reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaczek 36tc, problem z odruchem ssania

Mm i mój pokarm podawane strzykawka. Cyca łapać łapie. Ale kilka pociągnie i idzie spać. Nie da się jej wybudzuc, zmobilizować. My jeszcze w szpitalu. Małą się wczirsj w nocy urodziła.

Może po prostu taki typ.Moi synowie byli bardzo różni jeśli chodzi o karmienie.Drugi dopiero po 24h tak naprawdę zacząć ssać.Tak tylko ciumkal parę razy i szedł spać.
I o tyle jak.pierwszy był wisielcem.Tak drugi najadl się szybko i zasypiał albo oglądał świat.Lubil być blisko, ale nie wisiał na piersi cały czas.
A szansa na wizytę CDL jutro jest?
 
reklama
U nas wczesniaczek 36+5 waga 2590. Silna zoltaczka w drugiej dobie. Przez pierwszy dzień mała przystawiala się normalnie ale przy zołtaczkę przestała się w ogóle budzić na jedzenie. Odciagalam pokarm, podawałam butelką równo co 3h. Budzenie małej na siłę do jedzenia, odliczanie ile zjadła (bo traciła na wadze bardzo). Wyszlyslmy ze szpitala po 5 dniach. Przez kolejny tydzień odciaganie pokarmu i karmienie małej co 3h. Jak zoltaczka zaczęła ustępować to mała zaczęła mieć lepszy odruch ssania i zamienilysmy butelkę na pierś ale z nakladkami (inaczej nie umiała ssać) A po miesiącu zrezygnowaliśmy z nakładek i już normalnie z piersi piła. Czekaja Cię teraz trudne 2-4 tygodnie ale jak mała "dorośnie" do momentu w którym miałaś termin porodu to przynajmniej u nas był to taki mega przeskok i zmiana o 180 stopni (na lepsze :))
 
@KatiNails Stężenie bilirubiny zaczyna wzrastać 2-3 dni po narodzinach (w skrajnych przypadkach pojawia się w pierwszej dobie), więc jeszcze pewności nie można mieć, że żółtaczki nie będzie. Na pewno będą Was kontrolować.
Nie wiem czy to Twoje pierwsze dziecko - ale taki maluszek w pierwszym dniu potrzebuje dosłownie kilka kropelek mleka, więc może wcale nie jest źle?
Drugi :) ale syn był dużo większy nie 2450 a 3650 i od razu darl się o cyca i jeszcze mu mało było.
 
Dzięki wszystkim :) tydzień temu w poniedziałek wyszłyśmy na drugą dobę :) zoltaczka patologiczna nas ominęła :) mala przybiera na wadze :) zaraz po powrocie na domu nas odblokowalo :) w domu na spokojnie, wygodnie ja prxystawilam i zaczęła ssać, a mnie emocje opadły i zalało mnie tyle pokarmu że odciagamy cały czas i robimy zapasy na gorsze dni :)
 
Dzięki wszystkim :) tydzień temu w poniedziałek wyszłyśmy na drugą dobę :) zoltaczka patologiczna nas ominęła :) mala przybiera na wadze :) zaraz po powrocie na domu nas odblokowalo :) w domu na spokojnie, wygodnie ja prxystawilam i zaczęła ssać, a mnie emocje opadły i zalało mnie tyle pokarmu że odciagamy cały czas i robimy zapasy na gorsze dni :)
Nie ma to jak w domu ;) stres robi swoje, najważniejsze że powoli wszystko Wam się układa:)
 
Dokładnie, potrzeba mleka wzrasta z wiekiem. Na początku też mojemu mało podawałam, a teraz to potrafi 250 na raz wypić.
Córka ma już 11 tygodni i już dłuższą chwilę karmimy się wyłącznie piersią :) bez żadnych doradców itp dałyśmy sobie radę :)
Młoda je tak dużo, że już podwoiła masę urodzeniowa :)
 
Cześć czy są tu mamy wczesniaków, tak na prawdę późnych wczesniaków (Maja 36+4), które miały problem z odruchem ssania? Udało się karmić wyłącznie piersią?
Maja jest maja bo 2450g, ja mam duże brodawki i już nas położne ostrzegały, że musimy uzbroić się w cierpliwość że względu na to że będzie miała problem ze złapaniem brodawki
Dzień dobry ☺️. Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 36 tygodniu ciąży, z problemami oddychania i niska waga ważył 240 i dostał 3 punkty apgart.
 
Dzień dobry ☺. Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 36 tygodniu ciąży, z problemami oddychania i niska waga ważył 240 i dostał 3 punkty apgart.
Cześć 😊 ten temat sprzed dwóch lat i właśnie kończymy po prawie dwóch latach swoją drogę mleczną 😊 udało się mimo początkowych trudności 😊
 
reklama
Cześć [emoji3526]. A czy jest tu jakiś rodzic wcześniaka który dostał w dniu urodzenia 3 punkty apgart??
Jestem mamą wcześniaka, który dostał 5 i 6 pkt. Ważne są nie tylko punkty w pierwszej minucie życia, ale tez w 3,5. Moja córeczka miała 5/6/6/6.
Dla porównania synek urodził się w 40tc i dostał 2pkt, bo jeszcze biło serduszko, zbyt wolno, ale biło.
 
Do góry