reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

znalazłam kolejny motyw do nakrecenią się. A mianowicie zauważyłam ze drga mi brzuch w 11 tc w rytm serca , jak przyłożyłam rękę do brzucha na samym dole z lewej strony to czułam takie pulsowanie. Nic nie mogę znaleźć w necie na ten temat, a w głowie mam już setki scenariuszy zwłaszcza po ostatniej przygodzie z krwawieniem.
Fiołkowa, mi całą ciążę tak brzuch drgał. To jest Twój puls w brzuchu. Ja nie wiem może Ty brzuszek jednak po Fondie odziedziczyłaś? [emoji12]

mhsv3e5ez4n46979.png
 
reklama
Madziu, idz na monitoring, zobaczysz jak pęcherzyki rosną, może Ci to doda pewności. Czytalam ostatnio artykul o wplywie psychiki na poczęcie i napeawdę jest kolosalne.
Po pierwsze trudno Ci odpędzic mysli od tego, że masz czas na karku. Po drugie my podswiadomie czujemy lęk przed ciążą, stąd często po poronieniach tak się dzieje. Ale w koncu się uda. Staraj się nie obwiniac, nic zle nie zrobiłas.

Beatko, kiedy idziesz na usg. Myslę o Tobie.

Co do Susany to prawda, moje gin tez zawsze daje mi takie dawki jak ona mi wcześniej radzi :D i teraz juz myslę, ze mam tą optymalną dawkę :)

Porzeczko, nie martw się, że masz cos nie zbadane. Co roku nowe badania się pojawiają. Ja nawet polowy Twoich nie mam. A pomysl np jaki musi byc odsetek kobiet z mutacją, które w ogole nie biorą zadnego kwasu, bo o mutacji nie wiedzą i ciązy nie planują. Wierzę, że będzie u Ciebie dobrze!
 
Witam!
Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta i pozniejsze badania u prof Malinowskiego? Czy potrzebuje 2 dni wolnego?
Jak sądzicie czy leczenie w Krakowie u dr Suchy to to samo? Mało o nim informacji w internecie
 
@magda1208 bo wszystko się ułoży wszystko będzie dobrze tylko musisz wykazać się cierpliwością wiem łatwo się mówi ale ja na prawdę wiem co znaczy się starać i nie miesiącami tylko latami. Musisz mieć wolną głowę wiem presja wieku u Ciebie widać ze bierze górę nie piszę tego zeby Cię broń Boże urazić i nie chciałbym aby tak moja wypowiedź zabrzmiala ale wolna głowa działa cuda. Już napisałam smska do tej dziewczyny czekam na odp.

@iveo do Maliny umawiasz się na wizytę i mówisz odrazu ze chcesz badania robić to umawiają Cię na poniedziałek lub środę i po wizycie pobierają Ci krew na badanie mężowi tez i mąż oddaje nasienie to wszystko koszty wizyty 300 zl koszt badań do 6500 tyś trzeba wziąść wszystkie dotychczasowe badania jak coś miałaś robione to ci uwzgledni przynajmniej mnie tak zrobił chodź ana mimo ze miała zrobione powtarzał. Co do Sachy nie powiem nic nie brałam go w ogóle pod uwagę
 
@magda1208 bo wszystko się ułoży wszystko będzie dobrze tylko musisz wykazać się cierpliwością wiem łatwo się mówi ale ja na prawdę wiem co znaczy się starać i nie miesiącami tylko latami. Musisz mieć wolną głowę wiem presja wieku u Ciebie widać ze bierze górę nie piszę tego zeby Cię broń Boże urazić i nie chciałbym aby tak moja wypowiedź zabrzmiala ale wolna głowa działa cuda. Już napisałam smska do tej dziewczyny czekam na odp.

@iveo do Maliny umawiasz się na wizytę i mówisz odrazu ze chcesz badania robić to umawiają Cię na poniedziałek lub środę i po wizycie pobierają Ci krew na badanie mężowi tez i mąż oddaje nasienie to wszystko koszty wizyty 300 zl koszt badań do 6500 tyś trzeba wziąść wszystkie dotychczasowe badania jak coś miałaś robione to ci uwzgledni przynajmniej mnie tak zrobił chodź ana mimo ze miała zrobione powtarzał. Co do Sachy nie powiem nic nie brałam go w ogóle pod uwagę
Bardzo dziękuję Porzeczko
 
Jestem po wizycie. Troche mam mieszane uczucia, bo tak - z jednej strony super, bo zaczynam stymulacje jak tylko przyjdzie @ od 2dc! super!
smile.gif
Szacuje ze @ przyjdzie 30.04., takze od 1.05. zaczynam się kłuć Menopurem.

