reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aleksander czy Aleks ?

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2020
Postów
5
Witajcie obecne i przyszłe Mamy:)

niebawem urodzę synka, ale w dalszym ciągu zastanawiamy się nad wyborem imienia. Mysleliśmy o imieniu Aleksander, ale nie podoba mi się zdrobnienie Olek. Chciałabym aby używać zdrobnienia Aleks, ale wiem, że w szkole czy w pracy prawdopodobnie większość ludzi odruchowo będzie mówić Olek bo do formy Aleks możemy przyzwyczaić nasze otoczenie, ale reszta i tak będzie Olkować.

Może zatem po prostu Aleks jako pełna forma imienia?

Spotkałyście Aleksandrów-Aleksów, czy wszędzie funkcjonuje Aleksander-Olek ?
 
reklama
Witajcie obecne i przyszłe Mamy:)

niebawem urodzę synka, ale w dalszym ciągu zastanawiamy się nad wyborem imienia. Mysleliśmy o imieniu Aleksander, ale nie podoba mi się zdrobnienie Olek. Chciałabym aby używać zdrobnienia Aleks, ale wiem, że w szkole czy w pracy prawdopodobnie większość ludzi odruchowo będzie mówić Olek bo do formy Aleks możemy przyzwyczaić nasze otoczenie, ale reszta i tak będzie Olkować.

Może zatem po prostu Aleks jako pełna forma imienia?

Spotkałyście Aleksandrów-Aleksów, czy wszędzie funkcjonuje Aleksander-Olek ?
Zawsze bedą zdrabniać do Olka. Tak jak np.Joanna to Aśka.
Co najwyzej bedziesz "walczyc" by zwracano sie do synka pelnym imieniem. Bo w domciu to co innego :)
 
U męża w rodzinie jest Aleksander i wołają Alek, a od jego szwagra brat też Aleksander i już Olek wołają, zależy jak wy w domu wołać będziecie i jak nauczycie innych na początku a jak będzie większy sam powie że Aleks jest nie Olek.
 
agabaj92 tylko przyzwyczajanie wszystkich cale zycie moze byc dobijajace. Zastanawiam sie czy nadanie imienia po prostu Aleks nie zalatwi sprawy :)
 
Rób jak uważasz, skoro nie podoba Co się zdrobnienie od Aleksandra, to wybierz Aleks albo Aleksy i wtedy już wątpliwości nie będzie.
 
Jestem mamą Aleksandra. U nas akurat tak jakoś wychodzi, ze obcy ludzie (np p. fotograf, rehabilitantka, logopeda itp), którzy mają kontakt z Olkiem często przy pierwszym spotkaniu pytają czy mówimy Alek czy Olek ;) ale nigdy nikt nie zapytał czy mówimy Aleks :) uważam, że jak nie chce Ci się tłumaczyć to lepiej od razu dać Aleks i z głowy. A dzieciaki w klasie pewnie będą i tak wołać tak jak będzie im się podobać i na to już nie ma rady ;)
 
U syna w klasie był Aleksander,od małego mówili na niego Alek,nigdy Olek.Jak poszedł do szkoły dzieciaki słyszały jak rodzice mówią Alek,i tak też mówili do kolegi.
Raz na zakończeniu roku szkolnego w I klasie pani czytała po dyplomy Olek,raz za razem,a dzieciaki za każdym razem poprawiały ją proszę Pani nie Olek tylko Alek :)
ubaw był po pachy.Ale Alek ma już 18 lat i cały czas jest Alkiem nie Olkiem.
To wszystko zależy od tego jak przekażecie innym jak mają zwracać się do waszego synka.
Pozdrawiam Asia mama Maćka I Emila :)
 
reklama
A dlaczego walczenie całe życie? Wy mówcie po swojemu, a jak go będą koledzy nazywać czy jak on będzie chciał by do niego mówiono, jak będzie się przedstawiał to już osobne sprawy.
Tak z resztą z każdym imieniem może być.
 
Do góry