reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 m-cy w tej samej pozycji główkowej

Dołączył(a)
27 Październik 2020
Postów
4
Cześć, to już 8 miesiąc a dziecko na każdym USG główka w dół.

Miałam aż 7 USG bo oprócz tych "przepisowych" USG dzidzia była sprawdzana kiedy kilka razy trafiałam do szpitala (mam dużo problemów ze zdrowiem i w czasie ciąży się zaostrzyło). ZAWSZE pozycję dziecka opisywano jako położenie główkowe. Martwi mnie, że może to oznaczać, że dziecko nigdy się nie ruszało na tyle żeby zmienić pozycję? Może być to oznaką jakiejś choroby dziecka?

Jeśli chodzi o kopniaki czy uderzenia też nigdy nie były mocne, nigdy nic mnie nie zabolało, nie pociągnęło, nic. Czasem pojedyncze puknięcie, czasem serie puknięć. (bmi 22- więc to nie kwestia ilości tłuszczu)

Czy którakolwiek z was też tak miała w ciąży? Całe 9 miesięcy dziecko przeleżało w jednej pozycji??
 
reklama
@AnulkaN czy podczas któregokolwiek usg lekarz wykrył jakąś nieprawidłowość? Nie wszystkie dzieci kopią intensywnie, nie zawsze musi cię coś boleć. A położenie główkowe w 8 miesiącu to super sprawa i dobrze, żeby takie pozostało :)
 
U mnie tak bylo po prostu mały owinal sie pepowiną i dlatego nie miał się jak ruszyć ani kopać zbyt mocno. Podczas porodu wszystko super, 10 pkt dostal. Jedynie teraz mamy problem z asymetrią i przychodzi do nas fizjotetapeutka na ćwiczenia. Ale nie wiem czy to miało związek. Na usg 2d tej pepowiny nie było widać
 
Z takiego ułożenia dziecka na tym etapie powinnaś się cieszyć.
Mogło być tak, że dziecko zmieniało pozycję, ale akurat z USG trafialiście w takie dni, kiedy było główką w dół ;)
Z kopniakami niestety nie pomogę, bo mnie oboje masakrowali tak, że łzy w oczach miałam...
 
Rozumiem, że się martwisz, ale ciąża trwa ok 280 dni. Z tych wszystkich dni, 7 razy miałaś robione USG, które trwa kilka minut. Czyli tak naprawdę, przez zdecydowaną większość czasu nie masz pojęcia, w jakim ułożeniu jest aktualnie dziecko. Mogło się i 100 razy przekręcić w macicy, ale po prostu tego nie zauważyłaś.
Najważniejsze, że na każdym USG wszystko było w porządku, a dla świętego spokoju, poproś o USG 3D - wtedy widać pępowinę, która czasami może utrudniać ruchy dziecka. Choć w 8 miesiącu, to i tak trudne ze względu na bardzo już ograniczoną ilość miejsca.
 
reklama
Cześć, to już 8 miesiąc a dziecko na każdym USG główka w dół.

Miałam aż 7 USG bo oprócz tych "przepisowych" USG dzidzia była sprawdzana kiedy kilka razy trafiałam do szpitala (mam dużo problemów ze zdrowiem i w czasie ciąży się zaostrzyło). ZAWSZE pozycję dziecka opisywano jako położenie główkowe. Martwi mnie, że może to oznaczać, że dziecko nigdy się nie ruszało na tyle żeby zmienić pozycję? Może być to oznaką jakiejś choroby dziecka?

Jeśli chodzi o kopniaki czy uderzenia też nigdy nie były mocne, nigdy nic mnie nie zabolało, nie pociągnęło, nic. Czasem pojedyncze puknięcie, czasem serie puknięć. (bmi 22- więc to nie kwestia ilości tłuszczu)

Czy którakolwiek z was też tak miała w ciąży? Całe 9 miesięcy dziecko przeleżało w jednej pozycji??
Jeśli chodzi o kopniaki to mnie w żadnej z dwóch ciąż ani razu nie zabolały. Raz miałam łożysko na przedniej ścianie (co podobno tłumi kopniaki) a raz na tylnej. To indywidualna sprawa :)
 
Do góry