z drugiej - ginowi nie podoba sie w dalszym ciagu endometrium, bo jest nierówne, mam sie trzymac ścisłej diety - zero maki, nabialu, cukru, owoców.. mam też spac nie podkurczajac nóg. no i mam 1,5h dziennie cwiczyc.. ciekawe jak ja to zrobie, ja kanapowiec.. ech... tez macie/miałyście w trakcie starań zalecenia ćwiczen od swoich ginów?...
na usg gin patrzy i mowi, ze nie biore czopkow, ktore mam brac, bo widzi, ze jakies zrosty sie robia.. prawda, troche olałam temat czopków...

boje sie niepowodzenia...
 
Bertha, my w przyszlym miesiacu moze zaczniemy ivf. O zadnych cwiczeniach nic nie mowil. U nas tylko sposob musi wymyslic, zeby mi krzywdy nie zrobic. A czopko na zrosty dostawalam po laparo po lyzeczkowaniu i w czasie leczenia endo. Ja zawsze je skrzetnie bralam. Moze warto bys jeszcze je skonczyla? Poza tym stymulacje mozecie zrobic a do transferu podejsc w pozniej, a w miedzyczasie poprawic "łóżeczko" w macicy

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@iveo to ja ci powiem mniej wiecej jak u Sachy. I podkreslam nie.jestem jego pacjetka i sie nie szczepilam ale bylo tego duzo u nas na forum. Sacha nie zleca tylu badan co Malina i wiecej uwzglenia i wychodzi taniej. A jak wyglada ile to trwa to nie wiem.

@bertha ja nie mialam takich zalecen troszke zabawne bo jak w nocy nie podkurczac nog jak spimy nieswiadomie? Ja przed staraniami zaczelam bieganie. Moze ty brzydki kanapowcu zacznij chodzic np szybko ze spietymi posladkami przez pol godziny lub ciut wiecej. Dlaczego ze spietym tylkiem?? A no dlatego ,ze wtedy sie nie podbiega i ciagle masz mysli skupione na dupce a nie.na ivf . Ja tez jestem kanapowcem ale znajdz kogos milego co tez bedzoe chvial na plotki nie przy kawie a navpowietrzu posluchac ;-p. Za nie branie czopkow kara 15min biegiem bo po co idziesz babo na zabieg jak sie jie sluchasz??? A jeszcze zostalad na braku posluszenstwa zlapana hehehe .

@susana to nasza dooktor Quinn ;-p
 
Witam!
Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta i pozniejsze badania u prof Malinowskiego? Czy potrzebuje 2 dni wolnego?
Jak sądzicie czy leczenie w Krakowie u dr Suchy to to samo? Mało o nim informacji w internecie
Iveo ja szczepilam sie u Sachy. Jak dla mnie bardzo kompetentny lekarz. Koszt szczepień jest troszke wiekszy niz u Malinu. Alu u mnir biorac pod uwagę koszty dojazdu,badania to wybrałam Sache. Nie żałuję. Sam mi powiedzial że szczepienia nie daja gwarancji powodzenia. Daja tylko 60% szans ze sie uda. Ale porównał to z in vitro. Ze tylko 20% sie udaje. Chociaż szczerze, myślałam że in vitro ma większe powodzenie. Bo u wielu znajomych udalo sie za 1 razem.
 
reklama
Iveo ja szczepilam sie u Sachy. Jak dla mnie bardzo kompetentny lekarz. Koszt szczepień jest troszke wiekszy niz u Malinu. Alu u mnir biorac pod uwagę koszty dojazdu,badania to wybrałam Sache. Nie żałuję. Sam mi powiedzial że szczepienia nie daja gwarancji powodzenia. Daja tylko 60% szans ze sie uda. Ale porównał to z in vitro. Ze tylko 20% sie udaje. Chociaż szczerze, myślałam że in vitro ma większe powodzenie. Bo u wielu znajomych udalo sie za 1 razem.
No właśnie jako że na miejscu w Krakowie też myślę czy się tak nie zdecydować.
Tylko widzę że większość dziewcząt zdecydowała się na Łódź nawet z okolic Krakowa stąd moje wątpliwości
Na razie jutro 1 wizyta i zobaczę jakie badania i co dalej zaproponuje mi mój lekarz prowadzący.
A czy doradzicie gdzie w Krakowie najlepiej zrobić kariotypy oraz badania genetyczne na mutacje?
 
Do góry