reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne czy się martwić

Bardzo dziekuje za odpowiedź ja bałam się robić test pappa ponieważ chyba za dużo się naczytałam na temat jego wiarygodności a niechce też zabardzo się stresować...
 
reklama
Usg plus papa to badanie przesiewowe a nie diagnostyczne. Ma za zadanie znaleźć wszystkie „podejrzane” przypadki. Stąd jest tyle fałszywie pozytywnych przypadków. To nie jest wada badania tylko jego cel. Wykonanie papa ma jeszcze sens z innego względu - pokazuje jak działa lozysko. Słabe parametry papa wskazują na ciąże obarczoną ryzykiem np. nadciśnienia itp. Doświadczony lekarz poprawnie zinterpretuje wyniki. Lekarz z certyfikatem FMF.
 
Bardzo dziekuje za odpowiedź ja bałam się robić test pappa ponieważ chyba za dużo się naczytałam na temat jego wiarygodności a niechce też zabardzo się stresować...
To wbrew pozorom dość wiarygodne badanie, tylko musi być lekarz, który umie jest zinterpretować. Ono pokazuje dużo rzeczy i jest też dobrym wskaźnikiem dalszych działań np. dotyczących profilaktyki porodu przedwczesnego. Myślę, że każda kobieta w ciąży się martwi :)
 
Nie martw się tak bardzo, zmarnujesz sobie czas ciąży najlepiej dla swojego spokoju idź do najlepszego lekarza genetyka robiącego usg z Łodzi np. jest dr dudarewicz on ogląda bardzo dokładnie dziecko nie patrzy tylko na kość nosową i nt może spróbuj dla swojego spokoju.
 
U mnie wyszło nt 2,64, czyli ponad normą... Ty masz wynik w normie. Ja będę na pewno robić test nifty. Pozdrawiam
 
Do góry