reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasypianie maluszka

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Poradzcie- moja miesięczna żaba zasypia jedynie przy smoczku butelki lub przy piersi. Nawet jak jest najedzona domaga się ich- weźmie dosłownie łyk lub dwa i odlatuje. Wypróbowalam kilka rodzajów smoczkow uspokajających ale żadnego nie akceptuje. Nie chcę jej przyzwyczaić że zasypia tylko przy butli, nie chce też wyciągać piersi tylko po to żeby ją za minutę chować. Macie jakieś sprawdzone smoczki, może coś na kształt piersi kobiecej, tak żeby ją trochę oszukać? ;-) ;) dodam że próbowałam już z aventem, tt, mam i lovi.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Poradzcie- moja miesięczna żaba zasypia jedynie przy smoczku butelki lub przy piersi. Nawet jak jest najedzona domaga się ich- weźmie dosłownie łyk lub dwa i odlatuje. Wypróbowalam kilka rodzajów smoczkow uspokajających ale żadnego nie akceptuje. Nie chcę jej przyzwyczaić że zasypia tylko przy butli, nie chce też wyciągać piersi tylko po to żeby ją za minutę chować. Macie jakieś sprawdzone smoczki, może coś na kształt piersi kobiecej, tak żeby ją trochę oszukać? ;-) ;) dodam że próbowałam już z aventem, tt, mam i lovi.
Moja córka zasypiała przy cycu i bardzo sobie to chwalę. Niektórzy straszyli, że się przyzwyczai. Wychodzę z założenia, że skoro zajmuję się dzieckiem, to mi ma być wygodnie, a usypianie z cycem trwało pięć minut...
Mała ma widać silny odruch ssania i moim zdaniem jak dobrze zasypia przy cycku to jej go daj. Żaden smoczek tak naprawdę nie zastąpi ciepłego, pachnącego mlekiem cycusia. Jeżeli już to ponoć Avent soothie jest dobry, ale dla mojej córki był jednak trochę za ciężki.
 
Chyba tak każde dziecko ma :) Mojego Synka wogóle nie dało się oszukać smoczkiem a z butli to wogóle nie lubi pić. Twoja córka zasypia przy cycku ,bo silny odruch ssania a po drugie to przy nim czuje się bezpiecznie :) Miesiąc to jeszcze maleństwo ,z czasem jej się to zmieni także nic innego nie pozostaje jak przeczekać i cieszyć się chwilą z Córeczka ;)
 
Trudno doradzić smoczek... Nie każdemu dziecku podejdzie dany model, nie ma takiego, który przypomina wystarczająco pierś. A są i dzieci bezsmoczkowe totalnie, żadną siłą wtedy nie przekonasz. Jeśli jesteś pewna swego to po prostu trzeba szukać.
Ale jedno jest pewne. Zasypianie przy piersi jest normalne. Tak to natura wymyśliła (i odruch ssania i składniki mleka działające wyciszająco i usypiająco). Bicie serca mamy, jej zapach. To tak dla pocieszenia, żebyś się nie martwiła, że coś jest nie tak.
 
Trudno doradzić smoczek... Nie każdemu dziecku podejdzie dany model, nie ma takiego, który przypomina wystarczająco pierś. A są i dzieci bezsmoczkowe totalnie, żadną siłą wtedy nie przekonasz. Jeśli jesteś pewna swego to po prostu trzeba szukać.
Ale jedno jest pewne. Zasypianie przy piersi jest normalne. Tak to natura wymyśliła (i odruch ssania i składniki mleka działające wyciszająco i usypiająco). Bicie serca mamy, jej zapach. To tak dla pocieszenia, żebyś się nie martwiła, że coś jest nie tak.

Hej, u nas jest dokładnie tak, jak napisałaś:-) Moja mała już 7 miesięcy zasypia i uspakaja się tylko przy cycusiu. Nie toleruje żadnych smoczków i butelek i o ile czasem jest to męczące to zaraz uświadamiam sobie, że za kilka miesięcy będę za tym strasznie tęsknić:-(
 
Trudno doradzić smoczek... Nie każdemu dziecku podejdzie dany model, nie ma takiego, który przypomina wystarczająco pierś. A są i dzieci bezsmoczkowe totalnie, żadną siłą wtedy nie przekonasz. Jeśli jesteś pewna swego to po prostu trzeba szukać.
Ale jedno jest pewne. Zasypianie przy piersi jest normalne. Tak to natura wymyśliła (i odruch ssania i składniki mleka działające wyciszająco i usypiająco). Bicie serca mamy, jej zapach. To tak dla pocieszenia, żebyś się nie martwiła, że coś jest nie tak.
Dokładnie. A za jakiś czas będziesz też tęsknić do tych chwil bliskości. One niestety nie wracają
 
reklama
Miesięczne dziecko to jeszcze maluszek. Widać, że potrzebuje Twojej bliskości. Nie wiem czy Ci to pomoże, mi przestało to tak bardzo przeszkadzac, że syn usypia tylko przy piersi, gdy przestałam szukać rozwiązania, tylko zaakceptowałam to jako cechę, a nie problem. Dziś ma 4.5 miesiąca i nadal usypia przy piersi.
 
Poradzcie- moja miesięczna żaba zasypia jedynie przy smoczku butelki lub przy piersi. Nawet jak jest najedzona domaga się ich- weźmie dosłownie łyk lub dwa i odlatuje. Wypróbowalam kilka rodzajów smoczkow uspokajających ale żadnego nie akceptuje. Nie chcę jej przyzwyczaić że zasypia tylko przy butli, nie chce też wyciągać piersi tylko po to żeby ją za minutę chować. Macie jakieś sprawdzone smoczki, może coś na kształt piersi kobiecej, tak żeby ją trochę oszukać? ;-) ;) dodam że próbowałam już z aventem, tt, mam i lovi.
Moja córka zasypiała przy cycu i bardzo sobie to chwalę. Niektórzy straszyli, że się przyzwyczai. Wychodzę z założenia, że skoro zajmuję się dzieckiem, to mi ma być wygodnie, a usypianie z cycem trwało pięć minut. Jak się przebudzila, dawałam cyca i dalej odlot. Nie wiem ile bym musiała się męczyć z usypianiem jej bez piersi. Z czasem przyzwyczaila się do smoczka. Aha i okazjonalnie zostawała pod opieką innych i zasypiała bez problemu w wózku czy na rękach. Głowa do góry. Dzidzia jest bardzo malutka. Nie żałuj jej cyca. Tobie też to wyjdzie na dobre, bo przynajmniej poleżysz , odpoczniesz. Nic nie trwa wiecznie i piersią też nie będziesz wiecznie karmić, więc ułatwiaj sobie życie i skoro cyc działa tak cudownie ,to nie szukaj innych rozwiązań :)
 
Rozwiązanie
Do góry