reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesieczne niemowle - ile razy je karmicie w nocy?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
 
reklama
Rozwiązanie
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
No dzieci rosną skokowo więc może odbije, zwłaszcza że częściej je [emoji106]
Do 12tyg minimum to 182/tydz. Średnio oczywiście. Ale patrząc na wasz przyrost to trochę mało. Nawet minimum z minimum dla 3centyla to 120/tydz. U was 100.
Pierwsze kroki w takiej sytuacji to zwiększenie częstotliwości karmień, zwłaszcza w nocy, wyrzucenie smoczka jeśli jest i wizuta u cdl/neurologopedy w celu oceny ssania i wędzidełka.

Zapewne to przesypiania nocy wcześniej mogło się u Was odbić. I smoczek.
A jeśli bym karmila butelka to smoczek tez moze w tym przeszkadzać? Czy to tylko tyczy się piersi ?
 
reklama
A jeśli bym karmila butelka to smoczek tez moze w tym przeszkadzać? Czy to tylko tyczy się piersi ?
Jeśli karmisz tylko butelka to podajesz porcje i już. Z piersi nie widzisz ile dziecko wyssie. Więc niby karmisz na żądanie, ale smoczek może zaburzyć efektywność ssania. Poza tym dziecko ssąc smoczek nie ssie w tym czasie piersi i nie pobiera pokarmu. Tym samym o tyle mniej przybiera. A z czasem dziecko smoczkiem sobie zagłusza głód. I nawet nie wiesz że by chciało mleko.
 
Teraz z tym przybieraniem jest srednio, wczesniej przybierala od 0.5kg do 300g na tydzien. Wiec wedzidelko pewnie ok, moze ten smoczek
Niekoniecznie. Przed stabilizacja laktacji, przy nawale, nadprodukcji, mleko płynie inaczej. Problemy z wedzidelkiem mogą odezwać się po stabilizacji laktacji, ale też przy rozszerzaniu diety dopiero czy przy rozwoju mowy.
 
Zobaczymy co powie lekarz jutro. I anemia u takiego malucha ? Karmie tylko kp, chyba mleko dostarcza wszystko, tym bardziej ze jem zdrowo i sie suplementuje.
Nie. Mleko nie dostarcza właśnie tego jednego - żelaza. Stąd są pomysły, aby je suplementować rutynowo u mam kp. Zapasy, które dziecko dostało w życiu płodowym wyczerpią się około 4 mca życia.
 
@Natqaa jeśli dziecko źle przybiera, to zaleca się zwiększyć częstotliwość karmień w nocy. A solidnej kolacji u dziecka w wieku 7 mcy pozwolę sobie nie skomentować. Jeśli jesteś zmęczona kp, masz wokół mamy, które trochę namawiają Cię na przerwanie kp, to nie walcz z sobą. Kp nie jest dla wszystkich. Mm zrobisz, podasz, masz z głowy. Jeszcze ojciec wstanie :D Tylko kp jest raz. Jak Ci się odmieni, to nie wróci. Masz prawo dokonać wyboru, jak chcesz. Ale pamiętaj, co się kryje za każdą z opcji. Jesteście duetem - Ty i dziecko. Twój stan emocjonalny jest ważny.
 
Nie. Mleko nie dostarcza właśnie tego jednego - żelaza. Stąd są pomysły, aby je suplementować rutynowo u mam kp. Zapasy, które dziecko dostało w życiu płodowym wyczerpią się około 4 mca życia.
Dostarcza, co prawda mało, ale za to dobrze przyswajalne. Nie mniej przy niedoborach trzeba je suplementować dziecku lekiem, bo samo mleko nie wystarczy.
Natqaa wiele czynników wpływa na anemię u niemowląt, są takie, które anemii na kp nie mają. A są takie które mają niezależnie od sposobu karmienia.
 
reklama
I trzeba pamiętać że podając mm dziecko nagle nie zniknie. Też będzie i będą jego niezaspokojone potrzeby. W tym mamoza na mega poziomie ok 7 i 15m [emoji23][emoji1751][emoji2957]
 
Do góry