reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie glukozy

latte art

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
65
Witam. Czy ktoś obecny tutaj na forum miał może powtarzane badanie oggt 75g glukozy? Czy jest to bezpieczne zarówno dla mnie jak i dziecka? Cały problem powstał przez błąd w laboratorium. Miałam robiony cały pakiet badań, glukozą, krew i toxoplazmoze. Okazało się że kobieta która przeprowadzała badanie kompletnie błędnie podała wynik toxo. To spowodowało że lekarz kazał powtórzyć część badańw innym laboratorium , z tymi z krwi nie było problemu, ale już glukozy nie chcą powtórzyć że względu na duże obciążenie dla organizmu. Boję się że ta kobieta mogła pomylić i te wyniki. Waham się przed podjęciem decyzji a do wizyty u lekarza jeszcze 2 tyg. Próbowałam wyjasnic telefonicznie o co chodzi ale jest bardzo zaparacowany i nie mam pewności że wogole wie z jaką kobieta rozmawia itd.
 
reklama
Cześć, Też słyszałam, że OGTT jest obciążający. Poza tym robi się go między 24 a 28tc. Chyba jednak decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący. Może skonsultuj wynik z diabetologiem (nawet on - line np. na znany lekarz czy coś w tym stylu). On chyba najlepiej oceni co jest lepsze dla Ciebie i Dziecka, czy powtórzenie testu, czy opieranie się na niepewnych wynikach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mialam powtórzą glukoze 75g . Pierwsza w 12tc będąc w szpitalu mi zrobiono wyniki wyszły kiepsko niby cukrzyca ciążowa. Gdy po ciaglym badaniu cukru po każdym posiłku bez diety okazalo.sie , ze cukier w normie moja dr kazała powtórzyć i powtarzałam.w 24tc. Tez gluk 75g i wyszło brak cukrzcy
 
Do góry