reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A jeszcze mi się jedno pytanie nasunęło 😅 czy przy skracaniu szyjki zauważyłyście odchodzenie - w kawałkach lub całości - czopa śluzowego? Niedziela to strasznie nudna i proces rozważania mi się włączył 😅
 
reklama
Dziewczyny a ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skurczy (czyli dla mnie zagadnienia magicznego). Czy przy skurczach zawsze twardnieje brzuch?
U mnie teraz to wygląda tak. Najpierw czuje że z oddechem coś się dzieje później napina się brzuch, schodzi to w dół i boli mnie dołem brzucha jakby tak jak na okres a na samym końcu przechodzi na ból pleców.
Takie inne skurcze mam od jakiegoś miesiąca ☺
 
Właśnie ja się strasznie zaczynam bać, że coś przegapię ... nie wiem co to są skurcze bo przy pierwszej ciąży jak mi się szyjka skróciła to nic nie czułam, a z poronienia niewiele pamiętam, tyle tylko że bolało.
Uwierz mi że tych porodowych nie da się przegapić. Też się o to bałam za pierwszym razem ☺ te co mam teraz są podobne już do tych porodowych tylko mniej bolesne ☺
 
U mnie teraz to wygląda tak. Najpierw czuje że z oddechem coś się dzieje później napina się brzuch, schodzi to w dół i boli mnie dołem brzucha jakby tak jak na okres a na samym końcu przechodzi na ból pleców.
Takie inne skurcze mam od jakiegoś miesiąca ☺

Mam bardzo podobnie! Zanim przyjedzie to spięcie brzucha / skurcz, czuje to chwile wcześniej.
A czy te skurcze wpływają na twoja szyjkę?
 
Mam bardzo podobnie! Zanim przyjedzie to spięcie brzucha / skurcz, czuje to chwile wcześniej.
A czy te skurcze wpływają na twoja szyjkę?
Hmm moje "skurcze" są tak sporadyczne ze myślę że dolaze do 37tyg 😄 do wywołania ich w pierwszej ciąży potrzebowałam dużej ilości oxy bo przy normalnej nic się nie działo 🤔 nieraz fakt twardnieje mi brzuch, ale to już sporadycznie
Na wizycie w 20tyg lekarz powiedział że twardnieje mi brzuch i czy magnez biore to ja zdziwiona nie czułam twardnien no czulam bol w dole moze to było to 🤔 co ciekawe w szpitalu mialam wrażenie że brzuch mi stwardniał a lekarz zbadał mowi mięciutkie hehe więc nie wiem 🤷‍♀️
Skurcze jak najbardziej powodują skracanie szyjki macicy

Mnie teraz np niepokoją uplawy, nieraz nie mam nic a nieraz troszkę jest tyle że też nie wiem czy mi poprostu nieraz pęcherz nie trzyma bo może i tak być 🤔
Czy zauważyłyście zmiany w swoim wyglądzie? Bo ja wygladam TRAGICZNIE
Serio.... Jestem blada jak maka, oczy podkrążone w na twarzy narobiło mi się tyle krost ze glowa mala
Szukam sobie właśnie ubran po porodzie bo wkoncu trzeba się jakoś ogarnąć 😄

Może ktoś wie jak rozpoznać sączące się wody od uplawow np?
 
U mnie teraz to wygląda tak. Najpierw czuje że z oddechem coś się dzieje później napina się brzuch, schodzi to w dół i boli mnie dołem brzucha jakby tak jak na okres a na samym końcu przechodzi na ból pleców.
Takie inne skurcze mam od jakiegoś miesiąca ☺
Mam bardzo podobnie! Zanim przyjedzie to spięcie brzucha / skurcz, czuje to chwile wcześniej.
A czy te skurcze wpływają na twoja szyjkę?
Szczerze to nie wiem ☺ lekarz już mi nie sprawdza. Ostatnio jak sprawdzała to miała 1,5 cm. Teraz już praktycznie 36 tydzień to dla nich nie jest już ważne. Tylko czy te wody odchodzą ☺
 
Szczerze to nie wiem ☺ lekarz już mi nie sprawdza. Ostatnio jak sprawdzała to miała 1,5 cm. Teraz już praktycznie 36 tydzień to dla nich nie jest już ważne. Tylko czy te wody odchodzą ☺
Poczytałam o tych wodach i zaczelam się stresować 🙉🙉🙉🙉🙉 ciągle mam jakieś uplawy i niewiem już 🙉🙉🙉🙉
Chyba zainwestuje w paseczki te do sprawdzania i będę spokojniejsza :)
 
reklama
Do góry