reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

19 dni miesiączki

Meliska123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
46
Hejka,mam pewien problem 🫣
13listopada urodziłam(przez CC), pierwszą miesiączkę miałam 29 grudnia trwała 8dni.
Druga miesiączka przyszła 2lutego i trwa do dziś.
Wraz z pierwszym dniem miesiączki zaczęłam brać tabletki anty RIGEVIDON.

Dzwoniłam do swojego ginekologa czy taka długa miesiączka jest normalna,to uspokoił mnie że tak ,że przy pierwszym opakowaniu tabletek może tak się zdarzyć że do końca opakowania będę krwawić .
Ale mnie to mimo wszystko jednak niepokoi,dzisiaj 19 dzień okresu,brzuch mnie za przeproszeniem napieprza,leci ze mnie jak z kranu i na dodatek przed chwilą jak byłam w toalecie wyleciało ze mnie coś?
Tak jakby skrzep, glut ,całkiem spory..

Proszę wypowiedzcie się jak to było u was..
 
reklama
A moze nie sluza ci te tabletki? Plamic mozna, owszem i przez kilka pierwszych opakowan. Ale zeby lecialo jak z kranu to jednak niepokojace.
 
Ja dostałam okres po 3 miesiącach od CC. 21 stycznia zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne vixpo. Zaczęłam plamić pod koniec opakowania, jakieś 4 ostatnie tabletki Potem dostałam okres z odstawieniem owszem więcej jak zawsze. Ale wczoraj z przyjęciem tabletki z drugiego opakowania,zakończył się okres. Więc nie wiem wydaje mi się że powinnaś się zgłosić do lekarza 🙂
 
Ja z tym tabletkami mam jakieś złe wspomnienia. Na pewno je brałam i chyba dość szybko zmieniłam na inne. Ale nie mogę sobie przypomnieć o co chodziło... Może właśnie o te plamienia - bo przy większości tabletek je miałam.
Czy miałaś USG po połogu?
 
Ja z tym tabletkami mam jakieś złe wspomnienia. Na pewno je brałam i chyba dość szybko zmieniłam na inne. Ale nie mogę sobie przypomnieć o co chodziło... Może właśnie o te plamienia - bo przy większości tabletek je miałam.
Czy miałaś USG po połogu?
Tak,miałam robione USG dopochwowe.
To jest mój pierwszy raz z tabletkami,niewiem czego się mogę spodziewać 🫣
 
Ogólnie po porodzie nasz organizm to bomba hormonalna.
Więc może być i tak, że dłużej będziesz przyzwyczajać organizm do tabletek.
Mi się zdarzało po rozpoczęciu brania tabletek mieć plamienia przez 3 miesiące w zasadzie bez przerwy.
Ale na pewno też nie było tak, że przez ten czas się ze mnie lało. To były plamienia.

Rozumiem, że nie karmisz piersią skoro lekarz nie przypisał Ci tabletek jednoskładnikowych?
 
Ogólnie po porodzie nasz organizm to bomba hormonalna.
Więc może być i tak, że dłużej będziesz przyzwyczajać organizm do tabletek.
Mi się zdarzało po rozpoczęciu brania tabletek mieć plamienia przez 3 miesiące w zasadzie bez przerwy.
Ale na pewno też nie było tak, że przez ten czas się ze mnie lało. To były plamienia.

Rozumiem, że nie karmisz piersią skoro lekarz nie przypisał Ci tabletek jednoskładnikowych?
Nie karmię.
No właśnie mnie niepokoi że to nie są plamienia tylko normalnie dużo krwi...
Zostały mi dwie tabletki w opakowaniu,później 7dni przerwy
 
reklama
Ja bym poszła do labu w takim wypadku - zrobiła morfologię z żelazem i potem z wynikami do ginekologa.

Moim zdaniem - tak może być, ale na pewno trzeba skonsultować z ginekologiem. Zresztą moim zdaniem każde dziwne plamienia/krwawienia wymagają kontroli u ginekologa.
 
reklama
Do góry