reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania HSG

Dołączył(a)
5 Maj 2023
Postów
9
Hej 😁
Mam takie pytanie, jestem umówiona na zabieg HSG 11 lipca na NFZ, gdy byłam się umówić na zabieg Pan Doktor poinformował mnie ze nie mogę się starać w tym samym cyklu co wykonywany zabieg ponieważ jajniki będą naświetlanie i mogę urodzić chore dziecko, bądź utracić ciąże i właśnie się zastanawiam czy nie darować sobie starań, nie wiem co o tym myśleć 🤔
 
reklama
Hej 😁
Mam takie pytanie, jestem umówiona na zabieg HSG 11 lipca na NFZ, gdy byłam się umówić na zabieg Pan Doktor poinformował mnie ze nie mogę się starać w tym samym cyklu co wykonywany zabieg ponieważ jajniki będą naświetlanie i mogę urodzić chore dziecko, bądź utracić ciąże i właśnie się zastanawiam czy nie darować sobie starań, nie wiem co o tym myśleć 🤔
Hej ja zaszłam w ciążę w tym samym cyklu co był robiony HSG obecnie 12 Tc :)
 
Hej ja zaszłam w ciążę w tym samym cyklu co był robiony HSG obecnie 12 Tc :)
A miałaś sonoHSG czy zwykle? Przy sono nie ma rentgena i można się starać w tym samym cyklu.

@Wiktoria94 jeśli masz zwykłe HSG z rentgenem - też słyszałam o możliwej szkodliwości promienieniowania i wstrzymania się 1 cykl. Posłuchałabym lekarza. Zwiększone szanse po drożności są przez 3 cykle, więc wg mnie lepiej wstrzymać się ten pierwszy i mieć spokojną głowę
 
Właśnie zdziwiły mnie słowa lekarza bo pierwszy raz coś takiego słyszałam, chciałam się go dopytać o więcej informacji ale od samego wejścia zachowywał się jakby miał do mnie jakiś problem i był przeokropne nie miły 😕
Ale dziękuje podniosłaś mnie na duchu
 
A miałaś sonoHSG czy zwykle? Przy sono nie ma rentgena i można się starać w tym samym cyklu.

@Wiktoria94 jeśli masz zwykłe HSG z rentgenem - też słyszałam o możliwej szkodliwości promienieniowania i wstrzymania się 1 cykl. Posłuchałabym lekarza. Zwiększone szanse po drożności są przez 3 cykle, więc wg mnie lepiej wstrzymać się ten pierwszy i mieć spokojną głowę
dziękuje bardzo, wole się zapytać niż ciagle myśleć
 
reklama
Do góry