reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Kruszka, Sab Simplex faktycznie jest dobry, też go miałam, moje nie miały kolek, kilka razy dałam na ból brzuszka. Za to znajomym uratowaliśmy życie tymi kroplekami, ich młody strasznie się męczył, praktycznie mieli noce nieprzespane, daliśmy im SS i odetchnęli. Teraz dla Lenki mam Bobotic, ten sam skład ma co SS, czasem jak mała wieczorem bardzo marudzi bo ją gazy męczą to jej podaję i jest lepiej. A jakim mlekiem go karmisz? Może powinnaś dać dla alergików albo jakiś kosmetyk mu nie pasuje

Martynnka, ja nie mogę nic z nabiału jeść, moja była wysypana po kilku plasterkach sera i kawałku torcika orzechowego :-(
 
reklama
hej Wam!

A jesli chodzi o przybieranie na wadze to mi pediatra powiedziała ze Kajtek za duzo przybrał i twierdzi ze go przekarmiam..po wyjsciu ze szpitala wazył 2760g a dzisiaj waga pokazała 4040g wiec od dzisiaj "dietka"


A jesli chodzi o te szczepienia to ja nie wiem co wybrać :( napewno bede małego szczepic na pneumokoki, ale jaki program mam wybrac to nie mam pojecia ale jak juz bym miała podjac decyzje to wybrałabym 5w1..tylko powiedzcie mi jakie sa ceny tych szczepionek?

ClAuDuSiA, nie wiem o co chodzi pediatrze, ale ok 1300 w 4-5 tygodni jest w sam raz, przecież maluch musiał jeszcze na początku nadrobić spadek po urodzeniu :shocked2:, moja druga córka 1300 przytyła w 3 tyg i nic się nie działo, teraz jest chudzinka.
W mojej przychodni 5w1 kosztuje ok 120zł, a 6w1 ok. 180zł, gdybym chciała płatną p.wzwb i 5w1 to by mnie mniej więcej wyszło tyle, co 6w1. Przeciwko pneumo na razie nie szczepię, można w każdej chwili się później zdecydować, szkoda maluchowi fundować taką ilość szczepień na raz, niech jeszcze podrośnie
 
claudusia przez pierwsze 3 miesiace niektore dzieci duzo tyja... pozniej juz im tak waga szybko nie wzrasta.. moja jest glodomorkiem i tez duzo przybylo jej juz.. wazy okolo 5,5 kg jak nie wiecej..
 
U nas wczoraj była położna. Odpadł pępuszek a mały w ciągu 2 tyg przybrał 300g więc wcale nie dużo. Karmie go tylko piersią. Moja prawa pierś jeszcze kontuzjowana ale widzę już że teraz lewa się babrze:-( ehhhhh
A czy dajecie waszym maluszkom smoczek? Mój Tymek dostał dziś wieczorem bo ciągnął nerwowo swoje paluszki i to wcale nie z głodu.
 
Moja mała parę razy chwilkę pociągnęła smoczek ale nie przypadł jej do gustu, starsze siostry też pluły dalej niż widziały, czasem próbuję jej dać smoka ale nie będę jej uczyć na siłę - a znam takie przypadki :shocked2:
 
ja tez odstawilam nabial ze wzgledu na kolki. niespecjalnie widze poprawe, ale tonacy brzytwy sie chwyta i probuje wszystkiego.
najtrudniej bedzie z ta dieta przezyc swieta, bo wszyscy beda sie zajdac ciastami, pierogami ....
 
Basiu karmie go bebilonem comfort od samego początku, a kapie w hippie równiez od pierwszych dni, wiec nie wiem czy to cos z jego rzeczy. Wczoraj zwrócilam uwage, ze dodawałam sok malinowy (sklepowy) do herbaty, moze to to. Juz odstawiłam oczywiście. No zobaczymy. Jeszcze na dodatek wyszły mu włosy na czubku, ma tylko z tylu główki:tak:
 
MOje dziecka w zeszłym tygodniu ważyło ok 5kg (ważone na wadze łazienkowej razem ze mną), czyli 1kg w 2 tygodnie.. Trochę dużo, zwłaszcza, że nie jest na samej piersi, ale podaję mu też butlę od czasu do czasu jak jest głodny a w piersiach nic nie ma.. Najczęściej wieczorem mam problem z mlekiem, nie wiem czemu:-(
A jeśli chodzi o smoczek to Błażej nawet lubi się uspokajać ze smokiem w buzi, ale tego nie lubię ja, bo potem mi próbuje "smoczkować" pierś i muszę go bardzo pilnować żeby mnie jeszcze bardziej nie uszkodził.. Bo piersi mam nadal bolące, pęknięcie w jednej piersi goi się, ale pomaluuuutku:wściekła/y: a drugi sutek ciągle czerwony pomimo tego, że po każdym karmieniu smaruję pokarmem i zostawiam do wyschnięcia. Już się zastanawiam czy to nie jakaś grzybica piersi, bo słyszałam, że coś takiego jest możliwe...:szok:
 
Kruszka ja mam sab simplex i też bardzo dużo dobrego o nim słyszałam, choć znam przypadek, że nawet to nie pomogło.. U mojej kuzynki w szpitalu (pracuje na noworodkach w Niemczech) sab się podaje wszystkim niemowlętom, które płaczą z powodu brzuszka i jest to bardzo popularny środek.
U nas na szczęście na razie kolek nie ma. Czasem brzuszek boli, ale zaraz przechodzi, więc na razie nie podawałam i nie mogę się wypowiedzieć.. Ale jak masz możliwość to wypróbuj :tak:
 
reklama
Bo piersi mam nadal bolące, pęknięcie w jednej piersi goi się, ale pomaluuuutku:wściekła/y: a drugi sutek ciągle czerwony pomimo tego, że po każdym karmieniu smaruję pokarmem i zostawiam do wyschnięcia. Już się zastanawiam czy to nie jakaś grzybica piersi, bo słyszałam, że coś takiego jest możliwe...:szok:
nie martw sie jeszcze. mi brodawki goily sie ponad 6 tygodni, a jeszcze czasem po intensywniejszym karmieniu bola. a jak bedziesz z malym u lekarza to zapytaj tez o te piersi.

my teraz podajemy robiony lek na kolki. nie chce zapeszac....
 
Do góry