reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki w Norwegii

Ja to bardziej okolice Oslo i tak jak rozmawiam z ludźmi to i owszem mają częstsze kontrolę ale dopiero po 18tc. Do tego czasu sporadyczne wizyty u lekarza i położnej. U mnie ostatnie usg było 2tyg temu i zaczynam się zastanawiać nad prywatną wizyta.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja to bardziej okolice Oslo i tak jak rozmawiam z ludźmi to i owszem mają częstsze kontrolę ale dopiero po 18tc. Do tego czasu sporadyczne wizyty u lekarza i położnej. U mnie ostatnie usg było 2tyg temu i zaczynam się zastanawiać nad prywatną wizyta.
Ale oni chyba nie maja takiej ciazy jak ty a wiadomo ze tutaj badania ruszaja od 18tyg a wczesniej nic oprocz fastlege i jordmor. Ja bym tobie radzila udac sie do prywatnego lekarza zawsze on tez moze tobie wypisać skierowanie. Jak pytalam ostatnio doktor kiedy moga wystapic komplikacje to powiedziala ze zarówno jak i na początku tak i pozniej. Ja dostalam info ze wrazie komplikacji wysla mnie do Frankfurtu a gdybym chciala zeby wyslali mnie do polski to musiala bym skladac podanie do Helfo ze tutaj takiego czegos nie robia i ze chce sie leczyć w Pl i oni wtedy pokryja koszta a wez teraz skladaj podanie i czekaj na odpowiedz. Wyczytalam tez gdzies ze o ciazy blizniaczej mowi sie ze jest dopiero od 13tyg bo wczensiej moze byc tak ze jeden plod sie wchlonie wiec ja jak na szpilkach czekalam do 13tyg i aby nadal byly 2 [emoji7]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to bardziej okolice Oslo i tak jak rozmawiam z ludźmi to i owszem mają częstsze kontrolę ale dopiero po 18tc. Do tego czasu sporadyczne wizyty u lekarza i położnej. U mnie ostatnie usg było 2tyg temu i zaczynam się zastanawiać nad prywatną wizyta.
A zglosilas to ze jest 2o-1k czy tylko ze bliźniaki? Bo dziwi mnie to ze nie masz nawet usg umowionego w 13tyg ja wolalabym isc do lekarza i sie uspokoic a masz taka mozliwosc wiec nie zwlekaj!

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A zglosilas to ze jest 2o-1k czy tylko ze bliźniaki? Bo dziwi mnie to ze nie masz nawet usg umowionego w 13tyg ja wolalabym isc do lekarza i sie uspokoic a masz taka mozliwosc wiec nie zwlekaj!

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak mówiłam lekarce że 2o1k ale ona tylko wysłała skierowanie do szpitala. To było w tamtym tygodniu więc chyba na pierwszy wolny termin trzeba poczekać ok 2 tyg. Nawet w prywatnych klinikach pierwszy wolny na 28 mają więc te 2 dni chyba nic nie zmieni.
 
Tak mówiłam lekarce że 2o1k ale ona tylko wysłała skierowanie do szpitala. To było w tamtym tygodniu więc chyba na pierwszy wolny termin trzeba poczekać ok 2 tyg. Nawet w prywatnych klinikach pierwszy wolny na 28 mają więc te 2 dni chyba nic nie zmieni.
To jakos dziwnie tam u Was ze nawet w prywatnej trzeba tak dlugo czekac. No jak różnica 2 dni to nie ma po co robic usg tak czesto. Mniejmy nadzieje ze do tego czasu bedzie wszytsko super i pozniej juz sie wezma za Ciebie a jak cos to mow na badaniu ze masz znajoma co jest pod kontrola co w tyg w Trondheim [emoji6]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy zabieg laserowy jest bezpieczny dla dziecka? W jakich klinikach w Polsce bądź za granicą można się poddać takiemu zabiegowi?
Hej. Czytalam rozne opinnie nie ma na to reguły ale wiele zabiegow konczy sie szczesliwie. Jezeli chodzi o Norwegie to nie robi sie tego tutaj tylko wysylaja do szpitala do Hamburga a jezeli chodzi o Polskę to w Łodzi i w Gdańsku robi sie taki zabieg.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zosia a wiesz może w którym szpitalu w Gdańsku ten zabieg robią?
I jak tam u ciebie? Jak samopoczucie i dzieciaki?
 
Zosia a wiesz może w którym szpitalu w Gdańsku ten zabieg robią?
I jak tam u ciebie? Jak samopoczucie i dzieciaki?
Klinika Położnictwa Ginekologii AM w Gdańsku
U mnie dobrze ale wczoraj na usg wykryto mala roznice wod pomiedzy bliźniakami dlatego kolejna wizyte mam w nastepny wtorek aby to sprawdzic. Stresu bylo bo wczoraj wyszlam z usg w szoku i o nic za bardzo nie pytalam ale zadzownilam do szpitala i Pani powiedziala ze różnica jest mala i ogolnie wszystko w porzatku ale chca to skontrolowac w przyszlym tyg ponownie. Pytano sie mnie tez o to czy w razie komplikacji posiadam wazny paszport ale niestety ponad 4 lata po slubie i nadal stary paszport [emoji28] czytalam na norweskich forach ze dziewczyny jak pojawialy sie komplikacje mialy wysylane skierowanie 1marca a juz 6 marca lecialy do Hamburga na zabieg dlatego tez lekarz mowil ze trzeba miec gotowe wszystkie papiery gdyby byla taka potrzeba. Ale narazie jest ok wiec stres opadl po kontakcie ze szpitalem i czekam na kolejne usg we wtorek [emoji4]


Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Klinika Położnictwa Ginekologii AM w Gdańsku
U mnie dobrze ale wczoraj na usg wykryto mala roznice wod pomiedzy bliźniakami dlatego kolejna wizyte mam w nastepny wtorek aby to sprawdzic. Stresu bylo bo wczoraj wyszlam z usg w szoku i o nic za bardzo nie pytalam ale zadzownilam do szpitala i Pani powiedziala ze różnica jest mala i ogolnie wszystko w porzatku ale chca to skontrolowac w przyszlym tyg ponownie. Pytano sie mnie tez o to czy w razie komplikacji posiadam wazny paszport ale niestety ponad 4 lata po slubie i nadal stary paszport [emoji28] czytalam na norweskich forach ze dziewczyny jak pojawialy sie komplikacje mialy wysylane skierowanie 1marca a juz 6 marca lecialy do Hamburga na zabieg dlatego tez lekarz mowil ze trzeba miec gotowe wszystkie papiery gdyby byla taka potrzeba. Ale narazie jest ok wiec stres opadl po kontakcie ze szpitalem i czekam na kolejne usg we wtorek [emoji4]


Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Hej jak tam u ciebie po wizycie? Ja byłam dziś na 1 i szalu nie ma 5min badania i do domku. Niby wsio ok ale niedosyt pozostał. Wolałabym by dokładnie pomierzył dzieciaki. Kolejna wizyta za 6tyg dla mnie za długo. Na szczęście po drodze święta i na pewno się skusze na usg w Polsce.
 
Do góry