reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 miesiąc a prawie niewidoczny brzuszek;)

Sorry, ale ubawiłam się tym zdaniem :D Te nasze wszystko wiedzące rodzinki ;)
A szczególnie teściowe 😝 długo mi nie wierzyła, że mam mdłości i że nie leżę, bo mi się tak podoba tylko nie mam sił od ciągłych wymiotów. Kiedyś miałam bardzo zły dzień, cień człowieka, a ta mnie ze stoickim spokojem pyta, kiedy wracam do pracy...
Niedawno, w 25 tc byłam w szpitalu, po powrocie pytała, czy badali mnie czemu mam taki mały brzuch 🙄 A ja jestem wysoka i szczupła i synek pewnie mieści się bardziej wewnątrz mnie, niż wypycha do przodu. Nie jest malutki, nawet większy niż wiek ciąży. Ale teściowa wie swoje, uwielbia uprawiać czarnowidztwo i snuje przypuszczenia, co może być nie tak 🥴
 
reklama
W 26 tygodniu brałam ślub cywilny w sukience xs i nie było nawet śladu brzucha. Brzuch zaczął się robić widoczny dopiero w 8 miesiącu ciąży, wcześniej nikt komu nie powiedziałam nie wiedział o ciąży. Urodziłam 2 dni po terminie chłopca o wadze 3 kg. Wód płodowych zawsze było w normie. Rozmiar brzucha nie jest wyznacznikiem zdrowej ciąży, jeśli pomiary na usg dziecka oraz ilości wód płodowych mówią że wszystko jest ok, to rozmiar brzucha nie ma nic do rzeczy
 
Mi brzuszek wyskoczył dopiero w 8msc.. Ale i tak był mały, lekarka zawsze mi się pytała gdzie mam brzuch, a w szpitalu po co przyjechałam bo to chyba niska ciąża 😅 Ale wszystko było ok, po prostu taka uroda :)
Jedyne co to wkurzaly mnie spojrzenia w labo..jak mówiłam że jestem w ciąży (dodatkowo zagrozonej) to oczekujące na badanie miały miny jakbym sobie zmyslala...jedna nawet mnie zrąbała że a co to.. mnie kolejka nie obowiązuje? 😅
 
Ja do samego porodu nie miałam praktycznie brzucha. Jak pojechałam na porodówkę, to lekarz myślał, że jaja sobie robię, że rodzę 🤣
A kurier widział mnie 2 dni przed porodem a potem 5dni po, to się zapytał skąd mam dziecko ;p

Tylko u mnie było to spowodowane wymiotami do samego końca i bardzo dużo schudłam niestety.
 
Ja pod koniec 6 miesiąca wyglądam, jakbym zaraz miała rodzić. Brzuch wielki, nawet w spodnie ciążowe mi się nie mieści (rozmiar większe wiszą mi na nogach). W poprzedniej ciąży też tak miałam, zazdroszczę wszystkim kobietom, które nie są tak okrągłe. Ważę teraz 65 kg, a przy 168 cm wzrostu obwód brzucha mam równe 100 cm. Na razie. Dziecko nie jest nadmiernie duże, wszystko w normie. Tylko ten brzuch taki gigantyczny.
 
Do góry