reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Trzy istotne sprawy i znajdź 10 minut, żeby chociaż zajrzeć i przeczytać.

Jesteś mamą? Wiesz jak twoja obecność jest potrzebna, dlatego łatwiej ci będzie zrozumieć Sylwię, której chce odzyskć widzenie i pomóc swojej rodzinie. Do zebrania jest niecałe 6 tys.zł. Wysłane przez ciebie 20 zł. już zmniejszy te kwotę. Sylwia długo wahała się, czy ma prawo prosić o pomoc. Moim zdaniem ma, bo później będzie mogła pomóc innym. Dasz jej szansę? Przynajmniej przeczytaj. - kliknij

Czy wiesz czym jest ubóstwo menstruacyjne? Ta ankieta związana jest z projektem dotyczącym menstruacji. W projekcie także chodzi o dotarcie w późniejszym etapie do kobiet, które potrzebują pomocy, bo nie stać ich na środki higieny, co jak rozumiesz wpływa na ich poczucie własnej wartości, lęk, wstyd i przekłada się na komfort życia. Liczę, że znajdziesz w sobie trochę mocy sprawczej i zadziałasz. Ankieta jest anonimowa i w 5 minut ją wypełnisz, a nawet w 3. Wypełnij, nawet jeśli nie dotyczy cię tematyka bezpośrednio

Kiedy zapytali mnie, czy mamy rozmawiają o klimatyzatorach powiedziałam, że nie sądzę ;) I okazało się to nieprawdą. Potem okazało się, jak sama niewiele wiem na jej temat. Np., że wcale nie żre prądu jak oszalała i potrafi działać jak oczyszczać powietrze ;) Dlatego proszę wypełnij ankietę. Bez względu czy masz klimatyzację, planujesz, czy po prostu możesz sie podzielić tym, co dla ciebie istotne. nonimowa w 100% Kliek, klik - kliknij

reklama

Antykoncepcja.

agusiaaa2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
W ostatnim czasie zawiodły mnie prezerwatywy i udałam się do ginekologa, po tabletki zostały przepisane mi Orlifique
Jestem aktualnie połowie cyklu dokładnie dziś miałam owulacje tj 14 dzień.
Lekarz powiedział że mogę przyjąć pierwszą tabletkę 1 dnia cyklu, że tak się zaleca,ale że mogę też przyjąć dziś ale będę musiała się dodatkowo zabezpieczyć. przez 7 dni.
Stąd moje pytanie jeżeli chciałabym być bezpieczna w dniu 10.02 to lepiej zażywać teraz czy od 1 dnia cyklu

reklama

boska.ka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Lekarz ci powiedział... Chcesz byc w pelni chroniona to wez tabletke w poerwszy dzien @.
Jesli w inny to dodatkowe zabezpieczenie... Juz dostałaś odpowiedź od lekarza.. to po co pytasz

liczba

Rozwiązania
1
Zanim hormon zacznie dzialac potrzeba czasu, dlatego 7 dni. Zalecane jest od 1 dnia cyklu dlatego, ze zatrzyma owulacje. Ja bym brala od dzisiaj i sie dodatkowo zabezpieczala wlasnie 7 dni. Pozniej juz bedziesz zabezpiecznona.

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Jak zaczniesz dziś to na wybraną datę przypadnie Ci prawdopodobnie krwawienie z odstawienia. Jeśli zaczniesz w pierwszy dzień cyklu i będziesz miała szczęście, nie będziesz plamić itd przez hormony to na wybrany dzień będziesz już po okresie i zabezpieczona:) Twój wybor

liczba

Rozwiązania
1
No tak, krwawienie z odstawienia akurat wtedy wypadnie. wiec pewnie lepiej brac tak jak zalecane pierwszego dnia cyklu, bedziesz po okresie, ja bym sie jednak bala przy pierwszym opakowaniu, zaczynajac brac początkiem miesiaca, juz 10 bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale ja jestem panikarz :p

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
No tak, krwawienie z odstawienia akurat wtedy wypadnie. wiec pewnie lepiej brac tak jak zalecane pierwszego dnia cyklu, bedziesz po okresie, ja bym sie jednak bala przy pierwszym opakowaniu, zaczynajac brac początkiem miesiaca, juz 10 bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale ja jestem panikarz :p
W ulotce większości tabletek jest informacja, że działają od 1 dnia przyjmowania, nawet w trakcie 7-dniowej przerwy, pod warunkiem przestrzegania zasad.

Autorko, zacznij brać tabletki od pierwszego dnia @.

agusiaaa2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Naprawdę przepraszam,że tak dopytuje,ale moja wiedza jest nie duża,a na 101% nie mogę pozwolić sobie na dziecko, a dopiero jak wykupiłam lek doszło do mnie dlaczego nie zapytałam lekarza.
Czyli, jeżeli pierwszy dzień cyklu wypada na 3.02 - jem pierwszą tabletkę.
Mój chłopak przyjeżdza 9 dnia cyklu i będzie do 13 dnia cyklu, więc wychodzi na to że jak przyjedzie będę po 10 tabletce. Więc przez cały ten okres zachodzący na dni płodne będę na tyle bezpieczna,że on mógłby we mnie np.dojść i ciąży by nie było?
Czy jak to rozegrać waszym zdaniem,żeby ryzyko zmniejszyć do minimum, zastanawiałam się nad wykonywaniem testów owulacyjnych przez ten okres,ale czy jest sens? Prezerwatywa lekko odpada bo mam zazywczaj sucho i później odczuwam pieczenie.

reklama

boska.ka

Rozwiązania
0
Jak się bierze tabsy zgodnie z ulotką nie ma się owulacji... Jest baaardzo duzo artykułów na ten temat w necie i nawet filmiki na YT - polecam

reklama

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Bierzesz pierwszą tabletkę 3.02 i od tego momentu możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia.
Nie świruj z testami owulacyjnymi, bierz tabletki regularnie o stałej porze, stosuj się do zaleceń z ulotki i baw się dobrze ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
sundee23 Potrzebuję porady 15
K Potrzebuję porady 3
J Potrzebuję porady 6
A Staramy się 15
monisia.p Rozmowy o seksie 7
Do góry