reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Terminacja ciazy z zespołem Downa

bittersweet

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2015
Postów
35
Witam.
Niestety jestem w 16tyg ciąży i dostałam wynik amniopuncji - z Downa. Jestem w Torunia, mój ginekolog przekazał mi wiadomość informując że będę musiała mieć częstsze usg. Gdy powiedzieliśmy z mężem że chcemy terminacji powiedział, że nie ma w Polsce takiej możliwości?? Bylismy bardzo zdziwieni ale on niemalże wyrzucił nas z gabinetu i powiedział że mamy się radzić innego ginekologa jak chcemy.. jesteśmy w szoku ostatnie 2 tygodnie to był dla nas dramat, ale zdążyliśmy podjąć decyzję co do tej ewentualności. Mam pytanie czy któraś z Was miała usuwane ciążę z tego powodu? Dodam że mój mąż ma w rodzinie 2 przypadki i po rozmowie z tymi rodzinami sami nam doradzili taką decyzję żeby zaoszczędzić cierpienia sobie i dziecku... Proszę o nazwiska lekarzy którzy się tego podejmą nieważne gdzie w Polsce.
 
reklama
Rozwiązanie
Spróbuj u innego lekarza ginekologa spytać. Ponoć jeśli dziecko ma wady genetyczne aborcja jest możliwa do 21 tygodnia ciąży i wystarczą do tego wyniki badań. O ile nic się nie zmieniło. Podzwoń po klinikach, tam prędzej udzielą ci informacji. Bo to już 16 tydzień. Zazwyczaj nawet za granicą aborcja legalnie jest możliwa do 12-14 tygodnia ciąży.

Za granicą to przed samym porodem można wykonać aborcję. W Polsce przeważnie do 24 tygodnia. Przecież wyniki amniopunkcji przeważnie są koło 20 tygodnia. A wcześniej ciężko uzyskac zgodę na terminacje, bo sam obraz USG nie jest podstawą do tego. Jestem ciekawa jak się sprawą zakończyła! Bo faktycznie w Polsce jest problem z uzyskaniem zgody gdy dziecko nie ma wady letalnej.
Kilka miesiecy po zabiegu ,
Napisze jak to u mnie wygladalo , moze komus to pomoze . Na tym forum w sytuacji podbramkowej wylalo sie na mnie wiadro pomyj,ale to typowe dla Polakow, jedyne w czym sa zawziecie zaciekli to krytyka drugiego czlowieka. Forum mialo pomoc , ludzie z falszywa troska rzucajak we mnie kamien pisali,ze to w dobrej wierze I trosce... co za skonczone swinie!!! Wbijac kobiecie ktora wlasnie podejmuje decyzje o terminacji ciazy w sytuacji generalnie bez wyjscia , dobita hormonami ciazowymi ,no poprostu dno a nie forum wspierajace.
Jesli ktos jest w podobnej sytuacji, nigdy nie piszcie o tym na zadnych forach , tam nie znajdziecie wsparcia w zadnej sytuacji podbramkowej. Na dzien dzisiejszy juz zapomnialam o tym wszystkim, przypomina mi czasem jakies powiadomienie namaila z tego portalu. W zadnym innym wypadku nie przyszloby mi do glowy zeby tu siedziec I wyzywac sie na kobietach ktore w dramatycznych okolicznosciach decyduja sie na aborcje
 
reklama
Kilka miesiecy po zabiegu ,
Napisze jak to u mnie wygladalo , moze komus to pomoze . Na tym forum w sytuacji podbramkowej wylalo sie na mnie wiadro pomyj,ale to typowe dla Polakow, jedyne w czym sa zawziecie zaciekli to krytyka drugiego czlowieka. Forum mialo pomoc , ludzie z falszywa troska rzucajak we mnie kamien pisali,ze to w dobrej wierze I trosce... co za skonczone swinie!!! Wbijac kobiecie ktora wlasnie podejmuje decyzje o terminacji ciazy w sytuacji generalnie bez wyjscia , dobita hormonami ciazowymi ,no poprostu dno a nie forum wspierajace.
Jesli ktos jest w podobnej sytuacji, nigdy nie piszcie o tym na zadnych forach , tam nie znajdziecie wsparcia w zadnej sytuacji podbramkowej. Na dzien dzisiejszy juz zapomnialam o tym wszystkim, przypomina mi czasem jakies powiadomienie namaila z tego portalu. W zadnym innym wypadku nie przyszloby mi do glowy zeby tu siedziec I wyzywac sie na kobietach ktore w dramatycznych okolicznosciach decyduja sie na aborcje
Pamiętam Cię. Dobrze, że wszystko już za Tobą. Szczerze powiedziawszy ja też tutaj o swoich problemach nie piszę. Kiedyś próbowałam, nie dostałam wsparcia. Tutaj chyba nie o wsparcie chodzi.
 
