reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Adhd

irfinka

psotnisia
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2007
Postów
258
Miasto
Nowy Targ
hej dziewczyny mam pytanie jak rozpoznac czy dziecko ma adhd moj maly okropnie trzepocze raczkami jak cos chce kiedy mozna zrobic testy albo cos takiego i jak to wyglada???
 
reklama
skonsultuj sie z pediatra.jesli stwierdzi ze cos jest nie tak za pewne trafisz do neurologa.
choc ja w cos takiego jak adhd nie wierze...poza tym podajesz bardzo malo informacji.dziecko jak cos chce potrafi odpowiednio rodzica zmotywowac :sorry2:
kwestia poczytania odpowiednich artykulow, ksiazek na temat wychowania dziecka.moze wiecej konsekwencji w dzialaniu:confused:
 
ADHD jest zdiagnozowana choroba.W dyslekcje tez nie wierzysz?Poczytaj sobie na ten temat to uwierzysz.
Samo trzepotanie raczkami przy zdenerwowaniu to nie choroba.Dziecko nie umie sobie jeszcze poradzic z emocjami i dlatego wyraza je ciałem,tupie,siada,bije i min macha raczkami.Ale skonsultowac sie z pediatra nie zaszkodzi:tak:
 
Jetem mama siedmioletniego Michała który ma od półtora roku rozpoznane ADHD a od pół roku jest leczony lekiem Concerta. ADHD może stwierdzić neurolog a potem każe się udać do psychiatry dziecięcego. Tak było w naszym przypadku
 
nie da najprawdopodobniej nic w kontekście ADHD. można je zdiagnozować u dziecka powyżej 3 roku życia, nie jestem pewna, czy nawet nie później. wcześniej nie ma mowy żeby ktoś powiedział, że dziecko ma ADHD.
 
Moja córeczka nie ma jeszcze 3 latek ale jest w grupie ryzyka z zagrożeniem zespołu ADHD ze względu na swoje skrajne wcześniactwo.Na temat tego zespołu naczytałam się wiele i to co moge o nim wam powiedzieć to to,że występują 3objawy równocześnie:
-nadpobudliwość ruchowa.
-nerwowość
- brak koncentracji
Jeżeli u jakiegoś dziecka występują te 3 cechy jednocześnie powinien zacząć konsultacje z neurologiem i psychologiem dziecięcym.
U takich małych dzieci nie można jeszcze stwierdzić występowania tego zespołu.Można jedynie dobrze obserwować dziecko.
Ja swoją córcie obserwuje bardzo uważnie i powiem wam ma 2 czynniki bo potrafi się skupić na czymś co ją zinteresuje.Konsultowałam to z lekarzem ale nadal zalecił obserwacje
 
Twoja coreczka jest jeszcze bardzo mala, nie potrafi nawet dobrze panowac nad swoimi raczkami, nie ma jeszcze wyrobionej koordynacji ruchowej. Kazde niemowle tak robi. Pozniej zacznie prawdopodobnie kiwac glowa na boki (albo uderzac o cos glowka, albo cos innego, kazde ma swoje wlasne schizy), ale to nie znaczy, ze jest z nia cos nie tak. Radzilabym wiecej poczytac o tym, jak dziecko sie rozwija. Podejrzewanie od razu Bog wie jakich schorzen i chec wysylania dziecka na (meczace i stresujace dla niego) badania, to nie koniecznie najlepsze podejscie, choc rozumiem, ze sie martwisz. Pozdrawiam.
 
Najmocniej przepraszam, masz synka, a nie coreczke. Moje oczy przeczytaly slowo "maly", a mozg zarejestrowal "mala", wybacz ;).
 
reklama
Do góry