reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Prenatalne

Marta0909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
52
Dzień dobry!
Dostałam wyniki badań które mnie zaniepokoiły
Na usg doktor powiedział, ze jest dobrze
Mam 24 lata dodam, ze w rodzinie nie występowały choroby genetyczne
Wynik b-hCG 26,00 IU/l odpowiada 0,677 MoM
PAPP-A 0,284 IU/l odpowiada 0,166 MoM
Trisomia 21 1:961 skorygowane 1:352
Trisomia 18 1:2219 skorygowane 1:212
Trisomia 13 1:6970 skorygowane 1:2149
W uwagach nie zostało uwzględnione czy to prawdopodobieństwo jest średnie czy wysokie tylko zostało napisane, ze mam się umówić na konsultacje z genetykiem ..
Nie mam pojęcia jak interpretować te wyniki oraz ta uwagę. Wizytę mam dopiero za tydzień ale bardzo się martwię. Czy któraś z Was miała podobnie i okazało się wszystko dobrze ?
Pozdrawiam !
 
reklama
Test podwójny z krwi Co bardzo pogorszył ryzyka. Na pewno wskazana wizyta u genetyka. Natomiast jeśli USG było dobre, to świetny znak! Złe wyniki krwi mogą wskazywać na inne rzeczy, nie tylko wady genetyczne (np problemy z łożyskiem).
Trzymam kciuki, że będzie dobrze. :)
 
Dziękuje za odpowiedz, dzisiejsza noc była dla mnie straszna przeszukałam cały internet i nie mogłam znaleść podobnych wartości i tak niskiej wartości PAPP-A. Twoja odpowiedz działa mi cień nadzieji, ze będzie dobrze.
 
Dziękuje za odpowiedz, dzisiejsza noc była dla mnie straszna przeszukałam cały internet i nie mogłam znaleść podobnych wartości i tak niskiej wartości PAPP-A. Twoja odpowiedz działa mi cień nadzieji, ze będzie dobrze.
Nie ma problemu. Pamiętaj, że to wciąż tylko statystyka. Czyli z takimi wynikami jak Twoje, dziecko z wada T18 urodziła tylko 1 kobieta, podczas gdy 212 urodziło dzieci bez tej wady. I analogicznie dwie pozostałe wady.
Możesz też się odezwać na wątku poświęconym wadom i ryzykom, tam jest dużo kobiet, które przez to przeszły.
Na pewno skorzystaj z porady genetyka. :) Być może zaleci amniopunkcję i będziesz musiała podjąć decyzję, czy chcesz robić.
Trzymam kciuki!
 
Ryzyka pokazują na ile kobiet jedna urodzi dziecko z wadami przy takich parametrach.
Oznacza to, że np. 351 kobiet nie urodzi dziecka z zespołem downa. No ale jedna urodzi. Nie wiadomo niestety czy ty będziesz tą 200którąś, czy może akurat tą jedną - na pewno wizyta z genetykiem jest wskazana. Ja pewnie zrobiłabym też test NIPTy - bo chciałabym wiedzieć jak najszybciej jaka jest sytuacja. Ale wiadomo, że decyzja należy do Ciebie
 
Dzień dobry!
Dostałam wyniki badań które mnie zaniepokoiły
Na usg doktor powiedział, ze jest dobrze
Mam 24 lata dodam, ze w rodzinie nie występowały choroby genetyczne
Wynik b-hCG 26,00 IU/l odpowiada 0,677 MoM
PAPP-A 0,284 IU/l odpowiada 0,166 MoM
Trisomia 21 1:961 skorygowane 1:352
Trisomia 18 1:2219 skorygowane 1:212
Trisomia 13 1:6970 skorygowane 1:2149
W uwagach nie zostało uwzględnione czy to prawdopodobieństwo jest średnie czy wysokie tylko zostało napisane, ze mam się umówić na konsultacje z genetykiem ..
Nie mam pojęcia jak interpretować te wyniki oraz ta uwagę. Wizytę mam dopiero za tydzień ale bardzo się martwię. Czy któraś z Was miała podobnie i okazało się wszystko dobrze ?
Pozdrawiam !
według statystyk twoje badania przedstawiają się tak:
Trisomia 21 1:961 skorygowane 1:352 - ryzyko pośrednie
Trisomia 18 1:2219 skorygowane 1:212 - ryzyko wysokie
Trisomia 13 1:6970 skorygowane 1:2149 - ryzyko niskie

1. Ryzyko poniżej 1:1000 – oznacza niskie ryzyko wystąpienia trisomii 21, 18 i 13 u płodu i nie wymaga dalszej diagnostyki w I trymestrze ciąży. Kolejne badanie USG powinno odbyć się między 18 a 22 tygodniem ciąży (tzw. USG połówkowe).


2. Ryzyko między 1:300 a 1:1000 – oznacza pośrednie ryzyko wystąpienia trisomii 21, 18 i 13 u płodu. W tym przypadku rekomendowane jest wykonanie nieinwazyjnego badania płodowego DNA z krwi matki (np. test Panorama, Harmony, Sanco).


3. Ryzyko powyżej 1:300 – oznacza wysokie ryzyko wystąpienia


Link do: Test PAPP-A z oceną ryzyka trisomii 21, 18 i 13 u płodu - SonoFem Centrum Medyczne Warszawa - tu masz dokładnie opisane jakbym ja cos niejasno ci wytlumaczyla.

Najlepiej zrobić amniopunkcje lub testy z krwi (np. Sanco czy NIFTY itp), ale tak jak mowil lekarz lepiej skonsultowac z genetykiem on ci dokładnie opisze ryzyka.

podkreślam jeszcze raz to tylko statystyka! dziecko nie musi sie urodzic chore, glowa do góry :)
 
Hej jestem w podobnej sytuacji, USG wskazuje,że wszystko jest ok ale biochemia tj. test pappa wraz z hcg wskazują na wysokie prawdopodobieństwo zespołu patau. Dzisiaj wykonałam test NIFTY i pełna niepokoju czekam na wynik. Jestem bardzo ciekawa jaki był finał twoich badań
 
Hej jestem w podobnej sytuacji, USG wskazuje,że wszystko jest ok ale biochemia tj. test pappa wraz z hcg wskazują na wysokie prawdopodobieństwo zespołu patau. Dzisiaj wykonałam test NIFTY i pełna niepokoju czekam na wynik. Jestem bardzo ciekawa jaki był finał twoich badań
Jakie masz ryzyka ?
 
reklama
Do góry