reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Niestety nie. To twoja 1 ciąża ? Mi lekarz nie kazał plackiem leżeć bo to sprzyja zakrzepicy, ale ja i tak cały czas leze bo się boje. Nie mam żadnego zabezpieczenia ma szyjkę

Słyszałam, ze po założeniu pessara szyjka może się wydłużyć. Aż zapytam z ciekawości mojego gina czy według niego szyjka może się wydłużyć. Ciekawe co powie
Tak, mi mówił, że to jest właśnie takie mechaniczne wydłużenie. Sama z siebie to przypadek bardzo rzadki
 
reklama
Jeśli mogę Ciebie wspomóc radą. Jeżeli jesteś po poronieniach, to wyluzuj. Ja też 3 ciąże poroniłam, mniej więcej tak jak Ty. Moja macica i szyjka były przez to w kiepskim stanie. Jeżeli czujesz, że twardnienia są to z rozwojem ciąży będzie ich niestety więcej z racji samej fizjologii. Pranie i prasowanie wymaga stania, a stanie i siedzenie to wrogowie szyjki. Nie ryzykuj, bo na tym etapie ewentualny poród to masakra (sama urodziłam się niewiele później). Nawet jeśli poczujesz się lepiej, czego życzę, to nie rzucaj się na głęboką wodę. Jeśli nie leżenie plackiem, to polegiwanie powinno na stałe zagościć w Twoim harmonogramie. Pranie i prasowanie może zrobić mąż, przyda się ta umiejętność na później 😉.
Leki rozkurczowe jeśli są to ok, ale pamiętaj, że szyjka to mięsień tak samo jak macica. Nie na darmo podaje się rozkurczowe przed porodem - ma to zmiękczyć szyjkę. I rzeczywiście logopedzi uważają, że istnieje syndrom dzieci po nospowych. Jednak lepiej rehabilitować ONM z doboszonym dzieckiem niż mieć wcześniaka.
Lezenie plus no spa przyniosły mi super efekt, brzuch mi nie twardnieje, dzis zapytam lekarza jak zadzwonię czy moge nie brac no spy jeśli mam miekki brzuch
Biore ja niecały tydzień, wcześniej zdarzylo sie 2 czy 3 razy, mialam ciężki poród z synem to też mialo wplyw na szyjke np to ze jest wygięta
Kurcze narazie leze całymi dniami, może i tak żeby darować sobie to cale prasowania :)
To tak trochę właśnie nie bardzo wiadomo gdzie jest granica aby nie przedobrzyć 🤷‍♀️
 
Tak, mi mówił, że to jest właśnie takie mechaniczne wydłużenie. Sama z siebie to przypadek bardzo rzadki
Ja osobiście jestem takim przypadkiem. Szyjka najpierw 2,6 później 1,7 a teraz 3 cm ☺ w piątek mam lekarza więc zobaczymy. Mierzona cały czas przez tego samego lekarza. Ostatnio miał być zakładany pressar ale szyjka się wydłużyła. U nas jutro kończymy 30 tydzień więc leże już 8 tygodni - cel osiągnięty ☺ następny to 34 tydzień ☺
 
Ja osobiście jestem takim przypadkiem. Szyjka najpierw 2,6 później 1,7 a teraz 3 cm ☺ w piątek mam lekarza więc zobaczymy. Mierzona cały czas przez tego samego lekarza. Ostatnio miał być zakładany pressar ale szyjka się wydłużyła. U nas jutro kończymy 30 tydzień więc leże już 8 tygodni - cel osiągnięty ☺ następny to 34 tydzień ☺
O której masz lekarza? :) ja o 18 i tez będę wiedzieć jaki stan
Leżysz ciągle czy cos lekkiego porabiasz? :)
 
Ja też myślę że kwietniowe poronienie i łyżeczkowanie mogło mi trochę tą szyjkę poknocić. Bo w poprzednich ciążach nie miałam takich twardnień brzucha. Ale cóż trzeba przetrwać. 🤷‍♀️
 
O której masz lekarza? :) ja o 18 i tez będę wiedzieć jaki stan
Leżysz ciągle czy cos lekkiego porabiasz? :)
O 11 mam lekarza. Teraz jak wyszło że mam 3 cm to czasem wstaje, zrobię sobie coś do jedzenia czy z dzieckiem do łazienki. Generalnie to leże ale ze względu na rwę muszę cos wstać. Nie czuje się na tyle pewnie żeby coś więcej robić bo moja szyjka jest luźna a brzuch rośnie a skurcze i twardnienie brzucha jest mimo leków. U mnie pojawił się też lejek który jak się okazało ostatnio znikł także taka trochę dziwna sytuacja.
 
O 11 mam lekarza. Teraz jak wyszło że mam 3 cm to czasem wstaje, zrobię sobie coś do jedzenia czy z dzieckiem do łazienki. Generalnie to leże ale ze względu na rwę muszę cos wstać. Nie czuje się na tyle pewnie żeby coś więcej robić bo moja szyjka jest luźna a brzuch rośnie a skurcze i twardnienie brzucha jest mimo leków. U mnie pojawił się też lejek który jak się okazało ostatnio znikł także taka trochę dziwna sytuacja.
Ooo z tym lejkiem to bardzo ciekawe. A jesteś pewna, że znikł czy może nie widać go jeśli nie ma nacisku na brzuch? Mój gin zawsze lekko mi dociska brzuch przy badaniu, żeby być pewnym że go nie ma, stąd moje pytanie. Jeśli lejek się cofnął to mega 👍👍👍
 
reklama
O 11 mam lekarza. Teraz jak wyszło że mam 3 cm to czasem wstaje, zrobię sobie coś do jedzenia czy z dzieckiem do łazienki. Generalnie to leże ale ze względu na rwę muszę cos wstać. Nie czuje się na tyle pewnie żeby coś więcej robić bo moja szyjka jest luźna a brzuch rośnie a skurcze i twardnienie brzucha jest mimo leków. U mnie pojawił się też lejek który jak się okazało ostatnio znikł także taka trochę dziwna sytuacja.
Hmn ja teraz mam 3cm i też muszę nieraz wstac zrobić sobie kanapke czy dziecku dać pic /jeść jak babcia akurat zajęta, to na tyle aktywności sobie pozwalam ostatnio :) ale w piątek okaze sie jak wygląda sytuacja, meczy mnie patrzenie na balagan ale co poradzić ☹️
Tez mam rwe
Teraz w jednym pośladku ale w ciąży z synem mialam okropne boleści
 
Do góry