reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biopsja endometrium

anna93

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2022
Postów
108
Dzień dobry,
Dziewczyny 18 marca poroniłam samoistnie moja 2 ciążę ( 7tydzien) czekam na wizytę do ginekologa który zajmie się tematem co jest nie tak. Jednak Pani ginekolog do której chodziłam podczas tej ciąży zaleciła wymazy mykoplazme i ureoplazme oraz chlamydie. Wszystko ujemne. Zaleciła też biopsję endometrium miałam ją wykonywana 06.04. 29.03 byłam u ginekologa na USG, wszystko się samo oczyściło i beta spadła. Biopsja była wykonywana w 22dc licząc od pierwszego dnia krwawienia poronnego.
Chciałam zapytać kobiety które mają wiedzę w tym temacie, czy tą biopsja może mieć jakiś wpływ na miesiączkę ? Np że się opóźni ? ( Mam długie cykle 34-36d)
Inna sprawa, Pani doktor nie powiedziała kiedy mogę współżyć :( internet podaje 2 tygodnie... Ale ja miałam plamienia po tej biopsji tylko jeden dzień, a tak to nic mi się nie dzieje i dobrze się czuje.
Oczywiście Pani doktor też mi powiedziała, że jeżeli po poronieniu był stosunki i zaszłam w ciążę to zarodek nie ma się gdzie zagnieździć i poronie, ale jednak zdecydowałam się jednak to zrobić skoro już do niej przyszłam. Wolę wszystko sprawdzić zamiast fundować sobie to cierpienie kolejny raz :(
Proszę o podzielenie się doświadczeniami ❤️
 
reklama
Po poronieniu okres moze przyjsc nawet po 8 tygodniach, wiec trzeba troche poczekac, az hormony sie ureguluja.
Tak, Pani doktor też coś wspominała, jednak ja 2 tygodnie po poronieniu miałam już dni płodne i zastanawiałam się czy tą biopsja nie mogła wpłynąć przykładowo że miesiączka miała ma wystąpić za około tydzień, a to badanie np spowodowało że jeszcze w czasie się przesunie.
 
Tak, Pani doktor też coś wspominała, jednak ja 2 tygodnie po poronieniu miałam już dni płodne i zastanawiałam się czy tą biopsja nie mogła wpłynąć przykładowo że miesiączka miała ma wystąpić za około tydzień, a to badanie np spowodowało że jeszcze w czasie się przesunie.

Ciaza i poronienie miesza w cyklu. Nie musi byc dokladnie taki, jak przed ciaza. I moze narazie byc nieregularny. Kazda taka ingerencja, jak zabieg pobrania wycinka endometrium, tez moze wplynac na opoznienie miesiaczki.
 
Dziewczyny w biopsji wyszło podejrzenie przewlekłego zapalenia endometrium :( badanie poszło do dokaldniejszej analizy. Czy któraś z was miała podobny problem i wyleczenie pomogło donosić w ciążę ? :(
 
Ja jestem dzisiaj po biopsji ednometrium (24dc) i generalnie przed samym zabiegiem czułam że lada moment będzie okres. Narazie mam plamienie. Jak szybko u Cb był okres po tej biopsji?
 
Całkiem szybko, tak jak powinna być. Dostałam okres
Ja jestem dzisiaj po biopsji ednometrium (24dc) i generalnie przed samym zabiegiem czułam że lada moment będzie okres. Narazie mam plamienie. Jak szybko u Cb był okres po tej biopsji?
 
Przepraszam
Ja jestem dzisiaj po biopsji ednometrium (24dc) i generalnie przed samym zabiegiem czułam że lada moment będzie okres. Narazie mam plamienie. Jak szybko u Cb był okres po tej biopsji?
Przepraszam coś niechcąco kliknelam, okres dostałam nie długo po biopsji. Po 31 dniach przyszła miesiączka. Mogę zapytać dlaczego miałaś zlecone takie badanie ?
 
reklama
Dodam tylko, że przed poronieniem miałam bardzo różnie miesiączkę. Zawsze była dłuższa niż krótsza. Dziś właśnie zaczynam 2 cykl po poronieniu który rozpoczął się po 32 dniach więc wręcz idealnie l jak poprzedni. Mam nadzieję że wszystko się zaczęło regulowaći tak już zostanie ❤️
 
Do góry