Używasz bardzo starej przeglądarki. Nasza strona (oraz inne!) może nie działać w niej dobrze. Naprawdę czas na zmianę na przeglądarkę, która będzie bezpieczna i szybka, na przykład darmowego Firefox, albo darmową Operę. Obie są bardzo szybkie, bezpieczne i wygodne.
Ok, dzięki.zapytam lekarza. A w końcu jaka jest norma godzinę po posiłku jest do 120 czy 140? Raz piszą tak raz tak. Ja tutaj mam normę do 124 po 2h a na czczo 95
Czasem zmierzę i po godzinie ale zawsze jest w normie. Ale ja się przebudzam zazwyczaj ok. 5.. a jem ostatni posiłek 22-23
Oddaje mocz do badania i jedyna odpowiedz jaka mam wpisana to negativ.
Mocz sprawdza mi położna odrazu przy mnie. Czy te ketony wyjdą odrazu?
Nie dostałam żadnej rozpiski. Zalecenie to sprawdzać cukier na czczo i 2 h po posiłku przez 2 tyg. I potem kontrola u lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli przekroczę normy 3 razy w ciągu tych 2 tyg to wtedy wizyta u diabetologa. Mieszkam w Norwegii. Sprawdzałam teraz cukier po 8h i jest 4.9
Ale...
Hej. Mam pytanie czy muszę mierzyć cukier na czczo po 8h czy może to być np.10 h?
Jem ostatnia kolacje czyli jakaś kanapkę mniej więcej o godz 22-23 i pytanie czy ja muszę wstać te 8h później i zmierzyć cukier czy mogę np wstać o tej 8-8:30 i wtedy zmierzyć cukier?
Na śniadanie zjadłam jajecznicę i 2 kanapki z pomidorem i avokado.
A jogurt z borówkami. Tylko właśnie nie wiem ile mogę zjeść na 2 śniadanie i co. Czy taka kanapka np z pomidorem o serkiem jest wystraczająca? Lub ten jogurt naturalny z borówkami?
Dzisiaj np zjadłam jajecznicę na śniadanie potem trochę jogurtu potem obiad po obiedzie znowu trochę jogurtu na wieczór kanapki i zjem pewnie jeszcze kanapkę jakoś przed spaniem. No mam problem co tznaczy np 2 śniadanie. Co wtedy mam zjeść jeśli Np na śniadanie zjem 2 kanapki. Sory za głupie...
A jak wychodzi Ci dieta ? Ja na czczo mam dobry wynik, po posiłku jak narazie tylko raz wystrzelił do 7.9 po 2h.
Nie wiem jak często mogę jeść. Czy np mogę zjeść jogurt naturalny z borówkami i łyżeczka masła orzechowego między posiłkami?