na dzień czy robilas jakies "schodki" typu ostatnie dni brania po jednej tabletce?
Myślę, że zrobię jak Ty- dam zdecydować naturze po zakonczeniu opakowania.
A ja mysle,ze to bedzie najgorsze wyjscie z mozliwych.Lekarz rodzinny dopisze Ci duphaston,jesli go poprosisz.Nie odstawiaj.To Ci mowi farmaceuta.Bole brzucha na poczatku moga byc,po duphastonie powinny odchodzic,powoli.Sprawdz przyrost bety,odpoczywaj i zazywaj duphaston i folian.
 
Nie robiłam bety bo nie chciałam się nakręcac, czekalam na wczorajszą wizytę..
No nic, zrobię betę w poniedziałek bo jak zrobię ją dzis to i tak w sobote nie będę miała gdzie jej powtórzyć, i będę czekać na rozwój wydarzeń...
Jeszcze mam wątpliwości co do leków, bo dostalam jedno opakowanie duphastonu które starczy na 10 dni, a przyjsc na kontrolę mam za 14 dni. Czy po skończonym opakowaniu mam tak po prostu przestać brac tabletki? Myslalam ze dr wypisuje mi leki na caly okres między wizytą a wizytą a tu takie zaskoczenie. Czytalam ze nagłe odstawienie duphastonu moze spowodowac drastyczny spadek progesteronu wiec troche sie tego boje.
Nieodstawiaj Duphastonu ani luteiny dopóki nie będziesz pewna, że nic z ciąży nie będzie!!!!!
Musisz zdobyć receptę, może być od innego lekarza. Ja poszłabym po prostu szybciej na USG do tego samego.
 
Hej.
Tydzień temu w czwatek, 30.07 zrobilam test ciążowy-2 kreseczki. Ostatnia miesiączka 29.06 więc książkowo powinnam być aktualnie w 6 tygodniu ciąży. Od dnia spodziewanej miesiączki mocno boli mnie brzuch jak na okres stąd wczorajsza wizyta u Pani ginekolog która potwierdziła ciążę, jednak stwierdzila że jest ona malutka jak na swoj wiek bo pęcherzyk ciążowy ma wielkość 7.7mm .
Możesz wrzucić USG gdzie maluch jest widoczny ? Spojrzałam teraz na moje usg i wg miesiączki miał być to 6+1 tc, a na USG wyszło 6+4, a młody miał 0,71 cm więc był mniejszy niż twój.
 
Możesz wrzucić USG gdzie maluch jest widoczny ? Spojrzałam teraz na moje usg i wg miesiączki miał być to 6+1 tc, a na USG wyszło 6+4, a młody miał 0,71 cm więc był mniejszy niż twój.
Wrzucam usg choć z niego tak na prawde nic oprócz wielkosci pęcherzyka nie wynika. :/ Laboratorium mam otwarte też w sobotę, więc chyba jutro pojde na pierwszy pomiar bety, a w poniedzialek na kolejny, wiec moze coś więcej się wyjaśni.
 

Załączniki

  • 20200807_084050.jpg
    20200807_084050.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 453
Nieodstawiaj Duphastonu ani luteiny dopóki nie będziesz pewna, że nic z ciąży nie będzie!!!!!
Musisz zdobyć receptę, może być od innego lekarza. Ja poszłabym po prostu szybciej na USG do tego samego.
Kurcze, może rzeczywiście lepiej poradzić się lekarza zanim odstawie leki na własną rękę... Zobaczymy co wyjdzie z bety i wtedy najwyżej wizyta przed zakończeniem opakowania.
 
A ja mysle,ze to bedzie najgorsze wyjscie z mozliwych.Lekarz rodzinny dopisze Ci duphaston,jesli go poprosisz.Nie odstawiaj.To Ci mowi farmaceuta.Bole brzucha na poczatku moga byc,po duphastonie powinny odchodzic,powoli.Sprawdz przyrost bety,odpoczywaj i zazywaj duphaston i folian.
Ok, bardzo dziękuję za radę😉, chyba rzeczywiście nie ma co decydowac na własną rękę. Przed chwilą udalo mi się zarejestrować do innego ginekologa na środę , do niego pójdę juz z badaniami , więc w razie czego będę miala możliwość dopisania duphastonu.
 
Karolina, w pierwszej ciąży miałam taką sytuację jak Ty, że był sam pęcherzyk. Dostałam Duphaston i po 2 tygodniach kontrola - pięknie już serduszko biło [emoji846] Ale Broń Boże nie odstawiaj Duphastonu! Nagły spadek progesteronu może spowodować poronienie. Być może to, że masz za małą ilość tabletek wynika z tego, że są opakowania po 20 i 28 tabletek. Jeśli lekarz nie zaznaczy 28 to w aptece dają mniejsze [emoji6] Zadzwoń do lekarza i poproś o jeszcze jedną receptę, bo Ci nie starczy do kolejnej wizyty. To nie jest tak, jak ktoś wcześniej pisał, że odstawienie to zdanie się na naturę! Bo jak tak o tym pomyśleć to dostarczasz teraz hormon pozwalający się rozwijać ciąży. A jak nagle przestaniesz go dostarczać? To jednak nadal będzie bardzo wczesna, a takie odstawienie 2 tabletek Duphastonu dziennie to naprawdę gwałtowny spadek progesteronu. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok [emoji846]
 
reklama
To nie jest tak, jak ktoś wcześniej pisał, że odstawienie to zdanie się na naturę! Bo jak tak o tym pomyśleć to dostarczasz teraz hormon pozwalający się rozwijać ciąży. A jak nagle przestaniesz go dostarczać? To jednak nadal będzie bardzo wczesna, a takie odstawienie 2 tabletek Duphastonu dziennie to naprawdę gwałtowny spadek progesteronu. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok [emoji846]
Skoro lekarz mi powiedział, że mam nie brać duphastonu i zdać się na naturę to chyba wie co robi, prawda ? To byłą moje decyzja żeby nie podtrzymywać sztucznie chorego zarodka tylko pozwolić ciału zdecydować czy jest silny czy nie. To była moja osobista decyzja i ewidentnie napisałam, że nie namawiam do niczego, tylko ma wybór. Ja wybrałam tak, bo nie chciałabym po badaniach prenatalnych terminować dziecka, które ma trisomie.
 
Do góry