reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Dołączył(a)
20 Marzec 2024
Postów
2
Cześć wszystkim pisze tutaj bo się trochę martwię ale nie wiem czy dobrze czy źle żona jest w ciąży w piątek będzie 12 tydzień idziemy nie długo do lekarza na badania kazał nam zrobić nie które badania i zrobiliśmy i z wyniku wychodzi że
Wolna podjednostka B-HCG wynosi 45,30 IU/L
PAPP-A 1.94 IU/L
Dodając że to drugie dziecko będzie a patrząc na wyniki pierwszego dziecka były inne czy istnieje że może być dziecko z wada jakaś ?pomoże mi ktoś pozdrawiam
 
reklama
Tego typu wyniki interpretuje tylko i wyłącznie lekarz z certyfikatem fmf. Zestawia to w specjalnym programie razem z danymi m.in. z usg I dopiero wtedy są określane ryzyka 3 trisomii, przedwczesnego porodu, preeklampsji u matki.
Wartości same w sobie nic ci nie powiedza.
 
Wydaje mi się, że z suchych wyników BHCG i PAPPA niewiele wyczytasz, PAPPA jest konwertowany na MoM i porównywany wraz z BHCG. To sporo zmiennych. Poczekaj na wizytę to lekarz na pewno da wszelkie informacje czy jest ryzyko jakichś wad czy nie ma.
 
Do góry