reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja.

agusiaaa2

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Grudzień 2019
Postów
16
W ostatnim czasie zawiodły mnie prezerwatywy i udałam się do ginekologa, po tabletki zostały przepisane mi Orlifique
Jestem aktualnie połowie cyklu dokładnie dziś miałam owulacje tj 14 dzień.
Lekarz powiedział że mogę przyjąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu, że tak się zaleca,ale że mogę też przyjąć dziś ale będę musiała się dodatkowo zabezpieczyć. przez 7 dni.
Stąd moje pytanie jeżeli chciałabym być bezpieczna w dniu 10.02 to lepiej zażywać teraz czy od 1 dnia cyklu
 
reklama
Rozwiązanie
Bierzesz pierwszą tabletkę 3.02 i od tego momentu możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia.
Nie świruj z testami owulacyjnymi, bierz tabletki regularnie o stałej porze, stosuj się do zaleceń z ulotki i baw się dobrze ;)
Lekarz ci powiedział... Chcesz byc w pelni chroniona to wez tabletke w poerwszy dzien @.
Jesli w inny to dodatkowe zabezpieczenie... Juz dostałaś odpowiedź od lekarza.. to po co pytasz
 
Zanim hormon zacznie dzialac potrzeba czasu, dlatego 7 dni. Zalecane jest od 1 dnia cyklu dlatego, ze zatrzyma owulacje. Ja bym brala od dzisiaj i sie dodatkowo zabezpieczala wlasnie 7 dni. Pozniej juz bedziesz zabezpiecznona.
 
Jak zaczniesz dziś to na wybraną datę przypadnie Ci prawdopodobnie krwawienie z odstawienia. Jeśli zaczniesz w pierwszy dzień cyklu i będziesz miała szczęście, nie będziesz plamić itd przez hormony to na wybrany dzień będziesz już po okresie i zabezpieczona:) Twój wybor
 
No tak, krwawienie z odstawienia akurat wtedy wypadnie. wiec pewnie lepiej brac tak jak zalecane pierwszego dnia cyklu, bedziesz po okresie, ja bym sie jednak bala przy pierwszym opakowaniu, zaczynajac brac początkiem miesiaca, juz 10 bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale ja jestem panikarz :p
 
No tak, krwawienie z odstawienia akurat wtedy wypadnie. wiec pewnie lepiej brac tak jak zalecane pierwszego dnia cyklu, bedziesz po okresie, ja bym sie jednak bala przy pierwszym opakowaniu, zaczynajac brac początkiem miesiaca, juz 10 bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale ja jestem panikarz :p

W ulotce większości tabletek jest informacja, że działają od 1 dnia przyjmowania, nawet w trakcie 7-dniowej przerwy, pod warunkiem przestrzegania zasad.

Autorko, zacznij brać tabletki od pierwszego dnia @.
 
Naprawdę przepraszam,że tak dopytuje,ale moja wiedza jest nie duża,a na 101% nie mogę pozwolić sobie na dziecko, a dopiero jak wykupiłam lek doszło do mnie dlaczego nie zapytałam lekarza.
Czyli, jeżeli pierwszy dzień cyklu wypada na 3.02 - jem pierwszą tabletkę.
Mój chłopak przyjeżdza 9 dnia cyklu i będzie do 13 dnia cyklu, więc wychodzi na to że jak przyjedzie będę po 10 tabletce. Więc przez cały ten okres zachodzący na dni płodne będę na tyle bezpieczna,że on mógłby we mnie np.dojść i ciąży by nie było?
Czy jak to rozegrać waszym zdaniem,żeby ryzyko zmniejszyć do minimum, zastanawiałam się nad wykonywaniem testów owulacyjnych przez ten okres,ale czy jest sens? Prezerwatywa lekko odpada bo mam zazywczaj sucho i później odczuwam pieczenie.
 
reklama
reklama
Bierzesz pierwszą tabletkę 3.02 i od tego momentu możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia.
Nie świruj z testami owulacyjnymi, bierz tabletki regularnie o stałej porze, stosuj się do zaleceń z ulotki i baw się dobrze ;)
 
Rozwiązanie
Do góry