reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Baby shower - czy to dobry pomysł?

mamaEmika

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2018
Postów
84
Drogie mamy, planuję urządzić mojej siostrze takie małe baby shower (za miesiąc rodzi) i w związku z tym, co o tym sądzicie? Nadal się coś takiego urządza? Moja siostra uwielbia różnego rodzaju spotkania, ale ze względu na zbliżający się termin, to prawie cały czas siedzi w domu, więc może ucieszyłaby się z takiego przyjęcia niespodzianki...
 
reklama
Rozwiązanie
A ja miałam wielkie plany i musiałam przesunąć przyjęcie aż do porodu siostry:/najpierw moja choroba, później jej i tak miesiąc prawie zleciał:/ ale planuję taką poporodową imprezę dla mojej siostrzyczki i jej maleństwa:)rozmawiałam z rodziną i wspólnymi znajomymi i są jak najbardziej za tym pomysłem, ale też padło pytanie, co kupić w prezencie dla siostry.... może macie jakieś pomysły, co można dać świeżo upieczonej mamie?
Podepnę się pod temat, bo też mnie czeka organizacja babyshower dla bratowej 😊
Byłam już na 3 takich imprezach a dwie z nich współorganizowałam. Tym razem biorę wszystko na swoje barki. Mam jeszcze 2 msc ale myślę już o wszystkim nawet o menu 😅 na pewno będzie dużo gadżetów z motywem dziecka. Balony, kubki, talerzyki, serwetki itd. Będzie napis babyshower. Będzie tort. Każda z osób przyniesie prezent i przyszła mama będzie je rozpakowywać w trakcie imprezy.
Tylko mam dylemat co zabaw w trakcie? Czy na waszych imprezach były jakieś tematyczne zabawy? Czy to już przegięcie? Można by było zrobić "kim jestem" z karteczką na czole i wypisywać tylko postacie z bajki. Macie jakieś pomysły? Czy odpuścić?
 
reklama
Podepnę się pod temat, bo też mnie czeka organizacja babyshower dla bratowej 😊
Byłam już na 3 takich imprezach a dwie z nich współorganizowałam. Tym razem biorę wszystko na swoje barki. Mam jeszcze 2 msc ale myślę już o wszystkim nawet o menu 😅 na pewno będzie dużo gadżetów z motywem dziecka. Balony, kubki, talerzyki, serwetki itd. Będzie napis babyshower. Będzie tort. Każda z osób przyniesie prezent i przyszła mama będzie je rozpakowywać w trakcie imprezy.
Tylko mam dylemat co zabaw w trakcie? Czy na waszych imprezach były jakieś tematyczne zabawy? Czy to już przegięcie? Można by było zrobić "kim jestem" z karteczką na czole i wypisywać tylko postacie z bajki. Macie jakieś pomysły? Czy odpuścić?
My na baby shower dostaliśmy bodziaki białe i je ozdaboalysmy dla malucha.
 
To chyba kwestia tego czy przyszła mama tego chce.
Ja byłam na jednej takiej imprezie ( u znajomej więc nie organizowałam tego bezpośrednio), była to oczywiście niespodzianka, wszystko zorganizowane tak , że przyszła mama nic nie musiała robić bo i nawet o takim planie nie wiedziała. Wyszła porażka. Niespodzianka była, fajne lekkie i zdrowe jedzenie pod gust mamusi, prezenty ( bardzo praktyczne ) ... Co z tego skoro przyszłej mamie się to nie podobało bo nie przepada za takimi wymyślanymi imprezami rodem z kopiuj-wklej zza granicy ?
I ja np osobiście też nie chciałabym mieć takiej imprezki.
Dlatego nauczona doświadczeniem radzę wpierw dowiedzieć się po cichutku czy mamusia ma ochotę na bycie w centrum zainteresowania .
 
To chyba kwestia tego czy przyszła mama tego chce.
Ja byłam na jednej takiej imprezie ( u znajomej więc nie organizowałam tego bezpośrednio), była to oczywiście niespodzianka, wszystko zorganizowane tak , że przyszła mama nic nie musiała robić bo i nawet o takim planie nie wiedziała. Wyszła porażka. Niespodzianka była, fajne lekkie i zdrowe jedzenie pod gust mamusi, prezenty ( bardzo praktyczne ) ... Co z tego skoro przyszłej mamie się to nie podobało bo nie przepada za takimi wymyślanymi imprezami rodem z kopiuj-wklej zza granicy ?
I ja np osobiście też nie chciałabym mieć takiej imprezki.
Dlatego nauczona doświadczeniem radzę wpierw dowiedzieć się po cichutku czy mamusia ma ochotę na bycie w centrum zainteresowania .
Jej mąż mówi że na pewno się ucieszy 😊
Ja marzę o tym żeby mieć swoje babyshower. Będę załamana jak mi nikt nie zorganizuje🤣
 
Dla dziecka jak wyżej: kocyk bambusowy np Babyono. Dla mamy najlepiej jedzenie, żeby mogła coś zjeść, może zaproponuj jej, ze jak dziecko pójdzie na drzemkę to go popilnujesz a ona będzie mogła się zrelaksować (wykapać, wyspać, co tylko jej będzie potrzebne). Mi zaraz po urodzeniu dziecka bardzo brakowało regularnych posiłków, czasu na wypicie herbaty czy właśnie snu i z takich prezentów ucieszyłabym się najbardziej ;)
Mega bluzy można znaleźć również na stronie Admix;
admix.pl/bluza-z-kapturem-kigurumi-panda-l

Możę byc to fajna opcja jeśli lubi tego typu wygodne ciuszki .
 
Ostatnia edycja:
Mi osobiście baaaardzo podobają się takie imprezy i zawsze zastanawiałam się jak organizują to znajomi, to skąd wiedza o tym czy to chłopiec czy dziewczynka kupujac odpowiednie do przebijania balony 😂😅
Byłabym szczęśliwa gdyby ktoś z moich bliskich zorganizował taką imprezkę 🎁 a jak nie to sobie sama zorganizuje Haha 😂
 
reklama
Ja na pewno nie zdecydowałabym się na kolor różowy, cokolwiek to będzie. To już takie irytujące i stereotypowe: dziewczyna - różowy, chłopczyk - niebieski. Jest tyle innych, ślicznych kolorów, zielone, pomarańczowe... Może ubranko dla mamy i małej takie dopasowane? Jeśli znane już imię to kocyk z imieniem. Oraz książeczki z obrazkami, może nie przydadzą się od razu, ale warto czytać dziecku, więc poczekają i będzie okay :))

No i dobrze jest pamiętać też o przyszłej mamie, można pdoarować jej coś pamiątkowego, jak na przykład coś z ceramiki Bolesławiec: andyceramika.pl Warto jest w tym celu zajrzeć sobie na stronę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry