reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie proszę

Oovezenom

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
19
Hej. Mam 27 lat. Jestem po 3 poronieniach. PCOS z bardzo lekkim nasileniem i czynnik V R2 nieprawidłowy, kariotypy są w normie, reszta wyników łącznie z tarczycą w normie. Proszę pomóżcie mi co może dziać się z moim organizmem, w ciąże zachodzę naturalnie, bez dłuższych starań a każda z tych ciąż zakończyła się przed 9 tygodniem, nigdy nie było widocznego serduszka. Aktualnie jestem w ciąży 5 tydzień- jest to moja 4 ciąża, każdy ból, pociągnięcie w pachwinie, ból kręgosłupa który towarzyszy mi już od 4 tygodnia ciąży sprawia ze aż cała drze.. jutro pierwsze USG, przyjmuje clexane 0,6 , acard, duphaston i metformine. Proszę dziewczyny, może któraś z Was słyszała o podobnym przypadku? Nie wiem już co mam robić, nie robiłam bety hcg bo każde oczekiwanie na wynik sprawiało ze dostawałam ataków paniki.. proszę pomóżcie :(
 
reklama
Już dwie kliniki. Po 3 poronieniu jeden rozłożył ręce, powiedział ze to może endometrioza. Ten lekarz u którego jestem teraz mówi, ze może być to przyczyna PCOS i wadliwość komórek. Ile razy można próbować na czarno.. nie robiłam tego badania, ale w takim razie będę musiała zrobić
 
Już dwie kliniki. Po 3 poronieniu jeden rozłożył ręce, powiedział ze to może endometrioza. Ten lekarz u którego jestem teraz mówi, ze może być to przyczyna PCOS i wadliwość komórek. Ile razy można próbować na czarno.. nie robiłam tego badania, ale w takim razie będę musiała zrobić
Dziwne - endometrioze można przecież potwierdzić lub wykluczyć chociażby przez histeroskopię. Musisz poszukać sensownego lekarza bo szkoda Twoich nerwów. Miejmy nadzieję że z tą ciążą wszystko będzie ok 🙂 trzymam kciuki.
 
Dał mi właśnie skierowanie na histeroskopie, ale po konsultacji z kilkoma lekarzami odradzili mi to.. jestem już bezradna i aż cała trzęsę się z nerwów.. zobaczymy co bedzie jutro
 
Dał mi właśnie skierowanie na histeroskopie, ale po konsultacji z kilkoma lekarzami odradzili mi to.. jestem już bezradna i aż cała trzęsę się z nerwów.. zobaczymy co bedzie jutro
nie denerwuj się! Stres tez złe wpływa... postaraj się zająć czymś i dbaj o siebie! 🙂 nie myśl do przodu o złych rzeczach, wiem ze dużo przeszłaś ale stres tutaj nie pomoze...
 
A czy maz badał nasienie ? Moja kolezanka z pcos zaszla pp stylulacji i ciaza była zdrowa ,więc watpie zeby to było powodem
 
Dziwne - endometrioze można przecież potwierdzić lub wykluczyć chociażby przez histeroskopię. Musisz poszukać sensownego lekarza bo szkoda Twoich nerwów. Miejmy nadzieję że z tą ciążą wszystko będzie ok 🙂 trzymam kciuki.
Endometriozy nie wykryje się przez histeroskopie, tylko laparo. Miałam dwa razy histeroskopie i nikt nie podejrzał endo, ale poprzez utrzymujący się ból po prawej stronie brzucha, obfite miesiączki i niepłodność skierowano mnie na laparo i wyszła endometrioza, była umieszczona m.in.w zatoce Douglasa.
 
reklama
Endometriozy nie wykryje się przez histeroskopie, tylko laparo. Miałam dwa razy histeroskopie i nikt nie podejrzał endo, ale poprzez utrzymujący się ból po prawej stronie brzucha, obfite miesiączki i niepłodność skierowano mnie na laparo i wyszła endometrioza, była umieszczona m.in.w zatoce Douglasa.
Zgadzam się, endo tylko laparoskopia. Endometrioza to endometrium usytuowane POZA macica, dlatego histeroskopia nie jest w stanie jej wykluczyć.
Podstawa diagnozwania niepłodności w autorki przypadku byłaby laparoskopia z histero i drożnością. Od tego bym zaczęła.
 
reklama
Do góry