reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Justyna dobre wieści. Uwierz mi w 30 tyg ma prawo Cie bolec, wszystko sie rozciąga.
Moj Maly ma wage ladna, a nawet wyższa jak na swój "wiek", a ja od początku ciazy mam 5 kg na plusie . Maly 4 tyg temu wazyl 2490 plus wody, łożysko, wiec ja tak na prawde niw przytulam nic. Malo tego, po szpitalu schudłam 2 kg. Nie martw sie, tak czadem bywa. Jak Maly przybiera, to pozostaje sie tylko cieszyc, nie będziesz.musiała zrzucać wagi po ciąży ;) trzeba szukać pozytywów.
Kochana, ale ja szukam. Ostatnie usg miałam 8tyg.temu i nie mam pojęcia ile synek bedzie teraz ważył? Ja przytyłam dokładnie 7,2kg. W środę mam usg syneczka i już nie mogę się tego doczekać :-)
A ta luteina pod język to blee, ale dla niunia zniose wszystko :-)
 
reklama
Ja tez nie przybieram tyle, co moja dzidzia. Ogółem w ciąży przytyłam 3,5kg i urósł mi tylko brzuch. Teraz trochę właśnie zaczęłam przybierać, bo mała szybko rośnie. Ma już 3500. Ale do tej pory ja nie przybierałam, a małe rosło :)
 
Kochana, ale ja szukam. Ostatnie usg miałam 8tyg.temu i nie mam pojęcia ile synek bedzie teraz ważył? Ja przytyłam dokładnie 7,2kg. W środę mam usg syneczka i już nie mogę się tego doczekać :-)
A ta luteina pod język to blee, ale dla niunia zniose wszystko :-)

To dobrze, wiem, ze czasem ciezko z tymi pozytywami, ale zobacz, jesteś w 30 tyg, juz z gorki. Dziewczyny leżą tu od 15-16 tyg, wiec z dwojga złego jesteś w super sytuacji. Szyjkę masz twarda, dość długa, jesteś pod opieka lekarza, oszczędzasz sie. Nic więcej juz nie zrobisz. Ja juz to kilka razy tu powtarzałam, co mi powiedział zastępca ordynatora zw szpitala- wy ( czyli zdiagnozowane szyjkowe dziewczyny) przynajmniej wiecie, ze cos jest nie tak i szybko reagujecie na kazda nieprawidłowość, jesteście pod opieka lekarzy i często na wyrost dbacie i chuchacie na siebie, a ja napatrzyłem sie na mase porodów przedwczesnych, gdzie ciąża przebiegała ksiazkowo i nagle buch akcja porodowa, której juz sie nie dało powstrzymać. Także moze i kiepsko psychicznie, ale zawsze jesteśmy bardziej kontrolowane ;) kazda z nas przezywala to samo, co Ty teraz, jak sie dowiadywała. U Ciebie nie jest zle, ja na sygnale jechalam do szpitala na sterydy w 28 tyg, tak mi szyjka poleciala. Uwierz mi bałam sie, jak nigdy dotąd...
 
Ja tez nie przybieram tyle, co moja dzidzia. Ogółem w ciąży przytyłam 3,5kg i urósł mi tylko brzuch. Teraz trochę właśnie zaczęłam przybierać, bo mała szybko rośnie. Ma już 3500. Ale do tej pory ja nie przybierałam, a małe rosło :)
Tu Nygusek to w ogole dziwna jesteś ;P najpierw koniecznie chciałaś rodzic w dwudziestymktoryms tyg, a teraz co ;) a Mala ma super wage ;) duza na prawde. Fajnie, ze masz juz luz psychiczny. A powiedz mi tez ruchy sa takie bolesne, jak Tu taka chudzina?
 
Dziewczyny a ja mam remont pokoju dla malej miał być tylko malowany ale zaraz jak mój mąż pomalował to pól sufitu odpadło dosłownie :/ i teraz mam w domu fachowców i straszny syf bo musieli do końca ten sufit zrzucić.... Ja ledwo się ruszam i teraz jeszcze musiało mnie to spotkać....
 
Tu Nygusek to w ogole dziwna jesteś ;P najpierw koniecznie chciałaś rodzic w dwudziestymktoryms tyg, a teraz co ;) a Mala ma super wage ;) duza na prawde. Fajnie, ze masz juz luz psychiczny. A powiedz mi tez ruchy sa takie bolesne, jak Tu taka chudzina?
To naprawdę wyjątkowa sytuacja u Ciebie z wagą. Przytylas tyle ile Dzidzia. Ja mam zgrabny brzuszek bynajmniej wszyscy tak mówią. :-) w 22 tyg.synek ważyl 0,6kg i le powiedział, że waga bardzo dobra. A w którym jesteś tygodniu ciąży?
Musisz wziąć pod uwagę, że Dzidzia może miećć ok. 0,5kg różnicy w obie strony, bo zazwyczaj nie da się dokładnie zwazyc maluszka
 
Karotka. Ja jestem w gorszej sytuacji. Czeka nas przeprowadzka do własnego domu przed moim porodem, a teraz wszystko jest na głowie męża, a mnie to strasznie irytuje że nic nie mogę zobaczyć i interweniować. Mogę tylko lezec i zdjęcia oglądać jak mąż mi zrobi.
 
No to się znowu melduje- z nowym antybiotykiem ... szykuje się 3 tydzień

Dziewczyny skąd się bierze to dzuadostwo w szyjce? Człowiek dba o higienę, ręce dezynfekuje a tu znowu coś... ja od początku kutego jadę na antybiotykach z kilkudniowa przerwa....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry