reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Dołączył(a)
22 Marzec 2021
Postów
6
Czesc dziewczyny. Jestem trochę przestraszona ale do rzeczy. Ostatni okres miałam 9.02 w marcu nie dostałam więc zrobiłam test wyszły dwie kreski. Dzisiaj byłam na badaniu bety i z tego co ja rozumiem wychodzi 2/3 tydzień a z om jakiś 6 TC. Już nie wiem czy to źle i czy mam się martwić.
 

Załączniki

  • IMG_20210322_152041.jpg
    IMG_20210322_152041.jpg
    237,1 KB · Wyświetleń: 378
reklama
Wieku ciąży nie określa się na podstawie wysokości bety. Owulacja mogła się po prostu przesunąć. Na tym etapie najważniejszy jest prawidłowy przyrost. Powtórz badanie po 48 lub 72h. O tej samej godzinie w tym samym laboratorium. Przyrost prawidłowy to minimum 66%.
 
Czesc dziewczyny. Jestem trochę przestraszona ale do rzeczy. Ostatni okres miałam 9.02 w marcu nie dostałam więc zrobiłam test wyszły dwie kreski. Dzisiaj byłam na badaniu bety i z tego co ja rozumiem wychodzi 2/3 tydzień a z om jakiś 6 TC. Już nie wiem czy to źle i czy mam się martwić.
To równie dobrze może być wynik mieszczący się w przedziale 4/5 tc Sprawdź przyrost po 48h i będzie widać czy rośnie prawidłowo.
 
Twoj wynik zaczyna się od 4/5 tc ,sprawdź przyrost , bo to on jest ważny, i nie beta okresla sorki ciszy
 
Temat, który się ostatnio często przewija...
Normy na wyniku są podane dla wieku ciaży liczonego od ZAPŁODNIENIA. Zatem jeśli Twój cykl jest ok 28-dniowy, to musisz dodać po 2 tygodnie (tak jakby ten pierwszy zakres był dla 3tc). Jeśli jest dłuższy lub krótszy, to musisz skorygować odpowiednio.

PS. No przecież beta w 2tc licząc od OM nie wynosi 400, bo nie mam jej wcale. Najpierw musi dojść do owulacji, potem zapłodnienia, następnie musi dojść do implantacji - i dopiero beta się wytwarza... A w drugim tygodniu licząc od OM - to organizm nawet nie wie, że w ciąży będzie...
 
Tez mialam ostatnia miesiaczke 9.02;) mamy termin na ten sam dzien. Gratuluje! Bete masz śliczna:* tak jak dziewczyny pisały, powtorz po 48h i zobaczysz ze wszystko jest w porzadku:)
 
Ide w piątek, 26.03, 6+3 bedzie , przesunęli mi wizytę z 2.04, bo wolalam isc troche poznoej no ale widocznie tak mialo byc zobaczymy :) pani pierwsza ciaza???
 
reklama
Do góry