reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam mam wcześniaków - zwłaszcza dziewczynek .

Marcik1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2020
Postów
58
Cześć dziewczyny:) jestem mama Balbiny która niebawem skończy 9 miesięcy. Urodziła się 20.05.2021. Urodziłam ja przez Cc w 34 tygodniu. Mierzyła 42 cm , ważyła 2220 kg i dostała 9 punktów urodzeniowych ze względu na niska temp. ciała. Dziś nosi rozmiar 68 i wazy 6800. Martwię się, ze to mało jak na 9 miesięczne dziecko. Ma olbrzymi apetyt. Je dziennie 2 posiłki mleczne w sensie mleko około 350 ml i dodatkowo 3 posiłki stałe ( kaszka również na mleko modyfikowanym, obiad oraz kolejna kaszkę). Oczywiście do kaszek dodaje owocki, tarkuje, kupuje te saszetki z przeciekami ( je 2 dziennie tak je lubi). Póki co brak ząbków jeszcze, wiec ze strachu wszystko jej blenduje:). To moje pierwsze i jedyne dziecko po 4 wcześniejszych poronieniach, wiec jestem delikatnie mówiąc przewrażliwiona na jej punkcie. Napiszcie proszę kochane mamy jak u Was z wagą Waszych wcześniaków… to mnie martwi bardzo. Dziekuje z całego serca za pomoc.
 
reklama
Spokojnie, ruszy :) mój syn z 30 tc urodzony z wagą 1540 g i 44 cm. Nie pamiętam ile ważył na 9 miesięcy, ale nosił rozmiar 68. Na roczek ważył 8 kg i miał 70 cm. W wieku 2 lat - 10 kg i coś ok 80 cm wzrostu. A mając teraz 4,5 roku: 23 kg i 113 cm ;) ruszył po 2 urodzinach bardzo szybko, kocha jeść, je wszystko.
Jeśli je, wyniki ok i rośnie to bym się nie martwiła :)
 
Jeju to moje urodzone w terminie, z wagą ponad 3kg, i ważyło w tym okresie 7kg i nawet bym nie pomyślała, że cokolwiek z nią nie tak ;)
 
@olka11135 Inaczej się na wszystko patrzy jak się ma wcześniaka. Wszystko potrafi niepokoić.

U mnie synek - poród w 35tc - waga 2660g, również 9pkt (ze względu na kolor skóry). My zmagaliśmy się z refluksem i napięciem mięśniowym. Z tego co widzę, to Twoja córeczka bardzo słodko je. Może zamiast kaszki spróbuj zrobić jakiegoś ziemniaczka lub marchewkę. Lub chociaż jakąś zmiksowaną zupkę.
 
Cześć dziewczyny:) jestem mama Balbiny która niebawem skończy 9 miesięcy. Urodziła się 20.05.2021. Urodziłam ja przez Cc w 34 tygodniu. Mierzyła 42 cm , ważyła 2220 kg i dostała 9 punktów urodzeniowych ze względu na niska temp. ciała. Dziś nosi rozmiar 68 i wazy 6800. Martwię się, ze to mało jak na 9 miesięczne dziecko. Ma olbrzymi apetyt. Je dziennie 2 posiłki mleczne w sensie mleko około 350 ml i dodatkowo 3 posiłki stałe ( kaszka również na mleko modyfikowanym, obiad oraz kolejna kaszkę). Oczywiście do kaszek dodaje owocki, tarkuje, kupuje te saszetki z przeciekami ( je 2 dziennie tak je lubi). Póki co brak ząbków jeszcze, wiec ze strachu wszystko jej blenduje:). To moje pierwsze i jedyne dziecko po 4 wcześniejszych poronieniach, wiec jestem delikatnie mówiąc przewrażliwiona na jej punkcie. Napiszcie proszę kochane mamy jak u Was z wagą Waszych wcześniaków… to mnie martwi bardzo. Dziekuje z całego serca za pomoc.
Zamiast prownywac dziecko do innych, ściągnij sobie aplikację child growth tracker, wpisz pomiary wagi i wzrostu od urodzenia aż do teraz i sprawdzaj czy przyrosty są systematyczne. Jest specjalna siatka dla wcześniaków. Jeśli nie spada w kanałach, a z tego co kojarzę to idzie ładnie, nie ma powodów do niepokoju jeśli dziecko jest zdrowe, nie wykazuje niepokojących objawów.
Porównywanie wagi swojego dziecka do innych nie ma najmniejszego sensu. W tym wieku jedna dzidzia może ważyć 5kg, a inna 10 i obie mogą być zupełnie zdrowe i dobrze się rozwijać
 