Kilka miesiecy po zabiegu ,
Napisze jak to u mnie wygladalo , moze komus to pomoze . Na tym forum w sytuacji podbramkowej wylalo sie na mnie wiadro pomyj,ale to typowe dla Polakow, jedyne w czym sa zawziecie zaciekli to krytyka drugiego czlowieka. Forum mialo pomoc , ludzie z falszywa troska rzucajak we mnie kamien pisali,ze to w dobrej wierze I trosce... co za skonczone swinie!!! Wbijac kobiecie ktora wlasnie podejmuje decyzje o terminacji ciazy w sytuacji generalnie bez wyjscia , dobita hormonami ciazowymi ,no poprostu dno a nie forum wspierajace.
Jesli ktos jest w podobnej sytuacji, nigdy nie piszcie o tym na zadnych forach , tam nie znajdziecie wsparcia w zadnej sytuacji podbramkowej. Na dzien dzisiejszy juz zapomnialam o tym wszystkim, przypomina mi czasem jakies powiadomienie namaila z tego portalu. W zadnym innym wypadku nie przyszloby mi do glowy zeby tu siedziec I wyzywac sie na kobietach ktore w dramatycznych okolicznosciach decyduja sie na aborcje
Niedawno dołączyłam do forum i trafiłam na Twojego posta. Aż nóż się w kieszeni otwierał. Pytasz o to jak dokonać aborcji a w zamian otrzymujesz zapytania czy jesteś tego pewna i że ludzie z ZD są cudowni… To może ja opowiem jak to wygląda z punktu widzenia siostry niepełnosprawnych braci. Przysięgam: całe życie ich nienawidziłam. Brało się to z wielu powodów, ale wraz z siostrą byłyśmy wiecznie zaniedbane bo byli „chłopcy, a chłopcy są chorzy”. Brakowało nam wszystkiego, od funduszy (bo szły na rehabilitację, logopedów) po uwagę i troskę rodziców. Gdy miałam 12 lat zmarła mama i zostaliśmy z tatem sami. Nie chcę rozpamiętywać jak wtedy zaczęło wyglądać nasze życie. A człowiek niepełnosprawny intelektualnie, z ZD czy innymi dysfunkcjami psychicznymi, gdy zaczyna dorastać nikt już nie wspomni jak potrafi być agresywny, przemocowy. Brat złapał w supermarkecie 14-łatkę za pupę. Aktualnie 4 rok ciągnie się sprawa, pomimo jego niepełnosprawności. Świadkowie zdarzenia od kilku lat nie są doprowadzeni na salę rozpraw, wiecznie zasłaniają się L4 i innymi zwolnieniami. Ale postępowanie trwa… prokurator ma wielkie ambicje ukarania pedofila z ZD. Cyrk. Dramat całej rodziny. Nawet nie chcę myśleć co będzie po śmierci ojca. Nie mam najmniejszego zamiaru opiekować się ani jednym, ani drugim bratem. I drodzy obrońcy życia poczętego, może zastanówcie się jak bardzo możecie zniszczyć życie nie tylko sobie ale i rodzeństwu takiego człowieka.
 
Kilka miesiecy po zabiegu ,
Napisze jak to u mnie wygladalo , moze komus to pomoze . Na tym forum w sytuacji podbramkowej wylalo sie na mnie wiadro pomyj,ale to typowe dla Polakow, jedyne w czym sa zawziecie zaciekli to krytyka drugiego czlowieka. Forum mialo pomoc , ludzie z falszywa troska rzucajak we mnie kamien pisali,ze to w dobrej wierze I trosce... co za skonczone swinie!!! Wbijac kobiecie ktora wlasnie podejmuje decyzje o terminacji ciazy w sytuacji generalnie bez wyjscia , dobita hormonami ciazowymi ,no poprostu dno a nie forum wspierajace.
Jesli ktos jest w podobnej sytuacji, nigdy nie piszcie o tym na zadnych forach , tam nie znajdziecie wsparcia w zadnej sytuacji podbramkowej. Na dzien dzisiejszy juz zapomnialam o tym wszystkim, przypomina mi czasem jakies powiadomienie namaila z tego portalu. W zadnym innym wypadku nie przyszloby mi do glowy zeby tu siedziec I wyzywac sie na kobietach ktore w dramatycznych okolicznosciach decyduja sie na aborcje
Przykro mi, że tak źle trafiłaś. Wsparcie otrzymasz wpisując w google "forum ginekologiczne terminacja" - pojawi się wątek Terminacja ciąży. Ciężka decyzja
Wysyłam Ci moc dobrych myśli. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ułoży się tak, jak sobie tego zapragniesz. Pozdrawiam ciepło :)
 
