reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• 3.08 o godzinie 14:00 rozmawiam z prof. Jackowską o szczepieniach. Zebraliśmy wasze pytania i działamy. Czy rozwiejemy czyjeś wątpliwości? Zobaczymy. Możecie wpaść na YT Dostęp do YT

Możecie dołączyć na FBMożecie wpaść na YT Dostęp do FB

reklama

21/22 lata i dwójka dzieci?

Ewelina.Be

Fanka BB :)
Napisanie "nie powinnaś mieć dzieci bo jesteś niedojrzała" a napisanie, że "może powinna zastanowić sie czy jest na tyle dojrzałą osobą aby byc matka po raz drugi." to co innego, serio daj sobie spokój już kochana, bo ja nie zmienie swojego stanowiska w tej sprawie. Mogłabym Ci napisać teraz, że nieeleganckie jest to, że piszesz mi, że się tu dowartościowuje i, że też to jest hipokryzja - bo jest. Tzn możemy sobie tak pisać, ale nie chce mi się tracić czasu na takie pstryczki w nos, bo tak jak mówiłam zdania nie zmienię :)
To powiedz mi jeszcze tylko co wg Ciebie znaczy, że nie jest na tyle dojrzała żeby mieć kolejne dziecko? Wg mnie właśnie jest to sugestią, że nie powinna mieć dzieci. I znowu odwracasz kota ogonem zganiając na mnie winę, że Cię atakuję

reklama

Natuś_ka

Fanka BB :)
Jak dla mnie wcale nie jakieś dziwne pytanie a właściwie poprostu rozterki w środku, ileż to kobiet po 40 pragnie mieć kolejne dziecko a tak samo jedną z obaw może być " co powiedzą ludzie", a to wcale nie świadczy o niedojrzałości takiej kobiety do ponownego zostania mamą, poprostu są ludzie którzy opinie i wytykanie innych biorą sobie mocno do siebie i nieraz ciężko zapanować nad emocjami kiedy ktoś wchodzi w życie innej osoby z butami i ciągle ocenia. Autorka raczej nie oczekuje odpowiedzi typu możesz/nie możesz zajsc w tym wieku w kolejną ciążę, raczej histori osób które były w takim położeniu i jak sobie poradziły z wytykanien wśród otoczenia jeśli takowe wystąpiło.
Ja urodziłam pierwsze dziecko w wieku 20 lat, drugie mając 25. Długo było nam dobrze i wygodnie z jednym bobasem, mogłam być z dzieckiem w domu bez konieczności żłobka, na spokojnie przejść adaptacje do przedszkola a później dopiero wrócić do pracy. Sytuacja na to pozwalała więc nie było źle. Decyzja o drugim dziecku musiała poprostu dojrzeć. Co do otoczenia nigdy nie było mi wytykane wczesne macierzyństwo, prócz jednej sytuacji w Polsce kiedy to starsze kobiety widząc mnie z mężem na spacerze z rocznym dzieckiem wszem i wobec stwierdziły głośno że teraz to dzieci mają dzieci. Ale nie wzięłam sobie tego do serca tylko się zaśmiałam, bo co komu do tego czy ktoś wygląda na swój wiek i ma dzieci, kiedy wogole je ma itd najważniejsze to moc zapewnić im byt i miłość a resztą się nie ma co przejmować.

Do góry