reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skóra glowy

Splukujesz glowke dziecka czysta wodą czy ta z wanienki ? Ja uzywalam od pierwszych dni szampon w piance z musteli i zawsze obok wanienki mialam pojemnik z czysta woda do splukania, na sam koniec kapieli, nigdy nie pojawila sie ciemieniucha. Raz jedyny zdarzylo mi sie przemyc glowke woda z wanienki gdzie byl wczesniej plyn i odrazu skora glowki sucha i czerwona ale po jednym dniu i myciu jak zwykle wszystko minelo
 
reklama
Splukujesz glowke dziecka czysta wodą czy ta z wanienki ? Ja uzywalam od pierwszych dni szampon w piance z musteli i zawsze obok wanienki mialam pojemnik z czysta woda do splukania, na sam koniec kapieli, nigdy nie pojawila sie ciemieniucha. Raz jedyny zdarzylo mi sie przemyc glowke woda z wanienki gdzie byl wczesniej plyn i odrazu skora glowki sucha i czerwona ale po jednym dniu i myciu jak zwykle wszystko minelo
nigdy nie spłukuje główki woda z wanienki tylko w dzbanku mamy osobna wodę. Zakupie ten szampon z musteli, słyszałam, Że jest fajny
 
A co ze cała skóra? Wydaje mi się, ze tez jest lekko sucha i balsamujemy córkę raz w tygodniu mleczkiem do ciała z bobini. Staram się używać jak najmniej kosmetyków, żadnych płynów do kąpieli małej nie podaje. Myśle jedynie nad krochmalem czy czasem nie spróbować dodawać do wody
Całą skórę głowy. Nie wiem jak często myjesz maluszka, ale ja jak myłam co 2 dzień to co drugi dzień smarowałam całą głowę jakiś czas przed, myłam wodą z emolientem i po kąpieli masaż głowy szczotką. To wystarczyło u mnie. Robiłam tak tylko wtedy, kiedy zauważyłam że ma lekko suchą skórę na głowie. Resztę ciała smaruję emulsją do ciała po kąpieli, ale syn ma suchą skórę więc musimy się tym ratować. Jeśli ma normalną to co kilka dni właśnie tym mleczkiem co używasz nacierać i robić masaż ciała.
 
Jeszcze mam pytanko, czy jak używałaś zielonego linomagu godzinę przed kąpielą synka to samo umycie tylko wodą główki dawało radę? Martwię się, ze zwykła woda nie da rady wymyć tłustych pozostałości po kremie
XD miał lekko tłuste, ale dla mnie ważniejsze było nawilżenie skóry głowy niż piękna puszysta czupryna. Robiłam z tym linomagiem tak z 5 może 6 razy i koniec. Więc długo nie chodził z lekko tłustymi włosami.
 
nigdy nie spłukuje główki woda z wanienki tylko w dzbanku mamy osobna wodę. Zakupie ten szampon z musteli, słyszałam, Że jest fajny
Sprobowac nie zaszkodzi, u nas albo taka uroda ze ciemieniucha nie wyszla albo wlasnie zasluga tej pianki. Uzywalam dosc dlugo, po roczku jakos przeszlam na welede i tez jestem zadowolona.
 
Przetrenowałam na trójce dzieci. Nasmaruj grubo oliwką, po godzinie wyczesz i umyj włoski. Jak coś się będzie łuszczyc, to ciemieniucha i trzeba powtórzyć. Na zdjęciach słabo widać i nie do końca wiem o co chodzi- jeśli to są czerwone plamy to mogą być naczyniaki lub poprostu reakcja na temperaturę- a z tym nic się nie robi i minie z wiekiem :)
Nie przejmuj się ewentualnymi alergiami skóra tak małego dziecka jest bardzo delikatna i reaguje na na wiele czynników, jak myjesz hipolalergicznymi środkami to nie ma się czym martwić.
 
reklama
Sprawdziłbym dokładnie na czym śpi i czy nie było tam śladu silnego proszku do prania. Smarowałabym naturalnymi maśćmi, najlepiej z nagietkiem i poczekała na pediatrę
 
Do góry