Nawet jak dzisiaj Ci ładnie mówią, to pokłócą się z Tobą na innym wątku i dowalą. Dlatego ja zmieniłam nick i już nie mówię o swoich problemach.
Ja też mam inny nick, i konto poprzednie usunęłam. Założyłam konto parę dni temu miałam wgl nie zakładać. Ale chętnie odpowiadam jeśli ktoś ma jakiś problem nie jadę go. A odkąd nie miałam konta to czytałam jak się jadą od góry do dołu. Dlatego w jakieś dyskusje nawet nie wchodzę .☺️ Głowa do góry . Zawsze możesz napisać na priv ja chętnie ci pomogę ☺️☺️
 
Ja też mam inny nick, i konto poprzednie usunęłam. Założyłam konto parę dni temu miałam wgl nie zakładać. Ale chętnie odpowiadam jeśli ktoś ma jakiś problem nie jadę go. A odkąd nie miałam konta to czytałam jak się jadą od góry do dołu. Dlatego w jakieś dyskusje nawet nie wchodzę .☺️ Głowa do góry . Zawsze możesz napisać na priv ja chętnie ci pomogę ☺️☺️
Dzięki :) Wiesz, ja mam takie "problemy" codzienne i nudne, a to dopiero przedszkolak wyzdrowiał i znowu kaszle, a to mąż mnie wkurzył, a to coś tam. Dużo mi daje branie leków, bo było bardzo źle, zwłaszcza po pierwszym dziecku. Radzę sobie jakoś.
Niestety to forum zalewa fala osób, które mają jedynie słuszny punkt widzenia i jak im nie pasuje to, co mówi druga strona, to zostają zlinczowane. Mamusie, które zostają z facetem przemocowcem są głaskane po głowie, a takie jak dziewczyna, która chce przerwać wadliwą ciążę - jak widzisz.
 
Dzięki :) Wiesz, ja mam takie "problemy" codzienne i nudne, a to dopiero przedszkolak wyzdrowiał i znowu kaszle, a to mąż mnie wkurzył, a to coś tam. Dużo mi daje branie leków, bo było bardzo źle, zwłaszcza po pierwszym dziecku. Radzę sobie jakoś.
Niestety to forum zalewa fala osób, które mają jedynie słuszny punkt widzenia i jak im nie pasuje to, co mówi druga strona, to zostają zlinczowane. Mamusie, które zostają z facetem przemocowcem są głaskane po głowie, a takie jak dziewczyna, która chce przerwać wadliwą ciążę - jak widzisz.
Dlaczego źle po pierwszym dziecku? Depresja po porodowa.? Ja bym chciała dziecko ale panicznie boje się porodu i to mnie cofa. Slyszlam że psychiatra może wystawić zaświadczenie o CC, ale dużo lekarzy się do tego nie stosuje, moja lekarka powiedziała , że jak coś zrobimy CC , ale przecież ja też mogą podważyć . I to mnie paraliżuje ten cały strach przed porodem sn . Niestety chyba tak już w tym kraju jest . Że zamiast pomóc wbija się szpilkę.
 
reklama
Dlaczego źle po pierwszym dziecku? Depresja po porodowa.? Ja bym chciała dziecko ale panicznie boje się porodu i to mnie cofa. Slyszlam że psychiatra może wystawić zaświadczenie o CC, ale dużo lekarzy się do tego nie stosuje, moja lekarka powiedziała , że jak coś zrobimy CC , ale przecież ja też mogą podważyć . I to mnie paraliżuje ten cały strach przed porodem sn . Niestety chyba tak już w tym kraju jest . Że zamiast pomóc wbija się szpilkę.
To co opisujesz swój strach to jest tokofobia. Dobry psychiatra bez problemu wyda zaświadczenie pytanie tylko czy szpitale to respektują.
 
Do góry