@Marcik1987 ślicznie waży ci córeczka. Na 6 m-cy dziecko powinno podwoić wagę, na 9 potroić. A więc jest wszystko w porządku. Z rozmiarem to zobaczysz. Może być tak, że na wiosnę ci dziewczyna tak ruszy, że przeskoczy 2 rozmiary. Jeśli coś cię niepokoi zapytaj pediatry. Moja córka urodzona w 26tc ważyła ok 6 kg na rok, ponad 8kg na 2 lata, 10 kg na 3 lata. Ale są problemy z przewodem pokarmowym. Na wagę wpływa wiele czynników. Na przykład jeśli dziecko dużo raczkuje, czy zaczyna chodzić, to zużywa więcej kalorii i wtedy może mniej ważyć. Wpisałam wzrost 68 cm. To jedyne na co zwrocilabym uwagę, ale pod warunkiem, że ty i partner/mąż jesteście wysocy, bo jeśli nie, to nie ma się czym martwić. Wrzuć na luz. Rozumiem, że po przejściach można być przewrażliwionym, ale nie trzeba. Też mam za sobą poronienia zanim urodziłam córkę. Cieszcie się sobą dziewczyny
 
@Marcik1987 ślicznie waży ci córeczka. Na 6 m-cy dziecko powinno podwoić wagę, na 9 potroić. A więc jest wszystko w porządku. Z rozmiarem to zobaczysz. Może być tak, że na wiosnę ci dziewczyna tak ruszy, że przeskoczy 2 rozmiary. Jeśli coś cię niepokoi zapytaj pediatry. Moja córka urodzona w 26tc ważyła ok 6 kg na rok, ponad 8kg na 2 lata, 10 kg na 3 lata. Ale są problemy z przewodem pokarmowym. Na wagę wpływa wiele czynników. Na przykład jeśli dziecko dużo raczkuje, czy zaczyna chodzić, to zużywa więcej kalorii i wtedy może mniej ważyć. Wpisałam wzrost 68 cm. To jedyne na co zwrocilabym uwagę, ale pod warunkiem, że ty i partner/mąż jesteście wysocy, bo jeśli nie, to nie ma się czym martwić. Wrzuć na luz. Rozumiem, że po przejściach można być przewrażliwionym, ale nie trzeba. Też mam za sobą poronienia zanim urodziłam córkę. Cieszcie się sobą dziewczyny
 
Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuje… bardzo Dziekuje za tak obszerna i ciekawa odpowiedz. A mam pytanie - kiedy Pani dziecko miało pierwszy ząbek? Moja skończyła 10 mc i dalej nic. Pediatra mówi ze ok, ale on jest specyficzny… na wszystko daje jedna diagnozę…
 
Spokojnie, ruszy :) mój syn z 30 tc urodzony z wagą 1540 g i 44 cm. Nie pamiętam ile ważył na 9 miesięcy, ale nosił rozmiar 68. Na roczek ważył 8 kg i miał 70 cm. W wieku 2 lat - 10 kg i coś ok 80 cm wzrostu. A mając teraz 4,5 roku: 23 kg i 113 cm ;) ruszył po 2 urodzinach bardzo szybko, kocha jeść, je wszystko.
Jeśli je, wyniki ok i rośnie to bym się nie martwiła :)
Przepraszam, ze dopiero dziś odpisuje… wiele się ostatnio działo:( bardzo Pani Dziekuje za odpowiedź,to coś pięknego czytać takie odpowiedzi innych mam. Może nie zawsze są one pochlebne, czasami nawet stawiają do pionu haha ale bardzo Dziekuje!!!
 
reklama
Z zabkami to tez różnie bywa. Jednemu wychodzą szybciej a drugiemu wczesniej. Mojej przyjaciółce corka zaczela ząbkować jak miała roczek. Też wvzesniaczkiem była ;)

Teraz moja kuzynka ma wczesniaczkę która urodziła się w 28 tc. ważyła zaledwie 750g. Dzisiaj ma 1,5roku i tylko 6 ząbków na koncie - nie chodzi, ani nie raczkuje. Dopiero ogarnęła siedzenie. Także Twoje dziecko jak na wczesniaczka ładnie przybiera na wadze ;)
 
Do góry